Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Károlyi-biblia online (eredeti...

Károlyi-biblia online (eredeti fordítás)?

Figyelt kérdés
Olyan Károlyi-bibliát keresek online olvasható vagy letölthető formában, ami az eredeti fordítás szövegét tartalmazza. Szóval nem újrafordított, se nem megvágott. Lehet nem jól kerestem, de csak ilyeneket sikerült találnom eddig.

2017. jún. 11. 18:29
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
2017. jún. 13. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
Köszi a linkeket, de ezeket ismerem és nem az eredeti fordítást tartalmazzák, hanem a 20. században újrafordítottat.
2017. jún. 13. 09:36
 13/18 anonim ***** válasza:
akkor csak off line változatnak tudsz utánanézni, szerintem
2017. jún. 13. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%

Vidiripi


"Kimondottan az eredeti fordítás érdekelne, mert az még nincs megvágva. Mint írtad az eredetiben benne volt a teljes kánon, az újabbakból kivágták egy részét. Ezen felül hallottam még pár eltérést (tartalombelit) és ezért érdekelne a Károlyi által fordított régi."


Menj el a könyvtárba, én is ott néztem meg azt ami érdekelt az 1590-ben kiadott Vizsolyi Bibliából amit Károli és néhány segédje fordított! Általában a nagyobb könyvtárakban megtalálható ez a Biblia könyv formájában.


Van elektronikus formában is de nem a neten.

[link]


Ingyenesen csak a könyvtárban tudod megnézni de ott is csak helyileg nézheted meg nem kölcsönözhető!

2017. jún. 13. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 szenes43 ***** válasza:
Nem sikerült vennem egy könyvsátornál megláttam néhány "Aranybibliát" a '90-es évek elején. Károli fordítás,Vizsolyi Biblia hasonmás. Reprezentatív kivitel aranyozott lapszélekkel,igen vékony papírra nyomtatták és van egy hozzávaló díszes tok amibe becsúsztatom és úgy tárolom. Ma már bánom hogy nem vettem több példányt.Ajándéknak is remek lenne főként gyűjtőknek. Akkor 900 forint volt.
2017. szept. 16. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
Közben sikerült a neten egy letölthető verziót találnom, igaz elég méretes, 2+ gigás fájl.
2017. szept. 17. 22:35
 17/18 anonim ***** válasza:
A letöltési linket elkérhetem?
2017. szept. 18. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
Nem tudok külön linket adni, keress privátban.
2017. szept. 19. 12:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!