Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit gondoltok olyan emberről,...

Mit gondoltok olyan emberről, aki ellenzi az egyházat, és a Biblia szószerinti értelmezését, viszont a kereszténységet mint ideológiát vallja?

Figyelt kérdés
Szóval én az egyházat, a pápát, a templomba járást és egyéb egyházi eseményeket nagyon ellenzem. Szerintem az a hiszékeny emberek kihasználása. Ugyanígy nem hiszek a menyországban és pokolban. Ennek ellenére szerintem abba a nagyon ritka csoportba tartozok, aki ténylegesen követi és vallja a keresztény ideológiát. Ez azt jelenti, hogy mindig mindenáron próbálok segíteni másoknak, rám mindig lehet segíteni, a hajléktalanokat rendszeresen segítem. Magamat mindig mások alá vetem, mások segítése az első. Próbálok kibékíteni másokat. Ismerem, és művelem a szeretet sokak számára nem is ismert jelentését. Ettől függetlenül nem hagyom magamat hogy kihasználjanak, az erőszakot ellenzem, de bizonyos ritka esetekben mégis folyamodnék hozzá, de azt nem önző módon. Szóval nem hiszek a Bibliában sem mint megtörtént tényleges eseményekre, és Jézusra mint tényleges létező alakra, hanem a Biblia az egy ideológiai tanmese, sok csillagászati vonással, főleg Napimádat. Nagyon, talán túlzottan is empatikus vagyok, de ezt a tulajdonságomat kedvelem. Mit gondoltok erről a nézetről.

2017. jún. 1. 04:52
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
49%

Az a baj, hogy nem elég gyűjteni a jócselekedeteket. Az embernek kezdenie kell valamit a bűn problémájával. Az eredendő bűnt, a magunk által elkövetett bűnöket nem lehet jócselekedetekkel semmissé tenni. A megbocsátással hogy állsz?

Egyetértesz Jézussal a bűnök megítélésében?

2017. jún. 2. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:
0%

Az öndícséret , GYALÁZAT !!!

TE akarod , hogy kövessenek ???

Még poénnak is ROSSZ : (

2017. júl. 31. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!