Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit gondoltok olyan emberről,...

Mit gondoltok olyan emberről, aki ellenzi az egyházat, és a Biblia szószerinti értelmezését, viszont a kereszténységet mint ideológiát vallja?

Figyelt kérdés
Szóval én az egyházat, a pápát, a templomba járást és egyéb egyházi eseményeket nagyon ellenzem. Szerintem az a hiszékeny emberek kihasználása. Ugyanígy nem hiszek a menyországban és pokolban. Ennek ellenére szerintem abba a nagyon ritka csoportba tartozok, aki ténylegesen követi és vallja a keresztény ideológiát. Ez azt jelenti, hogy mindig mindenáron próbálok segíteni másoknak, rám mindig lehet segíteni, a hajléktalanokat rendszeresen segítem. Magamat mindig mások alá vetem, mások segítése az első. Próbálok kibékíteni másokat. Ismerem, és művelem a szeretet sokak számára nem is ismert jelentését. Ettől függetlenül nem hagyom magamat hogy kihasználjanak, az erőszakot ellenzem, de bizonyos ritka esetekben mégis folyamodnék hozzá, de azt nem önző módon. Szóval nem hiszek a Bibliában sem mint megtörtént tényleges eseményekre, és Jézusra mint tényleges létező alakra, hanem a Biblia az egy ideológiai tanmese, sok csillagászati vonással, főleg Napimádat. Nagyon, talán túlzottan is empatikus vagyok, de ezt a tulajdonságomat kedvelem. Mit gondoltok erről a nézetről.

2017. jún. 1. 04:52
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%

"Szerintem nem attól lesz keresztény valaki, hogy elhiszi amit mások mondanak neki, meg a kezébe raknak egy könyvet, hanem aki úgy cselekszik."

Keresztény attól lesz valaki hogy elfogadja Jézust és az Ő tanításai szerint él. Ami nem csak az hogy szeresd felebarátodat és legyél jó ember, hanem hogy szered Istenedet és csak neki szolgálj.

Ha te csak szemezgetsz a Bibliából hogy ez a tanítás tetszik, de amazt már nem hiszem el, lehetsz jó ember, de ettől még nem vagy keresztény.

Ahogyan pl autóversenyző sem attól leszel hogy beülsz egy autóba és elkezdesz rodeózni az Andrássy úton. Ez ennél sokkal többet jelent. A kereszténység pedig pláne!

2017. jún. 1. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
70%

Ez a "végül is sokat segítek másokon" dolog szép tőled, de hadd magyarázzam el részletesebben a keresztyénséget, mert ez még nem az:


Amit Isten megad neked, és elvár tőled az a feltétel nélküli szeretet. Ami a feltétel nélküliség akadálya lehet:

-Én valamit elvárok cserébe, ezért van feltétele a szeretetemnek

-Csak annyit adok, amennyit kapok

-Nem akarom hogy bénának nézzen, ezért nem leszek teljesen önzetlen

-Azért segítek, hogy elmondhassam hogy milyen jó ember vagyok (na ez az a pont, ahol te elbuksz!!)


Ezt nem megvetésből írom, mivel ilyen magas mércék mellett mindenki elbukik. Az is érdekes kérdés lenne, hogy a tíz parancsolatból ki hányat szegett meg...


Ez pont olyan mint amikor a bírónak mondod hogy "megszegtem pár törvényt, de amúgy egy hajléktalannak adtam enni". Vagy hogy "nézze bíró úr, a szomszéd Julcsi sokkal rosszabb ember nálam!". A bírót nem fogja meghatni.


A keresztyénségnek épp az a lényege, hogy egy valaki van, aki tökéletesen élt, mégis megkínozták, és meghalt. Ezért csak ő tudja HELYETTED "elvinni a balhét", mivel neki nem kellett volna, de így viszontkifizette az adósságodat. Most természetesen Jézusról beszéltem.

2017. jún. 1. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 Wadmalac ***** válasza:
54%

A keresztényi erkölcsi elvek követése tulajdonképpen semmilyen vallási kapcsolatban nem áll a kereszténységgel, egyszerűen valami egyetemes erkölcsi normáknak megfelelő életmódot takar.

Ehhez még csak istenhívőnek sem kell lenni.


Ez még őszintébb erkölcsi stabilitás, mint egy hitbuzgó keresztényé, hiszen biztosan nem az elkárhozástól való félelem a motiváció.

2017. jún. 1. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
53%

Vidiripi


"Ezt a kereszténység hozta létre, és szerintem a kereszténység eredeti célja egy ideológia volt, de sokan félreértelmezték, vagy fékre akarták vezetni egyesek az embereket."


A kereszténység az nem ideológia hanem életforma!


"Az én értelmezésem szerint a Biblia irója példat szeretett volna adni az embereknek ezekkel a mesékkel."


Kezdem érteni furcsa elképzeléseidet. A Bibliának nem írója van hanem írói méghozzá 40 ember által íródott és ez a 40 ember nem is mind egy korszakban élt. Sőt különböző társadalmi rétegekhez tartoztak. Ennek ellenére meg van írásaikban a belső összhang tematika egyik írás utal a másikra. Viszont irodalmi értelemben nem találsz benne szatírát vagy komédiát. Ezenkívül rengeteg próféciát tartalmaz.

Még egy felvetés! Melyik másik mű beszél ennyire valóságosan az emberről? Részletezem!

Nincsenek benne kozmetikázott életrajzok, dicsőített hősi tettek, amelyek az emberek negatív oldalát elrejtenék, így említést tesz a Biblia az ősatyák bűneiről, Dávid házasságtöréséről és a keresztyén gyülekezetekben előforduló eseményekről. Ha az ember megír egy önéletrajzot az bizony nem tartalmazza a ballépéseit.

Ez nem mese kedves barátom ez a valóság! Jézus Krisztus fegyver és pénz nélkül akkora embertömegeket ért el mint senki más az egész eddig történelemben beleértve napjainkat is. Pedig napjainkban rendelkezésre áll az összes technikai vívmány a média összes "fegyvertára" és még sincs egyetlen ember sem aki a nyomába érhetne. S mindezt úgy hogy maga Jézus egyetlen sort sem vetett papírra. S nem csak hogy nincs aki felülmúlta volna hanem még napjainkban is vannak követői és ha úgy alakul akkor az életüket is feláldozzák. S mind ez 2000 év távlatában történik. Van e olyan filozófus, költő, hadvezér, uralkodó vagy bárki aki hasonló dolgot ért el mint Jézus?

Ez nem mese, ez a valóság!


"Én nem hiszek, hogy ezek tényleg megtörténtek, a tudomány már rég bebizonyította, hogy ezek nemm igazak."


Akkor nem igaz hogy a Római birodalom elfoglalta Jeruzsálemet? Vagy hogy Gadarában éltek görögök?

Vagy hogy a világnak van kezdete. Ugyan is sokáig még a természettudósok is úgy gondolták hogy az Univerzum örök. Aztán a tudomány bebizonyította azt hogy van kezdete. (Nagy Bumm) De ezt a teremtés könyvében kb.4400 évvel ezelőtt megírták.

Akár a kvantum fizikát is felhozhatnám. De egyenlőre ennyi elég lesz!


"Az ilyesmi mesék is tanító jelleggel jpttek létre."


Máté 5:44 Én pedig azt mondom nektek: Szeressétek ellenségeiteket, áldjátok azokat, akik titeket átkoznak, jót tegyetek azokkal, akik titeket gyűlölnek, és imádkozzatok azokért, akik üldöznek titeket,


Szerinted ez tanító jelleggel jött létre? Ilyen lenne az emberi viselkedés? Amikor azt nem vagyunk képesek elviselni ha beszólnak nekünk.


"Egyszerűen képtelenségek amik le vannak írva a Bibliában."


Nem képtelenség csak te nem hiszel benne és ez nagy különbség.


"Nem létezett egy Noé nevű ember ski több mint 500 évet élt, aztán hajóval kimentette az állatokat Isten haragja elől. Én ezt inkább úgy értelmezem, hogy ez egy hasonlat a templomra(nem a mai hanem a régi valói keresztény templomokra)."


Noénak nem magától jutott eszébe hogy kimentse az állatokat Isten adta neki parancsba és azt is hogy építsen bárkát! Kereszténység Jézus Krisztus óta létezik Noé idejében nem volt kereszténység.


"Tehát a hajó az igazából a templom, ami az embereket megmenti a gonoszság "árvizétől". Ha lerajzolsz egy hajót, akkor a hajón ott van a kereszt alakú árbóc."


De azon a hajón nem volt árbóc amit Noé épített és ez teljesen logikus is. Mert az a Bárka nem azért épült hogy egyik helyről a másikra utazzanak vele. Célja az volt hogy megmeneküljenek a vízözön elől az állatok és az a 8 ember akit Isten alkalmasnak ítélt a megmenekülésre. De nem utaztak sehová sem hiszen mindent víz borított még a legmagasabb hegyeket is. Egyetlen dolgot tudott az a Bárka fent maradni a víz tetején és ezért épült nem másért nem az utazást szolgálta nem volt hová menni!


"Lehet hogy jézus valóban létezett, és talán ő alapította a vallást is, de ha valóban szupererői lettek volna, úgy gondolom nagyobb híre lett volna még abban az időben is."


Tulajdonképpen mit is vallasz te a kereszténységgel kapcsolatban?

Jézus nem azért jött hogy mutogassa a szuper erejét. Ő Messiásként érkezett ahogyan arról a próféciák is szóltak az isteni ígéret beteljesüléseként érkezett és azért hogy tanítson utat mutasson az embereknek és megbékéltesse őket Istennel. Térjetek meg!- mondja Jézus!


"Szerintem nem attól lesz keresztény valaki, hogy elhiszi amit mások mondanak neki, meg a kezébe raknak egy könyvet, hanem aki úgy cselekszik."


Hogy mit mondanak mások az egy dolog nem kell mindent elhinni ez tény. De akkor áruld már el nekem hogy hogyan cselekszik az aki keresztény. De az sokkal jobban érdekel hogy honnét tudja hogy na ő most pont úgy cselekedett mint egy keresztény?


"Rengetegen vannak akik állítólag keresztények, rendszeresen templomba járnak stb, de egyáltalán nem viselkednek ahhoz illően a templomon kívül."


Írtam már neked korábban is hogy idézem: "Az egy életforma annak aki komolyan veszi és hívő ember." Életforma=mindent megtesz hogy úgy is éljen. bár kérdés az hogy honnét tudja hogy mit kell tennie ha soha nem tanította neki senki és nem is olvasta soha. Akkor mi marad?

Hogyan ismeri meg Istent és hogyan ismeri meg Jézust? Mert kereszténynek csak az vallhatja magát aki ismeri Jézus Krisztust.

Keresztény = Krisztus követő!

S Jézus még azt is mondta hogy aki elfogadja őt az elfogadja azt is aki őt küldte tehát a mennyei Atyát Istent a teremtőt! De te még azt sem akarod elhinni vagy elismerni hogy Jézus létezett!

Így egyértelmű hogy te csak egy mű keresztény vagy maximum. Hasonló azokhoz mint akiket látsz kijönni a templomból. Mivel az ő életükben sincs jele Jézus és a tiédben sincs. Keresztény pedig csak akkor lehet valaki ha vallja Jézust és vallja az Atyát is. A hit pedig cselekedet aki hisz az cselekszik is. A keresztény hit pedig nem csak abból áll hogy segít valaki az embereken.

2017. jún. 1. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
100%

Nem olvastam végig a hozzászólásokat, de végül is akkor egy ateista vagy, aki elismeri a keresztény erkölcs értékeit.


Végül is nincs ezze gond, mindenki maga dönti el, hogy hisz-e vagy sem. Szilárd erkölcsi alapokkal élni pedig egy ateistának is hasznára válik szerintem.


Mondjuk azt nem tudom például miért van ekkora ellenszenved Ferenc pápával kapcsolatban, mert úgy tapasztalom, hogy elég sok ateista vagy más vallású is elismeri szavait.

2017. jún. 1. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm az építő jellegű kritikákat. Szóval én egy keresztény erkölcsöt megbecsülő és követő ateista volnék az általatok írt alapján. Én ezzel és megelégszem. Bocsánat, ha valakit megsértettem volna az írásokkal, nem ez volt a cél, csak véleményt kértem, és azokra a sáját véleményem alapján reagálni próbáltam, nem ítélek el senkit a saját hite alapján, ha valaki ellenkező véleményen van, én úgy gondolom, hogy nem szabad csönben maradni a két féknek, hanem egyeztetni, kultúrált keretek közt vitát filytatni, érvelni, és úgy gondolom, hogy többmyire egy ilyen zajlott le itt. Mégegyszer megköszönöm a válaszokat! Béke veletek!
2017. jún. 1. 18:01
 17/22 anonim ***** válasza:
38%
Egyszerűen csak szemezget.Azt hiszi a Bibliából,ami tetszik neki.Túlvilági lét az oké,de a bűnmentes élet az relatív...
2017. jún. 1. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim válasza:
100%
Szerintem ez egyáltalán nem egyedi, vagy vallástól, ideológiáktól függő dolog. A gének is meghatározhatják, sok ilyen jó ember van. Amúgy a buddhisták alaptétele is ez: légy mások hasznára.
2017. jún. 1. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 Wadmalac ***** válasza:
100%

Tényleg, nem is hülyeség, a kérdezőnek javasolnám a buddhizmus tanulmányozását.

Az különben sem vallás, inkább életszemlélet. De amiket írt, azzal közelebbi rokonságban van, mint a kereszténységgel.

2017. jún. 2. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
35%

Kedves Kérdező!


Több dologban tévedsz.


A"keresztény"Krisztus követője,ami az esetedben értelmetlen.


A szeretet gyakorlását,Isten Lelkének lelkiismeretedre való hatása miatt teszed,ha tudod,ha nem,s ezzel istenimádatot gyakorolsz.


Az "egyház"(eklézsia),és a "vallásfelekezet"fogalmait kevered.(Az egyház,az Istent keresők közössége,s a vallás,emberek által létrehozott szervezetek,melyek megmondják,mit,és hogyan kell hinned,s ez nem az ő dolguk lenne.Az egyház legfőbb szerepe,a szeretetszolgálatok megszervezése.)


A Bibliát nem ismered,s úgy utasítod el.

2017. jún. 2. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!