Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mióta alakul ki egy ember...

Mióta alakul ki egy ember Istenben való hite ismeretszerzésből?

Figyelt kérdés

Ez nekem nagyon furán hangzik mert én teljesen mást tapasztaltam amikor megtértem.

Ugyanis a felismerés vagyis maga a hit úgy "nyílalt" belém mintha megütött volna az áram de nem halálosan.

Ezt nem is lehet megfogalmazni úgy,hogy az ember aki nem tudja mit jelent meg is tudja érteni.

És igen utána aztán lassacskán kezdtem megismerni az Urat.

De,hogy "ismeretszerzésből" alakulna ki a hit én bevallom ilyent még nem hallottam.

Nem azt mondom,hogy nem lehetséges de én még nem találkoztam emberrel aki azt mondta volna,hogy azért tért meg mert sokat tanult Istenről.

Ennek olyan olyan farizeusi "íze" van, nem?

Egyébként egy Jehova Tanútól hallottam ezt.

Ez volt az ő "bizonyság tétele".



2017. máj. 15. 19:12
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:

Ne sértegessétek egymást, sőt minél gyorsabban kérjenek egymástól bocsánatot, és béküljenek ki a következő ige alapján:

Mt 5:23-24 "Amikor tehát áldozati ajándékodat az oltárhoz viszed, és ott eszedbe jut, hogy testvérednek valami panasza van ellened, hagyd ott ajándékodat az oltár előtt, menj el, békülj ki előbb testvéreddel, és akkor térj vissza, és vidd fel ajándékodat! Békülj meg ellenfeleddel idejében, amíg együtt vagy vele az úton, hogy át ne adjon ellenfeled a bírónak, a bíró pedig a szolgának, és börtönbe ne kerülj! Bizony mondom neked, ki nem jössz onnan, amíg meg nem adod az utolsó fillérig."


Mindenkinek más a története, Isten sok mindent tud használni arra, hogy felkeltse maga iránt az érdeklődést az ember szívében.

2017. máj. 16. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:

"Van egy kedves ismerősöm. Aki foglalkozását tekintve irodalomtörténész. Néhány évtizede azt mondta "Márpedig én be bizonyitom, hogy a Biblia mese." Vagy valami hasonlót.

El kezdte olvasni a Bibliát és egyéb hozzá tartozó, róla szóló könyveket. Nemtudom meddig kutatta, de nem tudta bebizonyitani, azóta meg is tért. És egy elismert evangelizátor lett belőle. Hatalmas ismerettel, tudással rendelkezik." "


Pont akartam írni, hogy nem lehet túl nagy koponya a szakmájában, ha mesének tartja a Bibliát, vagy Jézus személyét kitaláltnak, de aztán továbbolvastam:)

2017. máj. 17. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 KZitus ***** válasza:
0%

Szia


Valószínüleg amióta Isten megteremtette az embert.

Érdekes, hogy az ember büszke arra a tudására, amit pl. az elmúlt 100-200év alatt szerzett, és arra s amit ezzel a tudással létrehozott.

De miért tagadják sokan, hogy az Istenről szerzett ismeret másként működik?

Hogyan higyjek Istenben, ha semmit nem tudok róla? Hol van ilyen írva a Bibliában?

egy pl.

Ábrahám volt az első olyan személy, akiről a Biblia azt írja, hogy hitt Jehovában. A hit volt Ábrahám legkiemelkedőbb tulajdonsága, amely által elnyerte Isten helyeslését. Ábrahám valójában olyannyira élvezte Jehova kegyét, hogy a Teremtő később úgy mutatta be magát Mózesnek, mint aki „Ábrahám Istene”, valamint Ábrahám fiának, Izsáknak és unokájának, Jákobnak Istene a 1Mózes 15:6;és a 2Mózes 3:6szerint.

Hogyan tudott Ábrahám ilyen hitet kifejleszteni Istenben? Először is, a hite szilárd alapra épült. Elképzelhető, hogy Noé fia, Sém oktatta őt Jehova útjaira. Sém szemtanúja volt Isten megmentő tetteinek, és élő bizonyíték volt arra, hogy Jehova „Noét, az igazságosság prédikálóját nyolcadmagával megtartotta biztonságban, amikor vízözönt hozott az istentelen emberek világára” (2Péter 2:5). Ábrahám megtanulhatta Sémtől, hogy ha Jehova egyszer megígér valamit, az biztosan beteljesedik. Minden esetben, amikor maga Ábrahám kapott ígéretet Jehovától, örvendezett, és az egész életét arra a biztos tudatra alapozta, hogy az ígéret be fog teljesedni.

és ez csak egyetlen példa..

De mi a helyzet napjainkban? Ma talán még fonosabb az Istenről szerzett ismeret mint valaha. Nézd mit íratott le eről Isten:

Hóseás 4:1

Halljátok Jehova szavát, ó, Izrael fiai, mert pere van Jehovának e föld lakóival, hiszen nincs igazság, sem szerető-kedvesség, sem Isten ismerete ezen a földön.

Példabeszédek 2:1–6

2 Fiam, ha befogadod beszédeimet, és parancsolataimat kincsként őrzöd magadnál, 2 hallgatva füleddel a bölcsességre, hogy szívedet tisztánlátásra késztesd, 3 továbbá ha értelemért kiáltasz, és tisztánlátásért emeled fel szavad, 4 ha folyton keresed azt, mint az ezüstöt, és folyton kutatsz utána, mint a rejtett kincsek után, 5 akkor megérted Jehova félelmét, és megleled Isten ismeretét.+ 6 Mert Jehova ad bölcsességet, az ő szájából ismeret és tisztánlátás származik.

János 17:3

Az pedig az örök élet, hogy ismeretet szerezzenek rólad, az egyedüli igaz Istenről, és arról, akit elküldtél, Jézus Krisztusról.

János 6:68, 69

Simon Péter így válaszolt neki: „Uram, kihez mennénk? Örök élet beszédei vannak nálad; 69 mi pedig elhittük és megismertük, hogy te vagy az Isten Szentje.”

2Péter 1:2

Ki nem érdemelt kedvességben és békében legyen részetek mind bőségesebben az Istennek, és Jézusnak, a mi Urunknak pontos ismerete által,...

Kolosszé 2:3

3Őbenne van gondosan elrejtve a bölcsesség és ismeret minden kincse.

2Péter 1:5

Igen, éppen ezért minden komoly igyekezet ráfordításával válaszolva, adjatok hitetekhez erényt, erényetekhez ismeretet

1Timóteusz 2:3, 4

Ez jó és elfogadható a mi Megmentőnk, Isten szemében, 4 akinek az az akarata, hogy mindenfajta ember megmentésben részesüljön, és az igazság pontos ismeretére jusson.

Máté 28:18–20

Jézus pedig odament, és így beszélt hozzájuk: „Nekem adatott minden hatalom+ az égben és a földön. 19 Menjetek hát, és tegyetek tanítvánnyá+ minden nemzetből való embereket, kereszteljétek meg+ őket az Atyának, a Fiúnak és a szent szellemnek nevében, 20 és tanítsátok meg őket arra, hogy megtartsák mindazt, amit parancsoltam nektek. És íme, én veletek vagyok minden napon a világrendszer befejezéséig.”


számos más helyen is kihangsúlyozza a Biblia, hogy Istenben csak akkor tudunk hinni, ha nagyon jól megismerjük akaratát, elvárásait amelyeket számunkra íratott le a Szentírásban.

2017. máj. 17. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:

Vidiripi


"Hogyan higyjek Istenben, ha semmit nem tudok róla? Hol van ilyen írva a Bibliában?"


Hogy semmit az azért túlzás de nem sokat tudott Ábrám - a későbbi Ábrahám - aki az Úr szavára elindult Ur városából.


"számos más helyen is kihangsúlyozza a Biblia, hogy Istenben csak akkor tudunk hinni, ha nagyon jól megismerjük akaratát, elvárásait amelyeket számunkra íratott le a Szentírásban."


Róma 4:3 De mit mond az Írás? Hitt Ábrahám Istennek, és ezt ő igazságul számította be neki.

Volt idő amikor még nem voltak az Írások!


"Ábrahám volt az első olyan személy, akiről a Biblia azt írja, hogy hitt Jehovában"


Nem Jehovában hitt! Jehova akkor még nem létezett! Az majd a 16. században lesz ismert!

Egyébként meg nem ismerte Isten nevét Ábrahám! 2Mózes 6:3 - Olvasd csak el!


"János 17:3

Az pedig az örök élet, hogy ismeretet szerezzenek rólad, az egyedüli igaz Istenről, és arról, akit elküldtél, Jézus Krisztusról."


Más fordítás szerint! János 17:3 Az pedig az örök élet, hogy megismerjenek téged, az egyedül igaz Istent és akit elküldtél, a Jézus Krisztust.

- A megismerés és az ismeretszerzés között van különbség!

(János 6:68, 69) Az általad is idézett részben azt írja hogy "megismertük"

2017. máj. 17. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:

Gyerekek! A Jehova tanúi nem találkoztak Istennel, nincsenek újjászületve, nincs bennük Krisztus szelleme, az pedig ugyebár nem az Övé.

Nem lehet velük vitatkozni. Ők "tanulnak". Csak az a baj, hogy nincs, aki tanítsa őket, mert Isten nem vette fel velük a kapcsolatot. Nem bántásként mondom, csak úgy mondom.

Képzeljünk el egy Eredetit. A Szerző csinálta. Valaki "csinál" egy Másolatot! Nagyon hasonlít v. sokban hasonlít, de nem a Szerző csinálta. Hanem a Valaki.


Na, ki a Szerző és ki a Valaki? (mert nem egyek!)


A Jehova tanúit a Valaki "csinálta", a Szerző nevében,

miközben magát rejtve tartja, letagadja. Ott hülyíti a jó népet..azok meg el is hiszik, és egyben tartja őket.

Ha vkinek van füle:

Fussatok ki a Jehova-kötelékrendszerből, mint Babilonból!

Akinek meg nincs füle, annak hiába mondjuk..


Nem bántásként írtam, csak válasszuk el a hamisítványt az Igazitól, hogy ne legyen kavarás, meg felesleges összeveszés.


A Válaszra meg válaszolva: Kijelentésből van a hit és vele az istenismeret is.

Ha Ő nem jelenti ki magát neked...semmi sem történik veled, ami tőle lenne. Semmi sem igazi, semmi sem hiteles, semmi sem istenismeret, csak magyarázkodás a végtelenbe..meg félremagyarázás.

És hogy milyen szellemek működnek? Hát nem az...gyümölcseiről ismerni meg a fát.


Farizeusokat meg ne keverjük a Jehova tanúival, mert ők bent sincsenek, szerény véleményem szerint. Köszönöm, hogy meghallgattatok.

2017. máj. 19. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
A hit az Isten igéjének hallgatásából származik,ami szerint nem mi embereknek a produktumunk,azaznem leszünkattól még hívönk,hogy egyik percről a masikra ugy döntünk hogy hiszűnk.mindenkinek kell egy bizonyos idő ,hogy az igehirdetést nyitott a szívvel hallgassa.az elvetett mag pl-zatában az prédikált igenek be kell jutni a hallgató fél szívébe ahhoz,hogy 50-60-100 annyit teremjen.S az hogy kinek mennyi idő kell ahhoz,hogy tudatos akarati döntést hozzon affelől,hogy Istentisztelet végén jelezze pásztorának,hogy ő ugy döntött szabad akaratbol,hogy elfogadja Jézust személyes megváltójának,Úrának,szabadítójának,gyógyítójának,azaz megtérje,szinte mindenkinek x .dőnek kell eltelni.ezután amint módja va vizben is alá kell merikezni,mert jézus:aki hisz és megkeresztelkedik az üdvözűl.Az utolso lépésként (néha még vízkeresztség előtt)de inkább utána az Úr alámeríti szent lélekben is,hogy a hited ne emberi bölcsesség hitető beszédén hanem Istennek mennyei erején nyugodjék,ez teszi a kereszténységet természetfelettivé.ja és istenismeretet is keresztény életed folyamàn fogsz kapni a prédikált ige ill.az olvasott ige által,vmint a szent lélek kijelentése által.
2017. aug. 1. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!