Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztény lányok, nők! Ti...

Keresztény lányok, nők! Ti milyen ruhában jártok templomba?

Figyelt kérdés

Volt egy kis nézeteltérésem anyukámmal vasárnap, ugyanis nem voltam hajlandó ünneplőbe menni, egy farmert és egy inget vettem fel, de igazából kb. minden vasárnap így öltözöm, nem értem miért most jutott eszébe megszólni érte.

Anyukám szerint ünneplőben kellene menni a templomba, azt akarta, hogy szoknyában menjek. Azt mondta, Isten megerdemli, hogy kiöltözzünk a tiszteletére, és hogy régen is, ha lett egy új ruhájuk, azt a templomba vették fel először. Én azonban ezt felesleges magamutogatasnak tartom, régen igen, megmutatták a templomban az új ünneplő ruhát, nagyzoltak vele, hogy "na nézzétek, nekem erre telik".

Szerintem ez csak az embernek fontos, Istent baromira nem a ruhánk érdekli. A lényeg, hogy ne szakadtan menjünk, hanem ápoltan, és ne mutassunk me túl sokat.

Én igazából nem látok túl sok embert a templomban, akik nagyon ki lennének öltözve, csak az idősek között.


Nektek mi a véleményetek, hogy öltöztök fel vasárnap misére, istentiszteletre?


18/L



2017. júl. 4. 10:55
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
42%

azokba a templomokba ahova én jártam életem során még mindenki magasról tett rá, hogy ki milyen ruhát visel


sőt pont onnan lehet tudni hogy ki az aki nem jár rendszeresen templomba hogy ünneplőben van :'D

2017. júl. 4. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
0%

keresztény csadorba csak ünneplő ruha a beceneve


minden vallás egyforma, a képmutatás és a másikramutogatás, gyűlölködés keverék enyhén eltérő mértékben


lehet lepontozni a vallási fanatikusoknak

2017. júl. 4. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 A kérdező kommentje:

#12! Ne haragudj, de miért szólsz hozzá a témához, ha nem érdekel? Azt várod, hogy minél több keresztényt ki fogsz hozni a sodrából, és elkezdenek veled veszekedni? Hát nem fog megtörténni. 😉 Én imádkozom érted is. ☺


A többieknek köszönöm a választ. :)

2017. júl. 4. 13:06
 14/28 anonim ***** válasza:
15%

Bár Én gyülekezetbe járok és nem templomba, de:


Az Isten szavában leírtak szerint:


(1Péter 3:3–5) 3 Ékességetek pedig ne a külsőséges hajfonogatásból és aranydíszek felrakásából vagy felsőruhák viseléséből álljon, 4 hanem legyen az a szív rejtett embere a csendes és szelíd szellem romolhatatlan öltözékében; ennek a szellemnek nagy értéke van az Isten szemében. 5 Mert így ékesítették magukat régente az Istenben reménykedő szent asszonyok is, . . .


Nos tedd fel magadnak a kérdést. Ha egy magas beosztású ember elé járulnál, mert meghívott téged, mondjuk egy étkezésre. akkor milyen öltözékben jelennél meg?


Nos amikor Isten elé járulunk, akkor mennyivel inkább tiszteljük meg Égi Atyánkat a megjelenésünkkel, hiszen Őt képviseljük, és ez mások is látják.


A nadrág viselete mindig is Férfi viseletnek számított, bár a modern korunkban, erről már másként gondolkodnak.

Főleg az időjárás, a hideg idő alkalmával, bizony egy asszonynak, egy nőnek jó ha van a szoknya alatt felöltözve.

Vagy ha munkába, esetleg kikapcsolódni megy, az alkalomhoz illően öltözködik.

Az Isten előtt való megjelenésben, vajon mit tükrözünk vissza, amikor férfi ruhában jelenünk meg?


Egy feszes, alakot, nemiséget kihangsúlyozó ruha, illetlenség egy keresztény életet élőnek, akkor is ha az utcára lép ki.

Mennyivel inkább Isten elé járuláskor.

2017. júl. 4. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
100%
Ez templomtól független kérdésként szokott felmerülni. Van az a generáció akiknek ennyire számítanak a külsőségek, és van a mostani, amelyik tudja, hogy ennek semmi köze a tisztelethez, vagy ahhoz, hogy ki milyen ember. Nagyon más a két felfogás alapja, nem is lehet összeegyeztetni. Nem feltétlen rossz az indokuk azoknak, akik elvárják az ünnepi megjelenést. Régebben tényleg az volt, hogy az embereknek összesen két ruhára tellett, az egyik volt a hétköznapi, a másik a nem hétköznapi, és ennyi. Akkor vettek új ruhát, ha az ünnepi leamortizálódott hétköznapivá, és akkor ezt az új ruhát, általában a templomban vették fel először. Nekik ez fontos volt, érzelmi jelentősége volt. Nehéz ezt csak úgy felülírni valakiben azzal, hogy a ruha, csak egy ruha. Nekünk az, és én ennek személy szerint örülök, de ha tudom, hogy ez valakinek miért annyira fontos, akkor igyekszem ehhez igazodni (ha nem is pont azt felvenni amit kérnek), éppen azért mert nekem csak egy ruha, semmi több.
2017. júl. 4. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
30%
#10 Igen, de azt is látja, hogy te felvehettél volna szebb ruhát! Ahogy azt is, hogy nagyzolásnak tekinted megtisztelni őt, hogy kiöltözz! Kérdező! Bajon úgy gondolod-e, hogy a szépen felöltözött, magamutogató emberek nagyzolnak, vagy pedig úgy, hogy te saját magadnak nincs kedved kiöltözni, és te tekintenéd nagyzolásnak, ha ezt tennéd? Mert nem mindegy! Az utóbbi esetben bizony te vagy az, akinek nincs kedves kiöltöznie!
2017. júl. 4. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
32%
Kérdező! Az ember nem a tettei révén, hanem a lelke révén kerül a Mennybe! De aki nem segít, ha segíthetne, nem adakozik, ha adakozhatna, az nem kerül a Mennyországba! Kérdező! Vajon tényleg nagyzolásnak tartod-e, vagy inkább csak nem volt kedved hozzá? Hogy mi van a lelked mélyén, azt Isten tudja. Kívánom, Isten világosítson meg tetteidről, és adjon erőt, hogy sikerüljön változtatnod rajtuk! Nem követtél el bűnt azzal, hogy nem öltöztél ki, attól viszont követhettél el, hogy MIÉRT nem öltöztél ki! A mögöttes tartalom a fontos, Isten pedig tudja, azt is, ha saját lustaságod és önzőségedről elhiteted, hogy te jószándékból cselekedted. Nem! Vedd észre, hogy valójában mit miért csinálsz! De ne félj, Isten nem haragszik rád, csak segíteni akar neked!
2017. júl. 4. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
25%
Csak engem zavar, hogy az édesanyja megkérte valamire, ő pedig ellenszegült? Gondolom kérdező fogalmad sincs mit ír erről a Biblia. Neked csak az számít, hogy TE mit akarsz, de azért halál nyugodtan megeszed, amit főz neked és nyugodtan felveszed azt a ruhát, amit ő vett neked.
2017. júl. 4. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 A kérdező kommentje:

Living, nem értek veled, mert egyrészt nem férfi ruhában mentem, hanem egy női farmerbam és egy női ingben. Az meg, hogy a nadrág férfi viselet lenne, a szoknya meg női, hát az ókorban nem igazán hordtak nadrágot a férfiak sem, a skót férfiak meg hordanak/hordtak szoknyát. Érdekes dolgok ezek.


Én teljesen feleslegesnek érzem azt, hogy kiöltözködjek, pláne, hogy szoknyát vegyek fel. Kényelmetlenül érzem magam benne, pláne templomban. A lényegre szeretnék figyelni, nem arra, hogy igazgassam a szoknyámat, nem-e felcsúszott, meg ilyenek. :) Engem nem zavar, hogy más kiöltözik-e, de én baromira nem érzem fontosnak.

2017. júl. 4. 14:46
 20/28 A kérdező kommentje:

Hallgatag, szerintem ilyen nézeteltérések megférnek egy családban, ez nem egy vérre menő harc volt. Amúgyis sokat szoktunk vitázni az öltözködés témakörben, de ettől még szeretjük egymást.

Másrészt, azt a szoknyát pont én vettem magamnak az érettségi időszakra, de nagyon kényelmetlen és szűk, akkor is folyton igazgatnom kellett.

2017. júl. 4. 14:50
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!