Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A szüleim nem fogadják el,...

A szüleim nem fogadják el, hogy nem akarok Jehova Tanúja lenni. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Ők már több mint 20 éve ebben a vallásban vannak, az egész család (5-en vagyunk testvérek, 3-an már nem is laknak itthon, de az öcsém és én még igen) járt gyülekezetbe. A nagyobb testvéreim 17-18 éves koruktól nem jártak.


Először is hiányoznak az ünnepek, a szülinap, amikor végre érezném kicsit hogy én vagyok központban, a karácsony, meg minden...


És mikor elkezdenek az osztálytársaim kérdezgetni, hogy miért nem ünneplünk semmit, válaszolni se tudok rá, mivel amik az általános J.T. válaszok szoktak ilyenkor lenni, azok szerintem mind baromságok. Pl.: azért nem születésnapozunk, mert egyszer egy király aki megünnepelte a sz.napját, utána haláleset történt, meg azért nem karácsonyozunk, mert Jézus nem Dec. 24/25-én született... Tudom, vannak erre "profibb" megmagyarázások is, de így is úgy is hülyeség.


Unom a gyülekezetet, a programokon fogom a fejem, hogy mekkora idétlenséget beszélnek, meg az az "1 bibliaverset vesézzünk ki 1 órán keresztül 10 oldalas Őrtorony cikkekben"-ből elegem van. Heti kétszer 2 órát végigülni és közben olyan hülyeséget hallgatni, amivel kicsit sem értek egyet, nagyon rossz.

A társaság csak 1-2 éves babákból és szüleikből valamint 60 éves nyanyákból áll, akik minden alkalom után odajönnek, megfogdozzák az arcom, és elkezdik hogy mekkorát nőttem, meg ilyenek... Ha legalább korombeliek lennének, akik nem retardáltak, lehet velük viccelni, és nem csak arról lehet velük beszélgetni, hogy "hű milyen izgalmas és tanulságos volt a mai előadás", akkor még lenne hozzá valamennyi kedvem.


Egyszerűen nem értek egyet az elveikkel, tanításaikkal, a kiközösítés témával az egy idő után szinte kötelező keresztelkedéssel.


A szüleim pedig nem értik meg, hogy ebből nekem nem kell, próbáltam rengetegszer beszélni velük, elmondtam az érveimet, erre elkezdtek velem kiabálni, anya egyszer felpofozott, hogy még egyszer ne merjek ilyet mondani, hogy nem akarok többet gyülekezetbe járni.


Eddig is csak az énekeket szerettem, de csak mert szeretek zenélni, énekelni, de a szövegük irritált.

Sosem szóltam hozzá, nem jegyzeteltem, vagy készültem fel. Mindig csak arra várok, hogy mikor lesz már vége. Leggyakrabban könyveket szoktam olvasni az előadások közben, de telefonról, mert már így is mindenkinél telefon meg tablet van, és arról nézik a bibliát, így nem tűnök ki egy teljesen más könyvvel.


Mindig azzal érvelnek, hogy fiatal vagyok még, és nem tudom mi jó nekem, mi válik hasznomra. Úgy kezelnek, mintha nem lenne eszem, és nem dönthetnék önállóan MAGAMRÓL fontosabb kérdésekben sem.

Így se leszek alkoholista, a ciginek a szagától is tényleg hányingerem van, drogozni eszembe se jutna.


Mit mondjak, tegyek, hogy végre megértsék, nem akarok többé gyülekezetbe járni?


14/L



2017. júl. 19. 20:41
1 2 3 4 5 6 7
 31/64 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező velem is ugyanez a helyzet szóval egy cipőben járunk.
2017. júl. 21. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/64 anonim ***** válasza:
100%

Uccsó, akkor a válaszokból, gondolom, a megoldási lehetőségek is adódnak...

Ellenben, ha esetleg rád valamiért nem alkalmazhatóak, és tanácsot szeretnél, akkor javaslom, hogy egy külön kérdésben fogalmazd meg, mert ide már szerintem nem sokan fognak viszajönni.

2017. júl. 22. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/64 KZitus ***** válasza:
8%

Kedves kislány


"Most jutott eszembe, mivel zeneiskolába járok 8 éve, megkérem a zongoratanáromat majd, hogy csütörtökön akkor mehessek órára, amikor közel van a gyülekezet időpontja, és mikor hazaérek, már "sajnos" lekésném. :)"


milyen jól át akarod verni a szüleidet! Ezt kitől tanultad? Biztosan nem tőlük, és nem a gyülekezetben :-)

Az a "csúnya" Biblia azt írja a mai fiatalokról is általában:"...lesznek...szüleik iránt engedetlenek, hálátlanok, illojálisak, természetes vonzalom nélküliek, olyanok, akik nem készek semmilyen megegyezésre,..." - magadra imersz? ne csodálkozz, hiszen Isten mindig igazat mond.


Nem tudom milyen a kapcsolatod a szüleiddel, de vallás nélkül is sokkal becsületesebb lenne, ha leülnél velük, és elmondanád azt amit gondolsz, és érzel. Én tanú vagyok, az én lányom is hasonló cipőben járt, mint te. leültünk, megbeszéltük a helyzett, és elfogadtam a döntését. Azóta sok év telt el, és éppen úgy szertem mint mindig is szerttem, de ennek fontos oka az, hogy nemcsinálta azt amit te, jelenleg a szüleiddel teszel. Azóta is őszinte, igaz, szeretteljes a kapcsolataunk.

Amit te írsz, az egyoldalú vélemény(meg kellene hallgatni a szüleidét is), a stílusodból arra követketettem hogy soha nem voltál velük őszinte, nem beszéltél velük az érzéseidről, ezért fajulhatott 14!!!! évesen ilyen mélyre a családoddal a kapcsolatod.

Ki buzdított itt a válaszával arra tégedet, hogy légyen őszinte és igaz a viselkedésed? Csak arra kaptál tanácsokat, hogyan verheted át, csaphatod be, vezetheted félre a szüleiedet. Fogalmad sincsen, mekkora lépéseket teszel a mgavisleteddel az felé, hogy boldogtalan életed legyen, mert még gyerek vagy.

Istent nem lehet megcsúfolni, biztosan hallottad már, hogy amit vetsz, CSAK azt fogod leartni.


Ti gyermekek, szót fogadjatok a ti szüleiteknek mindenben; mert ez kedves az Úrnak” Kolossé 3:18, 20.- ez a tanács nem "vallás". Ez Isten egyenes tanása NEKED.

Őszintén sajnállak tégedet is, és a szüleidet is...

2017. júl. 22. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/64 anonim ***** válasza:
94%

33# Na, az ilyen embereket utálom.

A szülei ráerőltetnek valamit, amit ő nem akar.

Két évvel vagyok idősebb, mint a kérdező, de nem mennék el. Miért? Mert ÉN nem szeretem. Tisztelem a szüleim,szerencsére nem ilyen elborultak, mint a kérdezőé, de nem próbálnak rám erőltetni semmit.

2017. júl. 22. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/64 anonim ***** válasza:
94%
#33-as a kérdést is elolvastad, vagy csak a válaszainkat? Becsüllek, hogy te el tudtad fogadni a gyermeked döntését. A kérdezőnél nem ez a helyzet. Csakis ezért írtuk, amit írtunk.
2017. júl. 22. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/64 anonim ***** válasza:
85%
Éééés megjött KZitus is!!! Nyaraltáál..? Kár, hogy nem gyalog jöttél haza...
2017. júl. 22. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/64 anonim ***** válasza:
100%

Kzitus!

Hiányoztál ám nagyon!

Ugye elolvastad, hogy az anyja megütötte őt, amikor próbált beszélni vele?

EZEK UTÁN még mit akarsz???

2017. júl. 22. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/64 A kérdező kommentje:

ó, itt is van a híres KZitus! :DDD

Nos, #33:

Ha jól látom, fogalmad sincs mit kérdeztem, és szerintem el se olvastad a kérdés leírását. Örülök, hogy te ezt normálisan meg tudtad beszélni a lányoddal, de eszerint fogalmad sincs a helyzetemről.

Azért, mert nem akarok egy hazugságban élni, és nem is hiszrk ebben, már én vagyok a hibás? Hidd el, rengetegszer próbáltam leülni velük és beszélni erről, de mindig élből elutasították.

Képzeld szeretnek, én is szeretem őket, és teljesen normális szülő-gyerek kapcsolatunk van, nem tudom miből feltételezed azt, hogy

2017. júl. 23. 12:07
 39/64 A kérdező kommentje:

(véletlen elküldtem)

...hogy nem vagyunk egymással őszinték. Az említett "csúnya biblia" részed: ".lesznek...szüleik iránt engedetlenek, hálátlanok, illojálisak, természetes vonzalom nélküliek, olyanok, akik nem készek semmilyen megegyezésre,..." - magadra imersz? ne csodálkozz, hiszen Isten mindig igazat mond. "


Már miért lennék ilyen? Ők nem képesek megegyezésre ebben a témában... Másban szót értünk, de ebben nem képesek engedni.


"Amit te írsz, az egyoldalú vélemény(meg kellene hallgatni a szüleidét is), a stílusodból arra követketettem hogy soha nem voltál velük őszinte, nem beszéltél velük az érzéseidről, ezért fajulhatott 14!!!! évesen ilyen mélyre a családoddal a kapcsolatod."


elolvastad te egyáltalán a kérdésem?? Ja, hogy te ennyiből olyan következtetéseket vonsz le, hogy soha nem voltam velük őszinte, nem beszéltem velük az érzéseimről stb... miért lenne mélyen a családommal a kapcsolatom? Ebben a témában nem értenek meg, de te azt mondod, semmiben. Gratulálok, nagyon jó emberismerő vagy...


"Ki buzdított itt a válaszával arra tégedet, hogy légyen őszinte és igaz a viselkedésed? Csak arra kaptál tanácsokat, hogyan verheted át, csaphatod be, vezetheted félre a szüleiedet. Fogalmad sincsen, mekkora lépéseket teszel a mgavisleteddel az felé, hogy boldogtalan életed legyen, mert még gyerek vagy.

Istent nem lehet megcsúfolni, biztosan hallottad már, hogy amit vetsz, CSAK azt fogod leartni."


Tipikus szülő... Gyerek vagyok, fogalmam sincs az életről, semmit nem csinálhatok, mert az biztos rossz lesz. Képzeld, pont hogy attól lesz boldogtalan életem, hogy beleerőszakolnak egy olyan vallásba, amit gyűlölök. Egyáltalán a vallásokat is.

Ha a szüleim megértenének ebben -de nem teszik- akkor talán boldog lennék. Mert nem attól lesz valaki boldog, ha folyamatosan lenyomják, nem engedik, hogy az életét befolyásoló dolgokról döntsön. És nem én vagyok velük nem megértő.

2017. júl. 23. 12:20
 40/64 anonim ***** válasza:
100%
Én is beszéltem már a szüleimmel errõl de nem nagyon érdekli õket.Elõször azt mondták hogy amíg velük lakom addig járnom kell velük, Meghogy "nemtehetem tönkre apám gyülekezeti karrierjét mert ha kilépek rossz fényt vetek családra".Õket nem az érzéseim érdeklik csak az hogy, mit gondolnak majd róluk ha esetleg már nem járnék velük.
2017. júl. 23. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!