Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztény lányok, nők! Ti...

Keresztény lányok, nők! Ti milyen ruhában jártok templomba?

Figyelt kérdés

Volt egy kis nézeteltérésem anyukámmal vasárnap, ugyanis nem voltam hajlandó ünneplőbe menni, egy farmert és egy inget vettem fel, de igazából kb. minden vasárnap így öltözöm, nem értem miért most jutott eszébe megszólni érte.

Anyukám szerint ünneplőben kellene menni a templomba, azt akarta, hogy szoknyában menjek. Azt mondta, Isten megerdemli, hogy kiöltözzünk a tiszteletére, és hogy régen is, ha lett egy új ruhájuk, azt a templomba vették fel először. Én azonban ezt felesleges magamutogatasnak tartom, régen igen, megmutatták a templomban az új ünneplő ruhát, nagyzoltak vele, hogy "na nézzétek, nekem erre telik".

Szerintem ez csak az embernek fontos, Istent baromira nem a ruhánk érdekli. A lényeg, hogy ne szakadtan menjünk, hanem ápoltan, és ne mutassunk me túl sokat.

Én igazából nem látok túl sok embert a templomban, akik nagyon ki lennének öltözve, csak az idősek között.


Nektek mi a véleményetek, hogy öltöztök fel vasárnap misére, istentiszteletre?


18/L



2017. júl. 4. 10:55
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
3%
Templomba menni, meg altalanossagban imadkozni pont hogy inkabb visszafogott, a testet (noknel fejet is - keresztenykent is bizony) minel jobban takaro oltozetben kellene, mert a tevekenyseg a lenyeg, illetve a cselekves irant ilyen modon is lerott tisztelet.
2017. júl. 4. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 A kérdező kommentje:
#21, természetesen, konzervatív megjelenés fontos, a felső takarja a vállat, de a kendőt túlzásnak tartom. (Tudom, hogy benne van a Bibliában. )
2017. júl. 4. 17:06
 23/28 anonim ***** válasza:
3%
Az se normális, hogy szerinted normális az, ha vitázol a saját édesanyáddal. Vannak itt nagyobb gondok is, mint az, hogy mit veszel fel egy templomba. Keress inkább rá a Bibliában arra, hogy hogyan kéne viselkedned a szüleiddel.
2017. júl. 4. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:

Nos kultúrára válogatja.

De az egységre hangsúlyt fektetett mindig is a Teremtő.

Persze nem rád erőltetni szeretném, mert szabad akaratod van, ennél fogva azt teszel amit akarsz.


Feltetted a kérdést, és Én válaszoltam rá.


Egyebek mellett vannak olyan szoknyák, amiket nem kell igazgatni, magam is ilyet hordok, és nagyon kényelmes, szabadabb és szellősebb mint egy nadrág.

A hosszát tekintve pedig ha rövid, akkor nyilván húzogatni kell, de ilyen jellegű szoknyában nem jelenünk meg sehol, ha keresztényeknek valljuk magunkat.


Én speciel kifejezetten sokkal jobban szeretem a hosszú aljakat, mint a rövidebbeket. Még fiatalabb koromban is amikor mutogathattam volna a lábaimat, sem szerettem és vettem fel rövidet.

sok elegáns és kényelmes szoknyákat lehet kapni.


Persze tegyél belátásod szerint.

2017. júl. 4. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
94%
Ellent mondhat a szüleinek, ha azok ellene cselekszenek a Bibliának.
2017. júl. 4. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 A kérdező kommentje:

#23, szerintem egy egészséges vitával nincsen semmi gond.


Nem ócsáróltam a szüleimet, hanem csak vitáztunk. Nem értettünk egyet egy dologban, ezért véleményt cseréltünk, kultúralt keretek között.

2017. júl. 4. 17:45
 27/28 anonim ***** válasza:

Off!


Én férfi vagyok,s így nem engem kérdeztél,de hadd válaszoljak korosabban,és egy más nézőpontból!


A ruházattal kifejezzük azt,hogy azzal,akihez megyünk milyen viszonyunk van.

(Amikor egy amerikai bíróságra mentem,sötét öltönyt,vasalt fehér inget,és nyakkendőt vettem,mert a bíró azt az USA-t képviselte,amely befogadott.Az amerikaiak koszos kopott pólóban,szakadt farmerben,edzőcipőben jelentek meg.Ehhez méltó volt az ítélet is.Engem felmentettek,s azokat alíg hallgatta meg a bíró.)


Ha Istent meglátogatni mégy a templomba,Istenhez öltözködj fel,s ha a haverokhoz,nekik.

Igen,Isten mindenütt,és mindíg jelen van,de az istentisztelet(mise)különleges alkalom.

Jó,ha más alkalmakkor sem hozod kényelmetlenségbe az Istent!

2017. júl. 5. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
58%

Nadrág nőknek:


A nadrágot nőknek,nők találták ki,amely biztonságosan tartotta az időnként szükséges gyolcs védelmet.


A férfiak sokáig nem viseltek nadrágot,mert azt női viseletnek tartották.


A bibliai tanács szerint az öltözéknek nem szabad megtévesztőnek lennie,melyben egy nőt férfinek,és egy férfit nőnek nézhetnek.

Egy női nagrágkosztüm,kevés vaksi férfit téveszt meg viselője nemét illetően.

2017. júl. 5. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!