Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mitől vonzó az iszlám? Miért...

Mitől vonzó az iszlám? Miért térnek át egyre többen?

Figyelt kérdés

Mi az oka, hogy világszerte egyre többen térne át az iszlámra és hagyják el a korábbi vallásukat?


Mit tud adni az iszlám amit pl a kereszténység nem?


Nem lehet,hogy inkább az életvitel miatt térnek át az emberek és nem is hitbéli meggyőződés miatt?


Mert kiüresedett, kezd elértéktelenedi a nyugati életforma és erre kínál valamit az iszlám?

Nem érzi magát gyökér nélkülinek az ember, van mihez tartania magát-mert bizonyos kertek között talán még jobb élni mint a nagy szabadság amiben az ember nem találja a helyét.


Lehet,hogy nem is vallási meggyőződés az áttérés motorja?



2017. aug. 1. 17:02
1 2 3 4 5 6 7
 21/65 anonim ***** válasza:
33%

65%-os


"Ez így van, számos zsidó, sőt arab várost mágtámadott, erre céloztam korábbi hozzászólásomban is.

Erre kaptam válaszul, hogy a keresztények építették a koncentrációs táborokat... "


A pogány arabok és zsidók támadták meg a muszlimokat. A koncentrációs táborokat pedig kik építették? Budhisták? Magyarországról 600 ezer magyar embert deportáltak csak azért mert zsidók voltak. Akik ezt tették magyarok voltak és kereszténynek vallották magukat.



"Szerintem üss fel egy történelem könyvet és olvass, vagy azokat is "meghamisították", mint a Tórát? "


Én megtettem. Olvass utána mi az a Medinai alkotmány.



"Nekem speciel van jó pár kép a szobámban, sőt még kis szobrocskák is. Egyikhez sem imádkozom. Vagy te valami kényszeres érzést érzel, hogy elkezd bálványozni minden képet és szobrot, amit meglátsz? Bennem nincs ilyen késztetés és nem félek a képektől, szobroktól "


Ezzel megszegted a Biblia parancsát:


"Ne csinálj magadnak faragott képet, és semmi hasonlót azokhoz, a melyek fenn az égben, vagy a melyek alant a földön, vagy a melyek a vizekben a föld alatt vannak."



"Ismered a fenét... Ha ismernéd, nem írnál ekkora marhaságot. Pont egy olyan szakaszt idéztem, ami Krisztust kiemeli minden teremtény közül, legyenek azok emberek vagy angyalok."



Ebben a versben Dávidról van szó :


Zsoltárok 2:7 Törvényül hirdetem: Az Úr mondá nékem: Én fiam vagy te; én ma nemzettelek téged.


További hasonló versek amiket csak szimbolikusan értelmeznek:


Kivonulás 4:22 Ez az amit az Úr mond: Izrael az én legidősebb fiam.


Róma 8:14 Mert akiket Isten Lelke vezérel, azok Istennek fiai.


Kell még?



"Többször is mondja... Ennyire jól ismered a Bibliát látod. Kijelenti magáról görögül, hogy ő JHVH, amikor a sátán megkísérti, akkor pedig ezt mondja: "Ne kísértsd Uradat, Istenedet." Majd "Erre otthagyta az ördög és angyalok jöttek a szolgálatára."



Nem így van. Egészen pontosan ezt mondja Jézus:


Máté 4:10 Ekkor így szólt hozzá Jézus: "Távozz tőlem, Sátán, mert meg van írva: Az Urat, a te Istenedet imádd, és csak neki szolgálj!"


Nem azt mondja Jézus hogy ő Isten és őt kellene szolgálni, hanem Istent. Szóval ezt elnézted.



47%-os


"Tudom,hogy az iszlám nem mondja ki,hogy Mohamedet,vagy a Koránt istenként kell tisztelni,de azt a tiszteletet követeli meg muszlimtól,és nem muszlimtól,ami CSAK ISTENNEK jár."


Nem igaz. A Korán nem Isten, hanem Isten szava. Mohamed próféta, akit Isten küldött akárcsak Jézust vagy Mózest. Egy muszlim sem imádja vagy tekinti Istennek vagy tiszteli úgy mint Istent.



"Ha az igazi muszlim valóban békés lenne,és valóban elítélne minden gyilkosságot,akkor már régen összegyűjtötték volna azokat a"rossz muszlimokat"akik gyilkolnak"



Akkor ez úgy is igaz hogy ha a keresztény valóban békés lenne, és valóban elítélne minden gyilkosságot,akkor már régen összegyűjtötték volna azokat a"rossz keresztényeket"akik gyilkolnak" . Vagy be lehetne helyettesíteni bármilyen vallást. Az ISIS-t pedig ha ne tűnt volna fel muszlim országok próbálják felszámolni.

2017. aug. 2. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/65 anonim ***** válasza:

"Nem igaz és még értelmetlen is. Tömegesen tértek át az emberek az iszlámra, de csak aki akart. Ma is élnek arra felé keresztények és zsidók is. Ha egy vallás agresszívvé válik elriasztja az emberkét nem vonzza.2


Érdekes, érdekes...

[link]


A mohamedán területeken élő keresztényeket is csak puszta szívjóságból és szeretetből robbantgatják fel.


"Az iszlám szerint Jézust nem ölték meg."

Ez valami olyasmi, mint hogy Elvis is él még? Ha kitalálok egy vallást és az lesz benne, hogy Cézárt nem ölték meg, akkor azáltal igazzá válik?


"A koncentrációs táborokat pedig kik építették?"

Hitler és csatlósai. Magad írtad, hogy ezek nem keresztények: "Keresztényből sok van, de csak papíron." Most akkor keresztények vagy sem?


"Ezzel megszegted a Biblia parancsát:"

Akkor Isten szegte meg a maga parancsát, amikor kerub szombrokat rendelt a Szentélybe, vagy amikor szobrokkal parancsolta díszítsék a Frigyládát. Vagy amikor Mózessel kígyót öntetett és akik rá tekintettek, meggyógyultak a marásokból.

Vagy esetleg nem kell kifacsartan értelmezni.


"Ebben a versben Dávidról van szó :"

Ki mondta, hogy azt idéztem? Azt mondtad ismered a Szentírást. Segítek, Újszövetségben keresgélj.


"Nem azt mondja Jézus hogy ő Isten és őt kellene szolgálni, hanem Istent. Szóval ezt elnézted."

Most nem tudom, hogy csak trollkodsz velem, vagy más áll a háttérben.

Olvasd már tovább, ha csak Istent lehet szolgálni, akkor hogy jöttek Jézus szolgálatára az angyalok?


Ha pár mondattal előrébb nézed a szöveget, akkor pedig ez áll benne, amit írtam:

"Ne kísértsd Uradat, Istenedet." Válaszul arra, hogy a sátán kísértette Jézust.


"Az ISIS-t pedig ha ne tűnt volna fel muszlim országok próbálják felszámolni."

Tedd hozzá, hogy muszlim országok is pénzelik. Érdekes, hogy amíg szekuláris a vezetés, addig viszonylag béke van az adott arab országban, ahogy muszlim vezetésű lesz, onnantól kezdve csak a háború, polgárháború jön.

2017. aug. 3. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/65 anonim ***** válasza:

Kedves 22.Hsz!


Ha én azt állítom,hogy én vagyok az USA elnöke,akkor biztosan az vagyok?


A "keresztény" szó "krisztusit" jelent,vagyis egy olyan embert,aki olyan,mint Krisztus.Ő,pedig sohasem gyakorolt nagyobb agresszivitást,mint a templomban berendezett bankok,és az állatbazár átrendezését valami kötélfélével.


Aki kereszténynek vallva magát zsidókat irt,inkvizíciót üzemeltet,vagy keresztes háborúkban gyilkol- gyilkoltat,az nem Krisztus,hanem az Ördög követője,egy hamiszászlós hadműveletben.


A fentivel ellentétben,Mohamed hamispróféta sajátkezűleg gyilkolt,s a Koránban is gyilkolásra buzdította híveit.Ráadásul kritizálhatatlan,mint az istenek.

2017. aug. 3. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/65 anonim ***** válasza:

"Aki kereszténynek vallva magát zsidókat irt,inkvizíciót üzemeltet,vagy keresztes háborúkban gyilkol- gyilkoltat,az nem Krisztus,hanem az Ördög követője,egy hamiszászlós hadműveletben."


Keresztények nem írtottak zsidókat, hanem mentették őket.... Rengeteg püspök, pap és apáca adta értük életét.

Az inkvizíció is lehet olyan, mint a spanyol királyi, aminek valmivel több, mint 2000 áldozata volt és lehet békésebb, ami csak figyelmezet az eretnekségre és érvekkel próbálja meggyőzni az Isten ellen fellázadt embereket. Ilyenre is volt példa.

A keresztes háborúra is lehet negatív példát hozni, amikor a csőcselék feldúlta Európát, vagy Bizáncot, de voltak nemes harcok is, amik a zarándokokat és zsidókat fosztogató és kegyetlenül lemészárló mohamedánok ellen indultak. Vagy akár hazánk és Európa megvédésére a támadó oszmán mohamedánok ellen. Az Ószövetségben is engedte Isten a harcot, főleg ha a népének megvédése érdekében történt. Ma sincs ez máskép például az iszlám államával.


Sose szerettem mindent feketén-fehéren látni, mert abból csak rossz általánosítás és hamis következtetések lesznek.


De nagyon eltértünk a témától, más kérdések alatt meg kifejtettem már mindezekről a véleményemet.

2017. aug. 3. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/65 anonim ***** válasza:
31%

"A mohamedán területeken élő keresztényeket is csak puszta szívjóságból és szeretetből robbantgatják fel."


Akkor tisztázzuk. A keresztény nyugat támadta meg a közel-keleti muszlim államokat, teljesen jogtalanul. Ugyanaz mint a középkori keresztes háborúk.



"Ez valami olyasmi, mint hogy Elvis is él még? Ha kitalálok egy vallást és az lesz benne, hogy Cézárt nem ölték meg, akkor azáltal igazzá válik?"


Keresztények szerint Jézus feltámadt majd mennybe ment. Ha a keresztények mondják hogy Jézus él akkor az igaz, ha muszlimok mondják ugyanazt akkor szerinted hazugság? :)



"Hitler és csatlósai. Magad írtad, hogy ezek nem keresztények: "Keresztényből sok van, de csak papíron." Most akkor keresztények vagy sem?"


Kedves keresztényektől ilyenkor mindig az a válasz hogy ők nem is igazi keresztények. Igen ám de az ISIS terroristái szerintetek hithű muszlimok. Ha ti ezt állítjátok akkor én meg azt mondom Hitler hithű keresztény.



"Akkor Isten szegte meg a maga parancsát, amikor kerub szombrokat rendelt a Szentélybe, vagy amikor szobrokkal parancsolta díszítsék a Frigyládát. Vagy amikor Mózessel kígyót öntetett és akik rá tekintettek, meggyógyultak a marásokból.Vagy esetleg nem kell kifacsartan értelmezni."


Akkor ez egy ellentmondás a Bibliában. Mindenesetre amit teszel az bálványimádás.



"Ki mondta, hogy azt idéztem? Azt mondtad ismered a Szentírást. Segítek, Újszövetségben keresgélj."


Tessék, Újszövetség:


János 14:1 "Ne nyugtalankodjék a ti szívetek: higgyetek Istenben, és higgyetek énbennem.


János 17:3 Az pedig az örök élet, hogy ismernek téged, az egyedül igaz Istent, és akit elküldtél, a Jézus Krisztust.


Máté 12:18 "Íme, az én szolgám, akit kiválasztottam, akit én szeretek, akit kedvel a lelkem! Lelkemet adom neki, és igaz ítéletet hirdet a népeknek.


Ezekből kiderül hogy Jézus megkülönbözteti magát Istentől.



"Olvasd már tovább, ha csak Istent lehet szolgálni, akkor hogy jöttek Jézus szolgálatára az angyalok?"


És? Attól még hogy angyalok segítették még nem Isten.



"Ha pár mondattal előrébb nézed a szöveget, akkor pedig ez áll benne, amit írtam:

"Ne kísértsd Uradat, Istenedet." Válaszul arra, hogy a sátán kísértette Jézust. "



Tehát szerinted a Sátán annyira hülye hogy nem ismeri fel Istent? Felajánlja Istennek azt ami egyébként is Istené?



"Tedd hozzá, hogy muszlim országok is pénzelik."


Az ISIS egy amerikai izraeli közös projekt a muszlimok ellen. Az iszlamofóbok azt mondják az ISIS iszlamizálni akarja Európát. Ez hülyeség. A terrorcselekmények elijesztik az embereket az iszlámtól. Ettől senki nem tér át az iszlámra. Aki létrehozta az ISIS-t, az a muszlimoknak és az iszlámnak akar ártani.

2017. aug. 3. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/65 anonim ***** válasza:

"Akkor tisztázzuk. A keresztény nyugat támadta meg a közel-keleti muszlim államokat, teljesen jogtalanul. Ugyanaz mint a középkori keresztes háborúk."


Irakot például tényleg jogtalanul támadták meg, de ha emlékeim nem csalnak, szekuláris vezetés volt. A keresztények nagyobb békében élhettek, mint a muszlim vezetés alatt.

Miért is voltak jogtalan a keresztes háborúk megindítása? Két nagy hullám volt, első hullám azért indult, mert a Szentföldre zarándokló keresztényeket sorozatos támadások érték, ezen felül megtámadták Bizáncot. A keresztényeket megjeölték egy kereszttel, a zsidókat egy fa ökörfejjel, a megjelölt embereket szabadon megölhették. Lehet Hitler innen vette az ötletét.


A második keresztes lobogók összehívása pedig a mohamedán törökök miatt történt, akik rátámadtak Európára.


Értem én, hogy szerinted mind a kettőt hagyni kellett volna, mert egységes ellenállás és védekezés nélkül Európa államai sorra eleshettek volna, de én azért örülök, hogy voltak akik harcoltak.


"Ha a keresztények mondják hogy Jézus él akkor az igaz, ha muszlimok mondják ugyanazt akkor szerinted hazugság? :)"

Nem, de akik szemtanui voltak, azoknak jobban hiszek, mint azoknak, akik csak 600 évvel később jelentek meg.

Ennyi erővel bárki kitalálhat bármilyen történetet, például mohamedről is.


"Kedves keresztényektől ilyenkor mindig az a válasz hogy ők nem is igazi keresztények."

Ők nem azért nem voltak keresztények, mert nem úgy viselkedtek, ezt kéne már megérteni. Igen, hittek valami istenben, de ez nem a keresztények Istene volt. Ezt nem én állítom, hanem ők vallották. Nem én döntöm el, hogy ők keresztények vagy sem, ők mondták magukról, hogy nem azok.

Nevezhetnéd őket muszlimoknak is, mert ők is elutasították Jézust vagy a Szentháromságot, ahogy a keresztény egyházakat is.


"Akkor ez egy ellentmondás a Bibliában. Mindenesetre amit teszel az bálványimádás."

Attól nem lesz ellentmondás, hogy nem vagy tisztában fogalmakkal. Ha nekem a falon lóg egy kép a családomról, azzal még nem lettem bálványimádó. Vagy a polcomon van egy ólomkatona, azzal sem.

Keress egy szótárt és nézd meg mit jelent a bálványimádás, mert fogalmad sincs róla.


"Ezekből kiderül hogy Jézus megkülönbözteti magát Istentől."

Mi is megkülönböztetjük, Jézus Isten Fia, nem pedig az Atya. Sehol nem írtam, hogy ugyan az lenne a két személy. De ettől függetlenül benne van a Bibliában, hogy Isten átadott minden hatalmat Jézusnak, megosztotta Vele teljes isteni hatalmát. Az is írva van, hogy kezdettől létezett és nem teremtmény, hanem az Atyától született.

De minek írjam, amikor te a koránnak hiszel, mindegy mit ír a Szentírás.


"Az ISIS egy amerikai izraeli közös projekt a muszlimok ellen."

Jah persze. Mind a két államnak túl sok volt a pénze és saját országuk helyett előbb dollármilliárdokból létrehoznak egy szervezetet, majd dollármilliárdokat költenek, hogy legyőzzék őket. Nagyon logikus.


"Aki létrehozta az ISIS-t, az a muszlimoknak és az iszlámnak akar ártani."

Ezt az analógiát csak erre lehet alkalmazni, vagy mást is írhatok ez alapján?

2017. aug. 3. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/65 anonim ***** válasza:

Kedves 25.Hsz!


Nem tudom eldönteni,hogy mély sötétséged miatt írtál annyi baromfiságot,vagy az csupán takija és mudarat,vagyis megtévesztés célból hazudtad.


1.Muszlim orszáhot egyetlen "keresztény ország"sem támadott meg.Az EU országai,USA,Kanada,Ausztrália,Oroszország,dekraláltan különválasztotta a vallást az államtól.


Úgy mellesleg megjegyzem,hogy ezekben az országokban(is)igen kevés a Krisztust jellemében,céljaiban,módszereiben követő-tehát keresztény-egyén.Nyilván,ők nem jelentkeznek gyilkolni,hisz aki emberölő volt kezdettől fogva az Sátán.Krisztus ellensége.


2.Krisztus feltámadását,mennybemenetelét temérdek szemtanú igazolta.Hasonló szemtanúkat fel tudnak sorakoztatni Mohamed hívei is?


3."igazi keresztények"

Ilyen kategória NINCS!

Aki követi Krisztust,az keresztény,s aki gyilkol,az Sátánt követi,mint pl.Mohamed próféta.Így aki muszlim,és gyilkol,az nem tesz mást,csak követi mesterét ebben is.


4.Isten nem engedte meg senkinek,hogy a frigyláda fölött kitárt szárnyakkal ábrázolt kérubokhoz,vagy a rézkígyóhoz imádkozzon.


5.Jézus,100%-ban ember,és 100%-ban Isten.Önmaga érdekében,sohasem használta isteni erejét,hatalmát.Az aki ezreket lakatott jól egy gyermek uzsonnájából,nem tette ezt saját éhségéért.Aki tudta,hogy Isten mindent az Ő hatalmába adott,lehajolt tanítványai lábát mosni,mint egy legalsó rangsorban lévő rabszolga.


6.Nyilván,nem lehet tudni,hogy az ISIS-t ki pénzeli,de annyi bizonyos,hogy Krisztus egyetlen követője sem teszi.

Az viszont bizonyos,hogy a háborúba az ISIS oldalán harcolni indulók,muszlim templomokban fanatizálódott iszlám hitűek.

2017. aug. 4. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/65 anonim ***** válasza:

65% -os


"Miért is voltak jogtalan a keresztes háborúk megindítása? "


A muszlimok nem bántották a keresztényeket, zsidókat meg visszaengedték Jeruzsálembe, ahonnan a keresztények kitiltották őket. Mikor a keresztesek elfoglalták Jeruzsálemet a város teljes lakosságát legyilkolták. Az egyik keresztes hadjárat meg bizánc ellen indult és Konstantinápolyt rabolták ki. Szóval csak a rablás és gyilkolás volt a céljuk.



"Nem, de akik szemtanui voltak, azoknak jobban hiszek, mint azoknak, akik csak 600 évvel később jelentek meg."


Miféle szemtanúk? A Biblián kívül nincs semmi bizonyíték erre. A Biblia meg Jézus után 4-5 évvel később íródott.


"Ők nem azért nem voltak keresztények, mert nem úgy viselkedtek, ezt kéne már megérteni. Igen, hittek valami istenben, de ez nem a keresztények Istene volt. Ezt nem én állítom, hanem ők vallották."


Mi van? A keresztesek kekszténynek vallták magukat, az inkvizíció is. A fasizmus keresztény országból indult és keresztény országokban terjedt el. Azok a magyarok akik deportálták a zsidókat szintén kereszténynek vallották magukat. A pedofil papok is kereszténynek vallják magukat. A ku klux klan tagjai szintén. Akkor ki nem keresztény ezek közül?



"Nevezhetnéd őket muszlimoknak is, mert ők is elutasították Jézust vagy a Szentháromságot, ahogy a keresztény egyházakat is."


Ja hogy szerinted a nácik muszlimok? :) :)



"Attól nem lesz ellentmondás, hogy nem vagy tisztában fogalmakkal. Ha nekem a falon lóg egy kép a családomról, azzal még nem lettem bálványimádó."


Más egy kép a családodról és más a vallási megfontolásból készített kép vagy szobor. A templomok nem a papok családtagjainak a képeivel van tele :) hanem szentek, meg Jézus és Mária ábrázolásokkal. Szóval ez bálványimádás.


"Sehol nem írtam, hogy ugyan az lenne a két személy."


Ha az Atya és a fiú két külön személy, de istenek akkor ez többistenhit.


"Az is írva van, hogy kezdettől létezett és nem teremtmény, hanem az Atyától született."


Ha született akkor nem lehet Isten. Isten nem születek csak a pogány vallásokban.



"Jah persze. Mind a két államnak túl sok volt a pénze és saját országuk helyett előbb dollármilliárdokból létrehoznak egy szervezetet, majd dollármilliárdokat költenek, hogy legyőzzék őket. Nagyon logikus."


Aha. Vagyis szerinted muszlimok létrehoznak egy szervezettet ami 99 %-ban muszlimokat gyilkol és elriaszt mindenkit az iszlámtól. Ez nagyon logikus. Politikai szempontból az ISIS jól jön az USA-nak és Izraelnek mert gyengíti a környező arab államokat. Vallási szempontból szintén jól jön a zsidóknak és keresztényeknek mert ráfoghatják hogy ilyenek a muszlimok. Az muszlimoknak vallási és politikai szempontból is sokat árt az ISIS, szólal nem nehéz kitalálni ki van mögötte.

2017. aug. 5. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/65 anonim ***** válasza:

kedves 47%


"Nem tudom eldönteni,hogy mély sötétséged miatt írtál annyi baromfiságot,vagy az csupán takija és mudarat,vagyis megtévesztés célból hazudtad. "


Ne használj olyan szavakat amiknek nem ismered a jelentését.



"1.Muszlim orszáhot egyetlen "keresztény ország"sem támadott meg.Az EU országai,USA,Kanada,Ausztrália,Oroszország,dekraláltan különválasztotta a vallást az államtól."


Az USA elnöke a Bibliára teszi le az esküt a beiktatásakor, és ezek mind keresztény többségű országok.



"2.Krisztus feltámadását,mennybemenetelét temérdek szemtanú igazolta.Hasonló szemtanúkat fel tudnak sorakoztatni Mohamed hívei is? "


Milyen szemtanúk? A Biblián kívül is? Amúgy meg a Biblia tele van ellentmondással. Jézus után 4-500 évvel később a legkorábbi rendelkezése álló Biblia szóval kicsit sem hiteles.



"Aki követi Krisztust,az keresztény,s aki gyilkol,az Sátánt követi,mint pl.Mohamed próféta.Így aki muszlim,és gyilkol,az nem tesz mást,csak követi mesterét ebben is."


Mohamed próféta nem gyilkolt, ellenben a Bibliában felszólítás található népirtásra és szexrabszolga tartásra:



Mózes 20:16–17: „De az itt lakó népek városaiban, amelyeket Istened, az ÚR ad neked örökségül, ne hagyj életben egy lelket sem! Irtsd ki őket mindenestül… ahogyan megparancsolta neked Istened, az Úr


Sámuel 15:18 szerint pedig „azután ezzel a megbízással küldött utadra az Úr: Menj, és irtsd ki a vétkes amálékiakat, harcolj ellenük, míg csak nem végzel velük!”

Ezékiel 9:2 Vénet, ifjat, szűzet, gyermeket és asszonyokat öljetek meg mind egy lábig, de azokhoz a férfiakhoz, a kiken a jegy van, ne közelítsetek, és az én templomomon kezdjétek el. Elkezdék azért a vén férfiakon, a kik a ház előtt valának


Számok könyve 31:17-18. Tüstént öljétek meg az összes fiúgyermeket, s ugyanígy öljétek meg az összes olyan asszonyt is, aki már volt együtt férfival. De a fiatal lányokat, akik még nem voltak együtt férfival, hagyjátok magatoknak életben."



Ezek alapján nem csoda hogy keresztények miért követtek el annyi népirtás és teszik ma is.



"4.Isten nem engedte meg senkinek,hogy a frigyláda fölött kitárt szárnyakkal ábrázolt kérubokhoz,vagy a rézkígyóhoz imádkozzon."


Akkor miért imádkoztok bálványokhoz?



"Az viszont bizonyos,hogy a háborúba az ISIS oldalán harcolni indulók,muszlim templomokban fanatizálódott iszlám hitűek. "


Ha szerinted az ISIS terroristái hithű muszlimok, akkor szerintem meg Hitler, a ku klux klan és a pedofil papok a hithű keresztények.

2017. aug. 5. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/65 anonim ***** válasza:

"A muszlimok nem bántották a keresztényeket, zsidókat meg visszaengedték Jeruzsálembe, ahonnan a keresztények kitiltották őket."


Nem bántották őket, csak a város bevételekor majd 100 ezer keresztényt legyilkoltak. Ez tényleg nem bántás, hanem egy teljesen bevett mohamedán szokás.


Egyébként néhány mohamedán uralkodó alatt tényleg viszonylagos békében élhettek, viszont ez a béka a 10. századra javában átcsapott elnyomássá. Templomokat égettek, mint írtam megjelölték a keresztényeket, rengeteget szenvedtek, üldözték őket.


Így szerintem a keresztesháborúk célja teljesen jogos volt, még ha nem is mind úgy ért véget, mint kellett volna. Nem mindig a nemesi lovagokból álló seregek indultak meg, voltak csürhe hadak is, akiket nem a nyugati hatalmak irányítottak.


"Miféle szemtanúk? A Biblián kívül nincs semmi bizonyíték erre. A Biblia meg Jézus után 4-5 évvel később íródott."


Azért van számos apostoli levél, amiben említést tesznek az esetről, ahogy János evangelista is apostol volt. Tehát az Újszövetség számos könyvét szemtanuk írták.


"Mi van?"

Csak a nácikról írtam, nem hoztam fel semmi mást. A náci vezetők maguk mondták, hogy ők nem keresztények, sőt a kereszténységet meg akarták semmisíteni, mert ellenük volt.


"Ja hogy szerinted a nácik muszlimok?"

Pont amennyire keresztények. Bár harcos jellemükben és istenképükben is közelebb álltak a mohamedánokhoz, mint keresztényekhez. Természetesen nem tartom annak őket, ellentétben veled, tudok objetíven látni.


"Más egy kép a családodról és más a vallási megfontolásból készített kép vagy szobor."

Miért is? A korábban idézett parancs nem tesz különbséget, te még is teszel. Úgy látom, hogy az értelmezést folyamatosan változtatod, mindig úgy, hogy pont a te nézetedet támassza alá.


"Ha az Atya és a fiú két külön személy, de istenek akkor ez többistenhit."

Miért lenne? Egy azon isteni hatalom birtokosai.


"Ha született akkor nem lehet Isten. Isten nem születek csak a pogány vallásokban."

Értem. Te születtél? Gondolom igen. Szüleid emberek voltak? Gondolom igen. Ha jól sejtem te is ember vagy és nem egy állat vagy növény.


"Mohamed próféta nem gyilkolt..."

Hadsereggel megtámadni városokat és kiírtani az ott lakókat mi a szemedben?

2017. aug. 5. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!