Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztény lányok, nők! Ti...

Keresztény lányok, nők! Ti milyen ruhában jártok templomba?

Figyelt kérdés

Volt egy kis nézeteltérésem anyukámmal vasárnap, ugyanis nem voltam hajlandó ünneplőbe menni, egy farmert és egy inget vettem fel, de igazából kb. minden vasárnap így öltözöm, nem értem miért most jutott eszébe megszólni érte.

Anyukám szerint ünneplőben kellene menni a templomba, azt akarta, hogy szoknyában menjek. Azt mondta, Isten megerdemli, hogy kiöltözzünk a tiszteletére, és hogy régen is, ha lett egy új ruhájuk, azt a templomba vették fel először. Én azonban ezt felesleges magamutogatasnak tartom, régen igen, megmutatták a templomban az új ünneplő ruhát, nagyzoltak vele, hogy "na nézzétek, nekem erre telik".

Szerintem ez csak az embernek fontos, Istent baromira nem a ruhánk érdekli. A lényeg, hogy ne szakadtan menjünk, hanem ápoltan, és ne mutassunk me túl sokat.

Én igazából nem látok túl sok embert a templomban, akik nagyon ki lennének öltözve, csak az idősek között.


Nektek mi a véleményetek, hogy öltöztök fel vasárnap misére, istentiszteletre?


18/L



2017. júl. 4. 10:55
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem kell kifejezettem ünneplő, de semmiképp se legyen sportos. És persze illetlen sem.

A farmer az határeset, mert abból van nagyon sportos is, de lehet csinosan, elegánsan is hordani. Igazából attól függ, hogy a többi, ami rajtad volt, milyen volt, így milyen volt az összhatás.

2017. júl. 4. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
41%

Szerintem igaza volt anyukádnak, lányként jobban szeretem a ruhákat, szoknyákat, mint a nadrágot, de a nadrág sem tragédia, ha nem valami sportos farmer az.

Ha egy ünnepségre megyünk is felöltözünk rendesen, mennyivel fontosabb akkor, ha Isten házába megyünk.

2017. júl. 4. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
Nálunk a fiatalabbak közt, főleg férfiaknál, előfordul sportosabb öltözék, én ezt nem érzem megbotránkoztatónak. Amúgy kb az van amit írsz, hétköznapi öltözék, esetleg az idősebbek vannak kicsípve de náluk nehéz ezt megmondani, mert van aki hétköznap is úgy jár.
2017. júl. 4. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 A kérdező kommentje:

#1, hát ilyesmi farmer volt:

[link]


#2, én nem érzem jól magam templomban szoknyában, pláne abban, amit anya ram akart tukmálni. Tök rossz az anyaga, nagyon kényelmetlen.

2017. júl. 4. 11:41
 5/28 anonim ***** válasza:
A hatvan éves anyám is ilyen farmerban szokott templomba menni...
2017. júl. 4. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
100%

Én szomorúan tapasztalom, hogy manapság az emberek nem tisztelik meg annyival az Úr napját, hogy egy kicsit jobb ruhába menjenek templomba. Most nem a nagyestélyire gondolok, de azért ne rövidgatya + póló legyen már. A farmer (persze normális, nem agyonszaggatott) inggel szerintem már jó.

Én általában jobb szövetnadrágban vagy szoknyában megyek inggel vagy blúzzal. Esetleg ruhában.

2017. júl. 4. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
100%

Én is farmerben-pólóban szoktam így nyáron járni a templomba. Igaz, van egy-két nagyon szép ruhadarabom is, azokat is szoktam viselni alkalomadtán.

Nálunk elég sokan kicsípik magukat, a fiatalabbak közül is.

A véleményem az, hogy legyek tiszta és ápolt, az az érdekes inkább, hogy milyen lelkülettel jelenek meg az Isten házában.

Inkább azt nem szeretem látni, ha valaki nagyon extravagánsan, rúzsos szájjal, tökéletesen bedobott frizurával és műkörömmel jelenik meg.

Szerintem ne szégyelld a sportos megjelenésed!

Üdv

2017. júl. 4. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. :)


Egyetertek veled utolsó, szerintem sem ez a lényeg. Annyira nem szeretem, amikor az idős nénik megnéznek mindenkit, hogy milyen ruhában mennek a misére.


Én kellemetlenül érezném magam a szoknyában, folyton arra figyelni, hogy megfelelően áll-e, áh ez nem én vagyok. Inkább megyek farmerben, és úgy a lényegre tudok koncentrálni.

2017. júl. 4. 12:24
 9/28 anonim ***** válasza:
28%
Neked van részben igazad kérdező. Viszont attól, hogy kiöltözöl, még nem nagyzolsz vele. Akkor nagyzolsz vele, ha te magad azért öltözöl ki, hogy nagyzolj vele! Ha Istent akarod megtisztelni, akkor nem nagyzolsz! Ne hallgass azokra, akik nagyzolásnak tekintik! Ezek úgy akarnak jók lenni, hogy gyűlölködnek mások felé, és kibeszélnek, mert el sem tudják képzelni, hogy valaki Isten tisztelete miatt öltözik ki. Aki pedig nagyzolásból, magamutogatásból öltözik ki, az jobban teszi, ha el sem megy a templomba! Egyébként templomban, ahol sok ember van, valóban illik nem csúnyán öltözni, megtisztelni az embereket is, hogy ne szakadt ruhába vegyél részt a misén.
2017. júl. 4. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 A kérdező kommentje:

#9, nem masok tartják nagyzolásnak. Én tartom annak. De még ha valaki tényleg Isten iránti tiszteletből öltözik ki, az is felesleges. Isten a legrongyosabn, legszakadtabb állapotunkban is lát minket, és akkor is szeret. Azt, hogy mennyire tiszteled az Urat, nem a ruháddal, hanem a tetteiddel tudod kifejezni.

Eszemben sincs szakadtan a templomba menni, de ha valaki úgy megy (pl. egy hajléktalan, aki nem nagyon tudna másképp), azt sincs jogunk megítélni.

2017. júl. 4. 12:36
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!