Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az adventisták kivéreztetett...

Az adventisták kivéreztetett húst esznek?

Figyelt kérdés
2017. ápr. 20. 13:04
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
90%

20.Hsz vagyok.


Amit írtam,az a szülőföldem(Viharsarok) adventistái szokása,amit meglehetősen jól ismerek,hisz 40 évet töltöttem köztük.


Vidékünkön sok szakadármozgalom rombolta egyházunkat,melyek jellemzően a vegetariánus eszmékkel támadtak,s amellett temérdek mocskolódással éltek.Ez volt fő érvük,"térítő módszerük".


Különbnek tartották magukat ezeknek a szektáinknak tagjai nálunk,-adventistáknál-és ezért meglehetősen általános lett a vélemény,hogy"ha olyanok a különbek,mint a mocskolódó vegetariánusok,én nem akarok a különbekhez tartozni".

Emiatt sokan,csak mostanra látjuk be, a húsokban lévő hormonok,antibiotikumok,növényvédőszer maradványok ártalmasságát.

2017. ápr. 20. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 A kérdező kommentje:

Azok az adventisták, akiket pedig én ismerek és magukat különbnek tartják, azok nem esznek kivéreztetett húst, csak simán, ahogy lehet kapni, vérben úszva.


Semmi bajom azzal, ha valaki disznót, csirkét, libát eszik, akár úgy, hogy van még benne vér. De amikor magát többnek látja egy ószövetségi törvény miatt és az ő szokásait számon kéri rajtam, az már bánt. Kolossé levél erről szól, de kötve hiszem, hogy aki ebben reméli a menekülést, az értené.


Persze ugyanez az őrtorony által tanított transzfúzió is, amíg egy vérevéssel kapcsolatos ígével magyaráznak, miközben ők maguk sem esznek kivéreztetett húst.

2017. ápr. 21. 07:56
 23/24 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!


Azt a bizonyos kérdést - amire utalsz - nem adventista tette fel. Ha figyelmesen elolvasod amiket írt magad is meggyőződhetsz erről.


Bizonyára léteznek olyan adventisták - akikről írtok - akik erőszakosan képviselik a maguk álláspontját bizonyos dolgokban. Én az egyház hivatalos álláspontját tudom képviselni, és az a vegetáriánus és vegán étkezést javasolja. Ez nem törvénykezés csupán javaslat. Én még nem jártam olyan gyülekezetben - pedig sok helyen megfordultam - ahol lett volna hús a szombati ebédnél!


Azt pedig, hogy otthon ki mit eszik, mindenki lelkiismeretére, ízlésére, és egyéni meggyőződésére van bízva.


Üdv. Péter

2017. ápr. 21. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
A hentesnél kapható húsokat a vágás során kivéreztetik, ez része az élelmiszeripari technológiának. Ez habár bibliai eredetű, annyira praktikus és célszerű szokás, hogy általánosan elterjedt, egyszerűen élelmiszer-higiéniai okokból.
2018. júl. 2. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!