Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A szüleim nem fogadják el,...

A szüleim nem fogadják el, hogy nem akarok Jehova Tanúja lenni. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Ők már több mint 20 éve ebben a vallásban vannak, az egész család (5-en vagyunk testvérek, 3-an már nem is laknak itthon, de az öcsém és én még igen) járt gyülekezetbe. A nagyobb testvéreim 17-18 éves koruktól nem jártak.


Először is hiányoznak az ünnepek, a szülinap, amikor végre érezném kicsit hogy én vagyok központban, a karácsony, meg minden...


És mikor elkezdenek az osztálytársaim kérdezgetni, hogy miért nem ünneplünk semmit, válaszolni se tudok rá, mivel amik az általános J.T. válaszok szoktak ilyenkor lenni, azok szerintem mind baromságok. Pl.: azért nem születésnapozunk, mert egyszer egy király aki megünnepelte a sz.napját, utána haláleset történt, meg azért nem karácsonyozunk, mert Jézus nem Dec. 24/25-én született... Tudom, vannak erre "profibb" megmagyarázások is, de így is úgy is hülyeség.


Unom a gyülekezetet, a programokon fogom a fejem, hogy mekkora idétlenséget beszélnek, meg az az "1 bibliaverset vesézzünk ki 1 órán keresztül 10 oldalas Őrtorony cikkekben"-ből elegem van. Heti kétszer 2 órát végigülni és közben olyan hülyeséget hallgatni, amivel kicsit sem értek egyet, nagyon rossz.

A társaság csak 1-2 éves babákból és szüleikből valamint 60 éves nyanyákból áll, akik minden alkalom után odajönnek, megfogdozzák az arcom, és elkezdik hogy mekkorát nőttem, meg ilyenek... Ha legalább korombeliek lennének, akik nem retardáltak, lehet velük viccelni, és nem csak arról lehet velük beszélgetni, hogy "hű milyen izgalmas és tanulságos volt a mai előadás", akkor még lenne hozzá valamennyi kedvem.


Egyszerűen nem értek egyet az elveikkel, tanításaikkal, a kiközösítés témával az egy idő után szinte kötelező keresztelkedéssel.


A szüleim pedig nem értik meg, hogy ebből nekem nem kell, próbáltam rengetegszer beszélni velük, elmondtam az érveimet, erre elkezdtek velem kiabálni, anya egyszer felpofozott, hogy még egyszer ne merjek ilyet mondani, hogy nem akarok többet gyülekezetbe járni.


Eddig is csak az énekeket szerettem, de csak mert szeretek zenélni, énekelni, de a szövegük irritált.

Sosem szóltam hozzá, nem jegyzeteltem, vagy készültem fel. Mindig csak arra várok, hogy mikor lesz már vége. Leggyakrabban könyveket szoktam olvasni az előadások közben, de telefonról, mert már így is mindenkinél telefon meg tablet van, és arról nézik a bibliát, így nem tűnök ki egy teljesen más könyvvel.


Mindig azzal érvelnek, hogy fiatal vagyok még, és nem tudom mi jó nekem, mi válik hasznomra. Úgy kezelnek, mintha nem lenne eszem, és nem dönthetnék önállóan MAGAMRÓL fontosabb kérdésekben sem.

Így se leszek alkoholista, a ciginek a szagától is tényleg hányingerem van, drogozni eszembe se jutna.


Mit mondjak, tegyek, hogy végre megértsék, nem akarok többé gyülekezetbe járni?


14/L



2017. júl. 19. 20:41
1 2 3 4 5 6 7
 11/64 anonim ***** válasza:
100%

Szegénykém! :(

Próbáld meg kibírni azt a pár évet. Tényleg a kollégium lenne a legjobb megoldás kilencediktől.


Mások is tanácsolták, hogy hívd fel a figyelmet a tévtanításaikra. Ehhez nagyon jó bibliaismeret szükséges, hasonlítsd össze a rendes történelmi egyházak fordításait az ő kifacsart Bibliájukkal, hívd fel a figyelmet a tévedéseikre. Hidd el, ha elég ügyes vagy, össze lehet zavarni őket. Persze ne bunkón, hanem kedvesen, szelíden.


Én hívő, keresztény vagyok, és megértem, hogy te most így ezek miatt nem akarsz foglalkozni a vallás témával, de kérlek, ne gyűlöld meg egyből az egészet.


Kitartást kívánok neked! :)

Ha szeretnél, írj privátot nyugodtan, hátha bírok segíteni.


18/L

Római katolikus

2017. júl. 19. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/64 imakommandós ***** válasza:
100%

Nem fogják megérteni. Nem javaslom, hogy lázadj mert csak elmérgesedik a viszonyotok.

Ez bizony erős indok, hogy minél előbb bármilyen indokkal lelécelj otthonról ha már saját lábra tudsz majd állni.

Azt én is el szeretném mondani, hogy Jehova tanúi egy hamis vallás okkult gyökerekkel. Nem az az igazi kereszténység amit ott látsz, tapasztalsz, és érzel.

Lehet ünnepeket tartani, semmi nem tiltja a Bibliában a születésnapot pl. Vagy Jézus is tartott olyan ünnepet ami zsidó hagyomány volt és nem törvény irta elő. Ilyen keresztény hagyomány a karácsony is.

2017. júl. 19. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/64 anonim ***** válasza:
87%

Nem hittem volna, hogy imakommandósnak valaha is helyeselni fogok.

Közelegnek a végidők...

2017. júl. 19. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/64 anonim ***** válasza:
50%

13.Hsz!


//?:)))://

2017. júl. 20. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/64 anonim ***** válasza:
100%

Arra vigyázz kislány, hogy ne keresztelkedj meg, mert így még van esélyed arra, hogy a szüleid megmaradjanak, de ha megkeresztelkedsz és utána mondod el, hogy téged nem érdekel, akkor a kiközösités szabályai alapján a szüleid kerülni fognak. Még négy év.. A féltés meg normális dolog nálunk szülőknél.

Amúgy meg a jehovatanui.blog.hu oldalt erősen javaslom, hogy kezdd el olvasni, mert a szüleid üdvössége is veszélyben és hátha megismered Krisztust, aki általad meg tudja őket is menteni, de ehhez látnod kell az őrtorony hazugságait.

2017. júl. 20. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/64 anonim ***** válasza:
95%
Halogasd a keresztelkedést, mondván, hogy: Ti mondtátok, hogy még nem vagyok elég érett ahhoz, hogy döntsek. Aztán amikor elég érettnek nyilvánítanak, akkor mondd azt, hogy ítélőképességed teljes tudatában úgy döntesz, hogy nem keresztelkedsz meg, és ezt nekik tiszteletben kell tartaniuk.
2017. júl. 20. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/64 anonim ***** válasza:
100%

Vidiripi


A keresztelkedés az egy érdekes rész!

Az egyik keresztelkedési kérdés ez lenne: - "Megértetted-e, hogy önátadásod és megkeresztelkedésed Jehova tanújaként isten szellemtől irányított szervezetének tagjaként azonosít téged?"


Szeretném megjegyezni hogy sem maga Jézus Krisztus sem a tanítványa az apostolok soha nem tesznek említést hogy bárminek a tagja kellene hogy legyen az illető.

Jézus Krisztus parancsa ez: Máté 28:19 Menjetek tehát, tegyétek tanítványommá mind a népeket! Kereszteljétek meg őket az Atya és a Fiú és a Szentlélek nevére,


Ismerve azt hogy Jézus mit is mondott, milyen bibliai igék alapján kell elhangoznia ennek a keresztelkedési kérdésnek?


"És mikor elkezdenek az osztálytársaim kérdezgetni, hogy miért nem ünneplünk semmit, válaszolni se tudok rá, mivel amik az általános J.T. válaszok szoktak ilyenkor lenni, azok szerintem mind baromságok."


Lehetséges válasz!

- Azért mert a szüleim vallása nem engedi ennek az ünnepnek a megtartását s nekem is ezt kell követnem amíg velük élek!


"... hogy "hű milyen izgalmas és tanulságos volt a mai előadás", akkor még lenne hozzá valamennyi kedvem."


Tudom miről beszélsz!


"Egyszerűen nem értek egyet az elveikkel, tanításaikkal, a kiközösítés témával az egy idő után szinte kötelező keresztelkedéssel."


Ne engedj a nyomásnak!

Lehetséges válasz adás!

- Amikor eljön az ideje a keresztelkedésnek amikor majd a szívem indít rá akkor fogok megkeresztelkedni! S alátámaszthatod egy igével is.

János 6:44

Isten tudja a legjobban hogy mikor állok készen és amikor eljön ez a pillanat akkor ő maga fog egem vonzani.


"A szüleim pedig nem értik meg, hogy ebből nekem nem kell, próbáltam rengetegszer beszélni velük, elmondtam az érveimet, erre elkezdtek velem kiabálni, anya egyszer felpofozott, hogy még egyszer ne merjek ilyet mondani, hogy nem akarok többet gyülekezetbe járni."


Igen mert félnek rettegnek hogy nem felelnek meg az elvárásoknak. Ugyanakkor még valószínűleg az is rájuk nehezedik hogy szülőként kudarcot vallottak a testvéreidnél és most nálad is. Nem akarsz gyülekezetbe járni! Ezzel a kijelentéseddel egy atombombát dobtál rájuk.

Te is nagyon jól tudod hogy nyomás nehezedik arra az emberre aki Jehova tanúja. Nem isteni nyomás ez hanem az Őrtorony szervezet által generált nyomás. Sajnos a szüleid is ennek vannak kitéve. Ettől függetlenül próbáld őket megérteni és bírd ki azt a 2 órát.

Nem kell odafigyelni arra hogy mi hangzik el. Ezt az időt használd másra pl. tervezgetheted hogy mit hogyan fogsz csinálni felkészülve egy másik életre ami az Őrtorony szervezettől független.


"Leggyakrabban könyveket szoktam olvasni az előadások közben, de telefonról, mert már így is mindenkinél telefon meg tablet van, és arról nézik a bibliát, így nem tűnök ki egy teljesen más könyvvel."


Na akkor csak van mivel eltöltened az időt. Tanulj valamit aminek később is hasznát veszed. Millió lehetőség van csak meg kell találni. Olyan ami nem tűnik fel senkinek érdekel is és hasznos vagy szórakoztató.


"Mit mondjak, tegyek, hogy végre megértsék, nem akarok többé gyülekezetbe járni?"


A kérdés nagyon jó. De ha egy kicsit is képben vagy Jehova tanúi illetően és a szervezeti elrendezést is ismered akkor nagyon jól tudod hogy amíg otthon laksz túl sok mindent nem tehetsz ez ellen. Hacsak nem viseled el hogy felpofoznak meg veszekednek veled. Aztán jön az hogy eltiltanak ettől-attól, mondjuk elveszik a telefonodat vagy más egyebet. Azét mert nem akarsz gyülekezetbe járni.

Vagy kibírod azt a 4 évet és aztán önállóéletet kezdesz. De az nem lesz könnyű! A bátyáid biztosan tudnának erről mesélni ha szoktál velük beszélni.

Az ő véleményüket, tanácsukat kikérted már?

2017. júl. 20. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/64 anonim ***** válasza:
34%

"Kedves kérdező: mindent kipróbálhatsz a kegyelem alatt élünk. A te életed felett csak is kizárólag te magad döntesz."


Kedves válaszoló, nem igazán mondanék én ilyet. Márcsak azért sem, mert igen a Kegyelem időszakát éljük, még nem mindenki keresztény, az lehet, ha Krisztus elfogadja, de az előtt ő nem az. :) Ha most mindent megtesz (pl.: Gyilkosság, lopás, paráznaság, stb... a mindenbe ezek is beletartoznak!), akkor van megtérés, de Isten nem erre tanít, hogy lopj, hazudj, cselekedj gonoszt a másikkal, őld meg a másikat, hanem arra tanít, hogy szeresd felebarátodat és hallgass a szüleidre. Ha a kedves Kérdező szülei olyanok amilyenek, akkor igen álljon oda és mondja meg nekik, hogy ő nem akarja, és nem kér ebből. De a MINDENT nem javasolnám, semmilyen esetben SEM. :)

2017. júl. 20. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/64 anonim ***** válasza:
34%

Tévesztettem: "...ha Krisztus elfogadja, de az előtt ő nem az."

Helyesbítem: "...ha KrisztusT elfogadja, de az előtt ő nem az."

2017. júl. 20. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/64 anonim ***** válasza:
100%

Nem leszek népszerű a véleményemmel, de én bizony MOST nem pazarolnám arra a drága időt, hogy a szüleimmel vitatkozzak. A nyolcadikat kezdi a lány, van fontosabb dolga is annál.

Tartom a #3-as véleménemet, hogy fanatikusokkal, -- márpedig a leírtak alapján a szülők egyértelműen azok, -- nincs értelme vitatkozni. (Nem csak vallási fanatikusokkal, de semmilyenekkel, aki figyeli a külhoni és itthoni vitákat, az maga is láthatja ezt. De félre a napi politikával!) Talán nem véletlen, hogy kérdező idősebb testvérei sem láttak más kiutat, mint minél messzebbre szaladni, amint csak lehet.

Ha most a kérdező, a rengeteg szellemi rákészülést igénylő (szerintem meddő) vitákba bocsátkozik, akkor azt kockáztatja, hogy egyrészt elpazarol erre egy csomó időt, energiát; másrészt a szülei, látva egyre erősödő ellenkezését, a későbbiekben meg fogják akadályozni az esetleges "eltávolodási kísérleteit".

Szóval ha szép dolog, ha nem: én most bizony arra biztatom a kérdezőt, hogy szép csendben járjon el továbbra is a gyülekezetbe a szüleivel, ne mutassa ki tovább az ellenkezését, hadd nyugodjanak meg, hogy minden rendben van.

Közben pedig szép csendben elkezdenék dolgozni a "kiúton":

1. Az első, és legfontosabb, hogy készíts egyfajta "spektrumot" arról, hogy mi érdekel, milyen területek felé orientálódhatsz. Vegyél egy papírt, húzz rá egy vonalat, az egyik oldalra írd fel, hogy mik azok a témák/tantárgyak, amik közel álltak hozzád. Nem csak azokat írhatod el, amiből ötösöket kaptál, jöhet az is, amiből gyengébben teljesítettél, de úgy érzed, hogy érdekel, és szorgalommal, esetleg korrepetálás igénybevételével feljavíthatod magadat belőle. A másik oldalra írd össze azokat, amik semmiképp sem jöhetnek szóba. Ezzel szerintem pár nap, esetleg hét alatt végzel.

2. A második rész hosszadalmasabb: össze kéne gyűjteni a szóbajöhető középiskolákat. Konkrétan valamilyen gimnáziumokat javasolnék, az idei érettségi tapasztalatok alapján a szakgimnáziumi (volt szakközépiskolai) képzések egy ideig még nem lesznek igazán jó "ugródeszkák". És a középiskola után "otthon ragadni", ugye, semmiképp sem szeretnél.

Az összeírásnál fontos szempont, hogy a gimik képzésében azokon a tárgyakon legyen a hangsúly, amit te szeretsz, ne legyen túl közel, és legyen kollégiuma. Az is gond lehet, ha van a mostani lakhelyed közelében hasonló profilú gimi, mert akkor a szüleid nem fogják hagyni, hogy a távolabbit válaszd. Az egyes középiskolák nehézségéről, illetve a hangulatáról itt a GYK-n is kérdezhetsz az oda járóktól, de nem biztos, hogy így nyáron mindre azonnal kapsz választ, mert sokan nyaralnak. Nézd meg, hátha volt már róla szó az utóbbi pár évben (a régebbi válaszok nem biztos, hogy hűen írják le a mostani helyzetet). A szóba jöhető iskolák weboldalán is biztosan találsz adatokat az idei felvételi ponthatárokról. Az oktatas.hu-n, eduline.hu-n is sok minden fenn van.

3. És a legnehezebb: a nyolcadikat "véggigürizni", szükség esetén szakkörökre, felvételi előkészítőkre járni, hogy valamelyik választott iskoládba biztosan bekerülhess majd.

A #17-es válasz nagyon tetszik, amit külön kiemelnék belőle: az idősebb testvéreid végigcsinálták, ami rád vár; írj nekik, kérd ki a véleményüket! Biztosan fognak neked segíteni, ha megtudják, hogy te is ugyanabban a cipőben jársz!

2017. júl. 20. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!