Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan kezdjek templomba...

Hogyan kezdjek templomba járni? Kell fizetni érte?

Figyelt kérdés

Igazából régóta hívőnek tartom magam, szoktam a Bibliából olvasni és elmondok minden nap egy imát, de amióta dolgozok nagyon kevés időm van, sportolok és tanulok is.

És sokszor van hogy egész nap nem mondok el egy imát. Emiatt stresszes is vagyok, bűntudatom is van.

Ha azzal helyettesíteném hogy mondjuk x naponta elmennék a templomba, akkor valamelyest jobban érezném magam. Meg talán úgy közelebb is tudnék kerülni Istenhez, hiszen mondjuk egy mosás és takarítás között elmondani egy imát gyorsan, annak nincs olyan varázsa, mint régen mikor úgymond semmi dolgom nem volt, jobban át tudtam engedni magamat.



2017. jún. 18. 16:14
1 2
 11/11 Prókátor ***** válasza:
100%

Nem derült ki, hogy melyik egyház hívőjének tartod magad. Én katolikus vagyok, így csak erről tudok beszélni.

Nálunk napi 3xi imádkozás az elírás reggel (6óra), délben, este (19 óra), előírt imával (Az Úr angyala …, kb 3-4 perc; húsvéti időben a Mennyek királyné asszonya …, kb 2perc), valamint reggeli és esti ima az "ajánlott". De ha kimaradt valamiért, akkor sem kell félned a villámoktól! Viszont használható, és üdvös időnként egy egy fohászt elmondani. Elég csak annyit, hogy: "Uram, segíts!" vagy "Jézusom, bízom benned!", stb stb. Szóval nem kell miatta stresszelni!

A templomlátogatás kicsit más tészta. Nálunk csak a vasárnapi misén szednek perselyt, oda is aprót szokás dobni, de ha nem adsz bele, akkor sem fognak kizavarni. Hétköznapi miséken még ennyi sincs, csak egy persely volt a bejárat mellett, aki akart dobott bele, de az sem volt soha kötelező. Ma már persely sincs, csak egy kosár. Hogy miért kosár, na az érdekesebb!

Sajnos elmúltak azok az idők, mikor az emberek tiszteltek még valamit, pl a templomokat. Nálunk, annak ellenére, hogy be volt zárva, kétszer rabolták ki a templomot kb 1 hónap alatt. Úgyhogy nem lehet csodálkozni, hogy manapság zárják a templomokat, hacsak nincs éppen valami rendezvény (mise vagy egyéb). Viszont ha felkeresel egy búcsújáró templomot, azt elvileg nem zárhatják be sem éjjel sem nappal.

2017. júl. 5. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!