Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mitől vonzó az iszlám? Miért...

Mitől vonzó az iszlám? Miért térnek át egyre többen?

Figyelt kérdés

Mi az oka, hogy világszerte egyre többen térne át az iszlámra és hagyják el a korábbi vallásukat?


Mit tud adni az iszlám amit pl a kereszténység nem?


Nem lehet,hogy inkább az életvitel miatt térnek át az emberek és nem is hitbéli meggyőződés miatt?


Mert kiüresedett, kezd elértéktelenedi a nyugati életforma és erre kínál valamit az iszlám?

Nem érzi magát gyökér nélkülinek az ember, van mihez tartania magát-mert bizonyos kertek között talán még jobb élni mint a nagy szabadság amiben az ember nem találja a helyét.


Lehet,hogy nem is vallási meggyőződés az áttérés motorja?



2017. aug. 1. 17:02
1 2 3 4 5 6 7
 11/65 anonim ***** válasza:
88%
(Csak úgy zárójelesen jegyzem meg, hogy az unitáriusok annyira keresztények, mint a mohamedánok. Ráadsául minden keresztény a Szentháromság egy Istenben hisz, nem csak a katolikusok, és nem is csak a római katolikusok....)
2017. aug. 2. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/65 anonim ***** válasza:
24%

"Mohamedet,és a Koránt is istenekként tisztelik a muszlimok."


Ez nem igaz. Egy muszlim sem állít ilyet. Aki kritizálja Mohamedet vagy a Koránt az nem muszlim. Ha valaki nem kritizálja, nem azt jelenti hogy istenként tekint a Koránra vagy Mohamed prófétára.



A keresztények 99 %-a szentháromságban hisz, ezért nem tekinthetők egyistenhívőknek. A különböző szentek meg ereklyék imádatáról nem is beszélve. A zsidók egy Istenben hisznek, de már nem nevezhető romlatlan vallásnak mert saját elképzeléseik szerint formálták a vallást. Kiválasztott népként tekintenek magukra ami már már felsőbbrendűség érzetbe megy át. A Tórában pedig vállalhatatlan részek vannak.

2017. aug. 2. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/65 anonim ***** válasza:
72%

#14

Lenne egy kérdésem. Milyen büntetés vár azokra a muszlimokra, akik mondjuk gyalázzák Mohamedet, és mi vár azokra, akik Allahot káromolják?


"A különböző szentek meg ereklyék imádatáról nem is beszélve."

Ha ilyen hazugságokat írsz, akkor miért ne mondhatnánk mi, hogy ti is szentháromságban hisztek, mely allah, mohamed és a korán, mint közös "gyermekük"?


"Kiválasztott népként tekintenek magukra..."

Mivel Isten kiválasztotta őket.


"ami már már felsőbbrendűség érzetbe megy át."

Nálatok mennyire elfogadott az antiszemitizmus? Tudom mohamed írtotta a zsidókat, de mi a helyzet most?

2017. aug. 2. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/65 anonim ***** válasza:
37%

"Lenne egy kérdésem. Milyen büntetés vár azokra a muszlimokra, akik mondjuk gyalázzák Mohamedet, és mi vár azokra, akik Allahot káromolják?"


Muszlimok nem gyalázzák Mohamedet, és nem káromolják Allahot. Ez a kettő kizárja egymást. Ahogy keresztény ember sem káromolja a Bibliát. Szóval ez igy értelmetlen.



"Ha ilyen hazugságokat írsz, akkor miért ne mondhatnánk mi, hogy ti is szentháromságban hisztek, mely allah, mohamed és a korán, mint közös "gyermekük"?"


Ebben mi hazugság? Sok keresztény szobrokhoz, képekhez, ereklyékhez imádkozik. Azt állítják Jézus Isten fia a szentszellem meg a harmadik isten. Muszlimok viszont nem állítják hogy Mohamed próféta Isten lenne.



"Mivel Isten kiválasztotta őket."


A zsidók megszegték egyezségüket Istennel. Meghamisították a Tórát és megölték a prófétákat. Jézust is meg akarták ölni.



"Nálatok mennyire elfogadott az antiszemitizmus? Tudom mohamed írtotta a zsidókat, de mi a helyzet most?"


Antiszemitizmus a keresztény világra jellemző. Muszlimok mindig is jól bántak a zsidókkal és megvédték őket mikor menedéket kértek.

A zsidók viszont saját kedvük szerint megváltoztatták Isten törvényeit. Csak néhány érdekes példa. A Tóra tiltja a kamatszedést, de csak zsidóktól. Nem zsidóktól, egy zsidó kérhet kamatot. A talmutban meg az szerepel hogy büntetlenül megölhető aki nem zsidó.

2017. aug. 2. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/65 anonim ***** válasza:
100%

"Muszlimok nem gyalázzák Mohamedet, és nem káromolják Allahot."


Tegyük fel, hogy megteszik. Keresztények közt is van akinek kicsúszik a száján egy káromkodás, én nem közösítem ki egyből, hogy ő nem keresztény mostantól.

Szóval ha megtenné, mi várna rá? Mit ír a korán erről, és mit ha mohamedre mond hasonlót?


"Sok keresztény szobrokhoz, képekhez, ereklyékhez imádkozik."

Egy keresztény sem imádkozik szobrokhoz, képekhez, ereklyéhez sem. A katolikusok sem imádkoznak ezekhez, minden normális protestáns is felfogja, mohamedánok valamiért nem.


"Azt állítják Jézus Isten fia"

Az Atya Isten mondja Jézusról: "Fiam vagy te,

ma nemzettelek téged."

Most kinek kell hinni, neked vagy Istennek?


"Antiszemitizmus a keresztény világra jellemző. Muszlimok mindig is jól bántak a zsidókkal és megvédték őket mikor menedéket kértek."

Aham ezt lehet látni nap, mint nap. Maga mohamed hány zsidó várost, települést irtott ki?


"Jézust is meg akarták ölni."

Jézus azért jött a világba, hogy életét adja övéiért.

2017. aug. 2. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/65 anonim ***** válasza:
18%

"Tegyük fel, hogy megteszik. Keresztények közt is van akinek kicsúszik a száján egy káromkodás, én nem közösítem ki egyből, hogy ő nem keresztény mostantól."


Muszlimok sem közösítik ki ha hirtelen felindulásból teszi. Ilyen esetben meg kell bánnia és nyilván megbánja ha muszlim az illető. A Korán egyébként nem írja, de azt tudjuk hogy Mohamed próféta még azoknak is megbocsátott akik meg akarták ölni. Te szerintem kevered a közösség elleni úszitással. Ez a magyar törvények szerint is bűncselekmény és börtönbüntetés is adható.



"Egy keresztény sem imádkozik szobrokhoz, képekhez, ereklyéhez sem. A katolikusok sem imádkoznak ezekhez, minden normális protestáns is felfogja, mohamedánok valamiért nem."


Te vagy az aki hazudik. Nézz már szét egy katolikus templomban. Tele van szobrokkal meg képekkel. Az imák szövegéből is kiderül hogy nem Istenhez imádkoznak hanem halott emberekhez. Pedig a Biblia egyértelműen tiltja a bálványimádást. Sok protestáns is bálványimádónak tekinti a katolikusokat.



"Az Atya Isten mondja Jézusról: "Fiam vagy te,

ma nemzettelek téged."

Most kinek kell hinni, neked vagy Istennek?"


Hát nincs szerencséd mert ismerem a Bibliát. A Fiú vagy fiam vagy nemcsak Jézus esetében szerepel. Sok más ember esetében is, tehát nem szó szerint értendő. Egyébként Jézus egy szóval sem mondja hogy ő Isten. Nincs ilyen a Bibliában.



"Aham ezt lehet látni nap, mint nap. Maga mohamed hány zsidó várost, települést irtott ki? "


Izraeliek által megölt muszlim civilek szám fényévekkel több mint fordítva, szóval gondolt csak át mégegyszer. Mohamed próféta pedig semmilyen népet nem irtott ki. Zsidók mindig is békében élhettek muszlim területen. Ez nem mondható el a keresztényekről. Számtalanszor gyilkolták a zsidókat. Legutóbb a második világháborúban 6 millió zsidót zártak koncentrációs táborokba és ültek meg.



"Jézus azért jött a világba, hogy életét adja övéiért."


Kár hogy ilyen nem szerepel a Bibliában.

2017. aug. 2. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/65 A kérdező kommentje:

Elképzelhető,hogy a keresztények 995 nem is tudja, hogy mi az a szentháromság.


Az Iszlám talán nem romlott meg csak a Judaizmus meg a kereszténység?


A muszlimok talán nem tekintik magukat felsőbbrendűnek? A Koránban valami olyasmi áll,hogy a muszlimok a legjobb emberek. Hogy is van ez tovább?


Érdekes dolgot halottam. Hogy az iszlám az első 12 évében volt békés, mint vallás,de mihelyt Mohamed szembesült azzal,hogy sem a a zsidók sem a keresztények nem fogadják el sem őt, mint prófétát sem a tanításai onnan ment át agresszívbe és politikai irányba.


Azt ezért le kell szögezni,hogy az Iszlám megengedi a gyilkolás és magam Mohamed is gyilkolt míg a kereszténység nem engedi meg a gyilkolást és Jézus sose gyilkolt. Béke vallása..... nincs kényszer a vallásban...ha kilépsz meghalsz... hát


Hogy hamisították meg a Tórát?

Jézust meg is ölték. Úgy tudom a kereszténység lényege pont az,hogy Krisztus mégis él.


De mégis mitől vonzó? Divat?

Azok a nők akik belépnek tudják,hogy másodrendűek lesznek és 2 nő tanúvallomás ér fel 1 férfiével?


Elképzelhető,hogy egyesek úgy lesznek muszlimok,hogy nem tudják hova térnek be?


Szóval mégis mitől vonzó valaki számára,hogy egy kötöttebb világban éljen?

2017. aug. 2. 16:53
 18/65 anonim ***** válasza:

Tudom,hogy az iszlám nem mondja ki,hogy Mohamedet,vagy a Koránt istenként kell tisztelni,de azt a tiszteletet követeli meg muszlimtól,és nem muszlimtól,ami CSAK ISTENNEK jár.

Tökéletesnek tanítja mindhármat,pedig tökéletes,csak Isten.


Ha az igazi muszlim valóban békés lenne,és valóban elítélne minden gyilkosságot,akkor már régen összegyűjtötték volna azokat a"rossz muszlimokat"akik gyilkolnak,de a tény az,hogy a gyilkos muszlimok(terroristák,ISIS katonák,stb.)mindíg valamilyen muszlim templomközösségből indulnak gyilkolni(legalábbis elhatározás szintjén).

2017. aug. 2. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/65 anonim ***** válasza:

"Érdekes dolgot halottam. Hogy az iszlám az első 12 évében volt békés, mint vallás,de mihelyt Mohamed szembesült azzal,hogy sem a a zsidók sem a keresztények nem fogadják el sem őt, mint prófétát sem a tanításai onnan ment át agresszívbe és politikai irányba."


Ez így van, számos zsidó, sőt arab várost mágtámadott, erre céloztam korábbi hozzászólásomban is.

Erre kaptam válaszul, hogy a keresztények építették a koncentrációs táborokat...


"Mohamed próféta még azoknak is megbocsátott akik meg akarták ölni."

Szerintem üss fel egy történelem könyvet és olvass, vagy azokat is "meghamisították", mint a Tórát?


"Nézz már szét egy katolikus templomban. Tele van szobrokkal meg képekkel"

Megtettem. És akkor mi van? Nekem speciel van jó pár kép a szobámban, sőt még kis szobrocskák is. Egyikhez sem imádkozom. Vagy te valami kényszeres érzést érzel, hogy elkezd bálványozni minden képet és szobrot, amit meglátsz? Bennem nincs ilyen késztetés és nem félek a képektől, szobroktól. De nagyszerűen díszítik a falamat.


"Hát nincs szerencséd mert ismerem a Bibliát. A Fiú vagy fiam vagy nemcsak Jézus esetében szerepel. Sok más ember esetében is, tehát nem szó szerint értendő."

Ismered a fenét... Ha ismernéd, nem írnál ekkora marhaságot. Pont egy olyan szakaszt idéztem, ami Krisztust kiemeli minden teremtény közül, legyenek azok emberek vagy angyalok.


"Egyébként Jézus egy szóval sem mondja hogy ő Isten."

Többször is mondja... Ennyire jól ismered a Bibliát látod. Kijelenti magáról görögül, hogy ő JHVH, amikor a sátán megkísérti, akkor pedig ezt mondja: "Ne kísértsd Uradat, Istenedet." Majd "Erre otthagyta az ördög és angyalok jöttek a szolgálatára."


Az a helyzet, hogy te pont annyira ismered a Bibliát, mint én a koránt.

2017. aug. 2. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/65 anonim ***** válasza:

kérdező


"Az Iszlám talán nem romlott meg csak a Judaizmus meg a kereszténység?"


Zsidó vallást követő alig van. Talán 10-15 millió ember. Keresztényből sok van, de csak papíron. Legtöbben nem vallásosak, talán évente egyszer betérnek egy templomba. A hívők száma folyamatosan csökken. Ezzel szemben az iszlámra térnek át a legtöbben. Ez azért sok mindent elmond.


"A muszlimok talán nem tekintik magukat felsőbbrendűnek? A Koránban valami olyasmi áll,hogy a muszlimok a legjobb emberek. Hogy is van ez tovább?"


Rosszul tudod.Nem tekintjük magunkat felsőbbrendűnek. Jobb ember pedig úgy lehetsz ha jókat cselekszel. Mohamed próféta szavai:


"Nem felsőbbrendű egy arab ember a nem arabnál, és a nem arab sem felsőbbrendű az arabnál.Nem jobb a fehér ember a feketénél, és a fekete sem a fehérnél, kivéve, ha vallásossága és jó cselekedetei jobbá teszik."



"Érdekes dolgot halottam. Hogy az iszlám az első 12 évében volt békés, mint vallás,de mihelyt Mohamed szembesült azzal,hogy sem a a zsidók sem a keresztények nem fogadják el sem őt, mint prófétát sem a tanításai onnan ment át agresszívbe és politikai irányba. "


Nem igaz és még értelmetlen is. Tömegesen tértek át az emberek az iszlámra, de csak aki akart. Ma is élnek arra felé keresztények és zsidók is. Ha egy vallás agresszívvé válik elriasztja az emberkét nem vonzza.



"Azt ezért le kell szögezni,hogy az Iszlám megengedi a gyilkolás és magam Mohamed is gyilkolt míg a kereszténység nem engedi meg a gyilkolást és Jézus sose gyilkolt. Béke vallása..... nincs kényszer a vallásban...ha kilépsz meghalsz... hát"


Ez meg konkrétan hazugság. Az iszlám szerint nagy bűn a gyilkolás és nem engedi, ez a kilépsz meghalsz szintén hazugság.



"Hogy hamisították meg a Tórát?

Jézust meg is ölték. Úgy tudom a kereszténység lényege pont az,hogy Krisztus mégis él."


Úgy lehet hamisítani hogy elvesznek belőle vagy kivesznek belőle vagy átírják. Az iszlám szerint Jézust nem ölték meg.



"Azok a nők akik belépnek tudják,hogy másodrendűek lesznek és 2 nő tanúvallomás ér fel 1 férfiével?"


Újabb hazugság. Nem lesznek alsóbbrendűek és 1 nő vallomása is elég de kettőnek kell jelen lennie. Amúgy az iszlámra áttért emberek kétharmada nő.



"Elképzelhető,hogy egyesek úgy lesznek muszlimok,hogy nem tudják hova térnek be? "


Saját tapasztalat szerint aki áttért az több évig tanulmányozza az iszlámot és úgy lesz muszlim nem egyik napról a másikra.



"Szóval mégis mitől vonzó valaki számára,hogy egy kötöttebb világban éljen?"


Hogy van ez? Megkérdezted mitől vonzó az iszlám, miért térnek át egyre többen. Muszlimok válaszoltak is, de te nem akarod elfogadni. Sőt úgy tűnik te akarod megmondani miért is lettek muszlimok. Mindezt úgy hogy szemmel láthatóan alig tudsz valamit az iszlámról és amit tudsz azt is rosszul.

2017. aug. 2. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!