Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A szüleim nem fogadják el,...

A szüleim nem fogadják el, hogy nem akarok Jehova Tanúja lenni. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Ők már több mint 20 éve ebben a vallásban vannak, az egész család (5-en vagyunk testvérek, 3-an már nem is laknak itthon, de az öcsém és én még igen) járt gyülekezetbe. A nagyobb testvéreim 17-18 éves koruktól nem jártak.


Először is hiányoznak az ünnepek, a szülinap, amikor végre érezném kicsit hogy én vagyok központban, a karácsony, meg minden...


És mikor elkezdenek az osztálytársaim kérdezgetni, hogy miért nem ünneplünk semmit, válaszolni se tudok rá, mivel amik az általános J.T. válaszok szoktak ilyenkor lenni, azok szerintem mind baromságok. Pl.: azért nem születésnapozunk, mert egyszer egy király aki megünnepelte a sz.napját, utána haláleset történt, meg azért nem karácsonyozunk, mert Jézus nem Dec. 24/25-én született... Tudom, vannak erre "profibb" megmagyarázások is, de így is úgy is hülyeség.


Unom a gyülekezetet, a programokon fogom a fejem, hogy mekkora idétlenséget beszélnek, meg az az "1 bibliaverset vesézzünk ki 1 órán keresztül 10 oldalas Őrtorony cikkekben"-ből elegem van. Heti kétszer 2 órát végigülni és közben olyan hülyeséget hallgatni, amivel kicsit sem értek egyet, nagyon rossz.

A társaság csak 1-2 éves babákból és szüleikből valamint 60 éves nyanyákból áll, akik minden alkalom után odajönnek, megfogdozzák az arcom, és elkezdik hogy mekkorát nőttem, meg ilyenek... Ha legalább korombeliek lennének, akik nem retardáltak, lehet velük viccelni, és nem csak arról lehet velük beszélgetni, hogy "hű milyen izgalmas és tanulságos volt a mai előadás", akkor még lenne hozzá valamennyi kedvem.


Egyszerűen nem értek egyet az elveikkel, tanításaikkal, a kiközösítés témával az egy idő után szinte kötelező keresztelkedéssel.


A szüleim pedig nem értik meg, hogy ebből nekem nem kell, próbáltam rengetegszer beszélni velük, elmondtam az érveimet, erre elkezdtek velem kiabálni, anya egyszer felpofozott, hogy még egyszer ne merjek ilyet mondani, hogy nem akarok többet gyülekezetbe járni.


Eddig is csak az énekeket szerettem, de csak mert szeretek zenélni, énekelni, de a szövegük irritált.

Sosem szóltam hozzá, nem jegyzeteltem, vagy készültem fel. Mindig csak arra várok, hogy mikor lesz már vége. Leggyakrabban könyveket szoktam olvasni az előadások közben, de telefonról, mert már így is mindenkinél telefon meg tablet van, és arról nézik a bibliát, így nem tűnök ki egy teljesen más könyvvel.


Mindig azzal érvelnek, hogy fiatal vagyok még, és nem tudom mi jó nekem, mi válik hasznomra. Úgy kezelnek, mintha nem lenne eszem, és nem dönthetnék önállóan MAGAMRÓL fontosabb kérdésekben sem.

Így se leszek alkoholista, a ciginek a szagától is tényleg hányingerem van, drogozni eszembe se jutna.


Mit mondjak, tegyek, hogy végre megértsék, nem akarok többé gyülekezetbe járni?


14/L



2017. júl. 19. 20:41
1 2 3 4 5 6 7
 21/64 Kiss Éva Judit ***** válasza:
11%

Tanú vagyok, fiamat 16 évesen hoztam ki a világból, aminek már!!! Ő is örül. Felfogta, h ez a világ elmúlóban van 1János 2:17 "Azonkívül a világ elmúlóban van, s ugyanígy a kívánsága is, de aki az Isten akaratát cselekszi, megmarad örökké"/16 mert mindaz, ami a világban van — a test kívánsága, a szem kívánsága és az életben birtokolt javak látványos fitogtatása —, nem az Atyától származik, hanem a világtól származik./


Ha világ a gonosZ - Sátan- hatalmában van - 1Ján 5:19 Tudjuk, hogy az Istentől származunk, de az egész világ a gonosz atalmában van" - akkor Te most komolyan őhozzá szeretnél tartozni?


Feladod az örök élet lehetőségét holmi pár év örömért? Vigyázz! Sátán mindent ígér, semmit nem ad, de mindent elvesz.


Viszont, 18 éves korid után Te rendelkezel az életeddel. Valóban jobb ha nem keresztelkedsz meg, amíg ez nem a Te akaratid. Ők nem eröltethetik rád.

2017. júl. 20. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/64 IZRAELITA2017 válasza:
94%

# 21/21-nek valasz: a valaszod nulla erteku, nulla tartalmu! Egy gyereknek, akit a szulei egy szektaval terrorizalnak NEM EZT kell valaszolni. A BIBLIANAK semmi koze a ti ocska hazugsagaitokhoz! Nem mindenki hulye meg buta, mint ti! Nem az fog elveszni es karhozatra jutni, aki toletek lelep es elmenekul, hanem az, aki ott marad nalatok a szellemi sotetsegben! Ha csak arra gondolok, hogy a jehovak kiadtak egy teljesen felreforditott, meghamisitott "bibliat", akkor mar nektek azonnal annyi...


https://www.youtube.com/watch?v=jzPyyyPIsf8


ennyi

2017. júl. 20. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/64 anonim ***** válasza:
100%

"Feladod az örök élet lehetőségét holmi pár év örömért? Vigyázz! Sátán mindent ígér, semmit nem ad, de mindent elvesz"


Kedves Jehova tanúja, mért mi az üdvösség eleme, mit mond Krisztus, kit és mit kell követni ahhoz, hogy Üdvösséged legyen? :) Mért beszélsz olyant, amit te sem fogadsz el? :)

2017. júl. 20. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/64 anonim ***** válasza:
100%
Azon múlna az örök élete,hogy Jehova tanú-e vagy nem? Te ezt honnan vetted? Nem semmi bőr van a képeteken.
2017. júl. 20. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/64 anonim ***** válasza:
100%

Vidiripi


"Tanú vagyok, fiamat 16 évesen hoztam ki a világból, aminek már!!! Ő is örül."


Az hogy apaként megteszel mindent a fiadért az dicséretes dolog. De hogy te hoztad ki őt a világból ez kissé fura. Mert akkor mit csinált Isten?

János 6:44

Ne legyél abban a hitben hogy te hoztad ki őt. Nem! Ugyan is tehetsz te bármit elültetheted a magot, öntözheted de a növekedést azt egyedül Isten fogja megadni.

Istené a dicsőség!


"...akkor Te most komolyan őhozzá szeretnél tartozni?"


Neked ez nem világos mert nem látod át a helyzetet. A helyzet az hogy a kérdező az Őrtorony szervezethez nem akar tartozni. Aki megkeresztelkedik az egy szervezet tagja lesz! Olvasd csak!

"Megértetted-e, hogy önátadásod és megkeresztelkedésed Jehova tanújaként isten szellemtől irányított szervezetének tagjaként azonosít téged?"


Tanított ilyesmit Jézus vagy az apostolai?


"Viszont, 18 éves korid után Te rendelkezel az életeddel. Valóban jobb ha nem keresztelkedsz meg, amíg ez nem a Te akaratid. Ők nem eröltethetik rád."


De igen ráerőltethetik. Mindent elkövetnek annak érdekében hogy a szervezethez kössék a lányukat a szülők. Ez csak részben az ő hibájuk. Sajnos nagy rajtuk a nyomás és megakarnak felelni az elvárásoknak. De ha ezt kell tenniük akkor az nem őszinte imádat lenne a megkeresztelkedő részéről. Hanem képmutatás!

Amennyiben Isten gyermeke akar lenni az Úr Jézus Krisztus drága vére által elfogadja a kegyelmet, akkor azt saját akaratából tegye meg és ne kényszer hatása alatt!

2017. júl. 20. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/64 anonim ***** válasza:
88%

kérdező


Hát engem aztán nehezen lehetne megvádolni, elfogulatlansággal, az ábrahámita vallások bármelyike irányában.


Mégis azt kell mondanom, hogy alapjaiban jó tanácsokat kaptál. Kivéve azt az elb@.zott jehovát. De tőle ez a természetes.


Mindenesetre, elég összeszedettnek tűnsz nekem 8. osztályban kezdőnek. Megfordult bennem pár dolog, de mivel végül is semmi közöm hozzá, így nem pörögtem rajta sokat.


Ha így van, ahogy írod, nagyon értelmes kislány lehetsz.


Fogadd meg az előttem szólók tanácsát. Nem kell a konfrontáció a szülőkkel.


És tulajdonképpen az sem baj,ha 14 évesen nem rúgsz be,és nem bulizol orrba szájba.

(ezt nem írták a keresztény "cimborák" vagy csak átsiklottam fölötte?)


Semmiről nem maradsz le igazából. Úgyhogy ha majd fősulis leszel, ne akarj mindent rögtön bepótolni. Nem kell azt gondolnod, hogy elmulasztottál valamit és pótolnod kell.

Ha 18 évesen kezded a "nagy " bulit, az is teljesen ok. Mindenesetre jobbnak találom mint 13-14 évesen.


Tulajdonképpen elmondtak előttem minden olyat amit el lehetett.


Én most csak enyit tennék hozzá.


sok sikert


szép napot

2017. júl. 20. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/64 anonim ***** válasza:
98%

HAHAHA.

A Jehova a Jahve rossz fordítása XD

Azzal meg ne akarjanak kitűnni, hogy ők Isten tanúi (???), én is az vagyok, csak másképp.

Kérdező. Próbáld meg túlélni.

Tudod, a vallás nagy erő. Országokat tartott össze! (itt a szétesett HRE-re gondolok)

Ha ez az erő, a hit, országokat tartott össze (és választott szét... ), a szüleidet te nem fogod sima észérvekkel meggyőzni. A vallás neve is hülyeség?

Nem hisz az Istenben, hanem max fél, hogy pokolra kerül, meg mit tudom én?

Akármennyire is lehet értelmes az anyukád, ezekre a hülye izékre véletlen se hallgass! Sajnos az embert "hit" alapján könnyen meg tudják félemlíteni és irányítani.

2017. júl. 20. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/64 anonim ***** válasza:
78%
living witness nagyon eltűnt! Ilyenkor szokott hamis dolgokat másolni. Vagy nyaral valahol a sátán birodalmába?
2017. júl. 21. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/64 A kérdező kommentje:

köszönöm szépen a rengeteg választ, mindet elolvastam.


Szeretném leszögezni, hogy megkeredsztelkedni eszemben sincs, és a szüleim se várják el, ezt tudják, elfogadják, csak azt akarják, hogy járjak el elük még évekig. Szóval ez ilyen "csak azért is eljössz, ha semmi szándékod nincs ezzel a vallással, és hogy miért? Mert mi vagyunk a szüleid, és jogunk van uralkodni feletted!" viselkedés részükről.


Velük inkább nem próbálkoznák az 10000%ban igaz tanításik megcáfolásával, ha ismertek J.T.-t, megértitek miért.

A gyülekezetben annyira bebeszélik mindenkinek, hogy csak egy igaz vallás van (naná hogy Jehova Tanúié az) és hogy csak az igaz vallásban tevékenykedők kapnak majd örök életet, és egész életükön keresztül szolgálniuk kell Jehovát, mert ha nem, nem lesz örök életük.



Az iskolákat nézegetem folyamatosan, a városunkban lévők elég jó sulik, és mindenképp gimnáziumba mennék (év végén színötös lettem, szóval tanulmányilag alkalmas lennék a gimire)

Ha meg már koli, akkor mindenképp Pestre, mert ott lakik a nővérem, és közel lennék hozzá.


Most jutott eszembe, mivel zeneiskolába járok 8 éve, megkérem a zongoratanáromat majd, hogy csütörtökön akkor mehessek órára, amikor közel van a gyülekezet időpontja, és mikor hazaérek, már "sajnos" lekésném. :)

2017. júl. 21. 10:54
 30/64 anonim ***** válasza:
100%

" Velük inkább nem próbálkoznák az 10000%ban igaz tanításik megcáfolásával, ha ismertek J.T.-t, megértitek miért. "


Hát elnézve a 18%-os barátunkat,meg lehet érteni. Egyből az örök életeddel jött,mintha azt ők adnák.

2017. júl. 21. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!