Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Bérmálkoznom kell, de nem...

Bérmálkoznom kell, de nem hiszek Istenben. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Egy 16 éves fiú vagyok. Katolikusnak neveltek, gyakran jártam templomba, voltam elsőáldozó és most úgy néz ki, hogy bérmálkoznom is kell majd. Csakhogy én időközben ateista lettem, az egyházat is megutáltam az álszentsége miatt, és szívem szerint nem is szeretnék bérmálkozni, de családom és azon belül is anyukám nagyon erőlteti. Nem tudja, hogy ateista vagyok, azt viszont mondtam neki, hogy nem szeretnék bérmálkozni, mert semmi jelentőséget nem tulajdonítok neki, és csak az időmet rabolja el a sok előkészítő. Ő erre balhézni kezdett, úgyhogy végül beadtam a derekamat és jártam egy darabig, újabban viszont megint nagyon nincsen kedvem menni. Mitévő legyek? Mondjam el az ultrakonzervatív, mélyen keresztény anyámnak és családomnak, hogy nem hiszek Istenben és kockáztassam, hogy emiatt utálni fognak, vagy inkább megint adjam be a derekamat, járjak előkészítőre és legyek bérmálkozó?

2017. júl. 30. 23:20
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
89%

Én is azt mondom gyakorló katolikusként, hogy ne bérmálkozz. Hit nélkül ez nem lesz szentség, csupán egy nevetséges bohóckodás.

Hasonló, mint amikor egy fiatal pár elmegy a templomba megesküdni úgy, hogy nem hisznek Istenben, ráadásul utálják az egyházat, dehát a pompa meg a flancolás kedvéért mégis megteszik. Ez esetben is csak bohóckodásról van szó, illetve megkérdőjelezhető, hogy mennyire érvényes az a "szentségi" házasság.

Szóval állj ki magadért, és ne bérmálkozz.

2017. júl. 31. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
88%

Kedves kérdező!

Senki nem erőltetheti rád a bérmálkozást, én a helyedben komolyan beszélnék szüleiddel erről a témáról. Meg tudlak érteni, nekem is kötelező volt a bérmálkozás az iskolámban. És én is ugyan ilyen problémákkal küzdöttem. Most már megváltozott ez a nézetem, de a bérmálásom emléke ugyanolyan közönségesnek hat, mint akkor. Pedig mostani fejjel már lehet hogy komolyan is venném, de már megtörtént egy rossz korszakomban. Épp ezért javaslom, hogy ha tényleg így érzel, ne bérmálkozz. Lehet még pár év múlva megváltozol, lehet hogy nem, de ez nem is lényeg. Ettől még ugyanolyan ember vagy, mint bármelyik elfogult hívő. Ha a családod tényleg komoly katolikus család, akkor meg fogják érteni az érveid.

2017. júl. 31. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
13%
Bérmalkozz le vhogy,hogy anya megnyugodjon,s ne izgulj,ettől még ugyanúgy elkárhozol,sztem tök mindegy hogy alapbol,vagy keresztény màzzal jutsz a pokolba.
2017. júl. 31. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
17%
Jobb a békesség, meggyőzni úgysem fogod. Magadban pedig leszarod az egészet. Szerintem ez tökegyszerű.
2017. aug. 9. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
37%

Nem te lennél az első bérmálkozó istentelen.

Csak gondolj az inkvizíció,ésa keresztes háborúk kitalálóira,végrehajtóira.

2017. aug. 9. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%
Mi lett végül?
2018. szept. 23. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!