Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ez mennyire ütközik a kereszté...

Ez mennyire ütközik a kereszténységgel?

Figyelt kérdés

[link]


Meríthetünk belőle?

Itt azt mondják ne koncentráljunk arra amit nem akarunk,mert azt is megkapjuk-nem akarok beteg lenni= beteg akarok lenni.

Máshol meg azt, hogy a NEM-nek nincs jelentősége.

Ezek az ezoterikus irányzatok....



2017. júl. 21. 12:57
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Nyugi 65%-os, úgy látszik, még értelmezni sem tudod saját magadat sem.


Először nagy flegmán beírod, hogy:

"Van olyan,amit nem magadnak kívánsz az életben?:) "

Utána meg azt írod, megsértődve, miután szembesítettelek ezzel, hogy valójában van olyan, mit nem magadnak kívánsz.


Most akkor össze vissza írogatsz, csak hogy jópofinak, vagy tisztának tűnj?


Mindent csak magadnak kívánsz vagy nem? Kétfélét írtál. Nem ismerlek, nem kell kapkodnod, de belátható, hogy ha valaki csak magának kíván mindent, az önző ember. Nem?


Mosakodásból személyeskedésbe átcsapni pedig butaság, inkább gondolkozz, mielőtt írsz


""Ha a szomszédodnak jót kívánsz,akkor is jó érzés fog el,tudod,hogy az neked is jó.Esetleg vállon is veregeted magad,hiszen jót tettél valakivel.Természetesen ha valaki nem tudja a határt,abból galiba lehet,és ez bármire igaz az életben. "

És ha egy vadidegennek kívánod? Utána nem is tudsz róla semmit, az nekem miért is lesz jó? A szomszéd csak példa volt, felesleges ilyen butus módon kielemezni.

Ha valakinek gyógyulást kívánok és meggyógyul, nem szoktam a magam vállát veregetni, hogy jót tettem, mert nem az én érdemem volt. Te ilyenkor ezt csinálod? Fura egy ember vagy, hallod-e. Először mindent magadnak kívánsz, utána meg, ha valakivel valami jó történik, de ehhez semmi közöd, akkor is magadnak tulajdonítod a gyógyulást. Hmmm, érdekes ...


"Ha ennyire nem bízol a saját érzéseidben,miért kívánsz jót a szomszédodnak,vagy miért teszel jót bárkivel is? "

Az érzéseimnek és a jó cselekedeteknek semmi köze egymáshoz. Leírtam már, hogy az Ige az abszolút az életemben.

HA téged elönt a düh és gyilkos érzelmeket táplálsz valaki iránt, akkor az érzelmedben bízva meg is ölöd?

VAgy: sosem tudsz uralkodni magadon? Mindig az érzelmeid vezérelnek? Nem hiszem, azt sem tudod, mit írsz.


Ne feledd: nem általános pszichológiai, hanem vallási rovatban vagyunk. Én az Igének hiszek.


"Szóval most mit akartál ezzel bizonyítani? "

Pont azt, amit írtál, hogy az érzelmek becsapottnak. Amit levezettél ügyesen:)


"Szorosan a kérdéshez kapcsolódik,csak el kellene olvasni,mikről kérdezett a kérdező.Más kérdés,hogy neked nem tetszik,senki sem kérdezte.Lehetőséged van lepontozni."

A fő kérdés, hogy mennyire kapcsolódik a kereszténységhez. Te nem vagy keresztény, mégis itt okoskodsz, trollkodsz. A kérdés keresztény szemszögből vár megválaszolásra, ha esetleg még nem esett volna le. Nem azt kérdezi, hogy az ezoteria hogyan magyarázza ezeket, hanem, hogy keresztényként gyakorolhatja-e. Hát nem

2017. júl. 23. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:

5, tudja valaki mi Isten dolga amit nekünk kell cselekedni vagy, hogy egyáltalán mit vár el tőlünk?


amit kérnék az az én dolgomra kell, az én életemen segítene. Micsoda bűnős vágyak...


7, Márpedig szarból nem lesz vár. Én is pontosan ezt mondom. Szar vagyok és így elég nehéz építkezni.

Bár én nem azt mondom,hogy nem félek tőle

hanem azt ,hogy nem tudom megcsinálni,mert...


Az egy dolog,hogy nem vagyok méltó rá,de nem ezoterikus hozzáállás ez: És előre adj hálát,hogy már megvan az,amit kérsz.Tehát TUDOD,hogy a tiéd.A kétségeket ignoráld magadból,akárhányszor is bukkannak fel.


8, fóbiám az van kisebb mértékben illetve bizonyos területeken.


10, akkor én elvesztem. Szépen építgetem magamnak a rákot.

2017. júl. 24. 16:32
 13/13 anonim ***** válasza:

"Először nagy flegmán beírod, hogy:

"Van olyan,amit nem magadnak kívánsz az életben?:) "

Utána meg azt írod, megsértődve, miután szembesítettelek ezzel, hogy valójában van olyan, mit nem magadnak kívánsz."


Már megbocsáss,te szólítottál meg fölényeskedő stílusban.Te is tudod,hogy az "önző ember lehetsz" mondatot provokatív szándékkal írtad.

Így van,vagy nem?


"Van olyan,amit nem magadnak kívánsz az életben?:) "

Pont azért tettem ki a mosoly jelet a végére,hogy azt közöljem a kérdezőnek,az önérdek nem rossz dolog.Mindannyian ilyenek vagyunk.Ebből csak akkor lesz önzés,ha az "egy null nekem" nyertes-vesztes pozíció szerint cselekszünk.Nem azt akartam közölni,hogy akkor a kérdező egy rendszerint önző ember,ha önérdekből cselekszik.Megvalósítható a nyertes-nyertes pozíció,önzés nélkül.Ha egy vadidegennek kívánsz jót,akkor rajta kívül te is jól jársz,mert a jó kívánság a szeretet egyik kifejeződése,a szeretet pedig mindig előnyösen hat vissza az emberre,ennek mindenki tudatában van,aki jót kíván másnak,tehát benne van az önérdek.


"HA téged elönt a düh és gyilkos érzelmeket táplálsz valaki iránt, akkor az érzelmedben bízva meg is ölöd?

VAgy: sosem tudsz uralkodni magadon? Mindig az érzelmeid vezérelnek? Nem hiszem, azt sem tudod, mit írsz."


Ha elönt a gyilkos düh,de nem ölöm meg,nem bántom a másikat,akkor talán nem egy érzelem vezérel,amit úgy hívnak szeretet? Hmmm?


"Ne feledd: nem általános pszichológiai, hanem vallási rovatban vagyunk. Én az Igének hiszek."


Látom,ezért igyekszel vaktában ítélkezni.Egyébként a "vallás" rovat nem köti ki,hogy ki válaszolhat.A kérdező sem kötötte ki.És ha tanul valami hasznosat a válaszomból,akkor az a javára válik.

Ha esetleg még nem esett volna le...

2017. júl. 29. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!