Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mitől vonzó az iszlám? Miért...

Mitől vonzó az iszlám? Miért térnek át egyre többen?

Figyelt kérdés

Mi az oka, hogy világszerte egyre többen térne át az iszlámra és hagyják el a korábbi vallásukat?


Mit tud adni az iszlám amit pl a kereszténység nem?


Nem lehet,hogy inkább az életvitel miatt térnek át az emberek és nem is hitbéli meggyőződés miatt?


Mert kiüresedett, kezd elértéktelenedi a nyugati életforma és erre kínál valamit az iszlám?

Nem érzi magát gyökér nélkülinek az ember, van mihez tartania magát-mert bizonyos kertek között talán még jobb élni mint a nagy szabadság amiben az ember nem találja a helyét.


Lehet,hogy nem is vallási meggyőződés az áttérés motorja?



2017. aug. 1. 17:02
1 2 3 4 5 6 7
 41/65 anonim ***** válasza:

1.


Nem haragszom, beszélgetünk.


Fölösleges tovább azt firtatni, ki ismeri jobban az iszlámot. Szerinted én, szerinted te. Zsákutca.


Én nem akarom megmondani neked, hogy mennyit tudsz az iszlámról,mert ahhoz le kéne vizsgáztassalak. Most csak beszélgetünk.


Inkább úgy fogalmaznék, hogy majdnem 10 millióan nem ismerik az iszlámot. Nem mindegy !


Ne tévedj el...!


Azért, mert valamiről igazat írnak úgy, hogy az nem illik bele a világképedbe, az nem gyűlölet,ugyanígy ha jót; csak a korrektség nevében, az nem szeretet.

Az előbbi lehet igazság, a második viszont mindig hazugság lessz.

A szakértői részre,most nem reagálnék.


2.


Olvastam a Koránt. Sőt meg is van,a magyarázatával eggyütt. A Hadiszok is, és a Szíra is megvan. Plusz hittudósokkal,teológusokkal is beszélgettem. Nem csak szállodai személyzettel.

Én, nem csak az internetről szedem az információimat.


Ha nem vagy parafenomén, lövésed sem lehet az álltalam olvasott oldalakról,így hitelességét sem vonhatod kétségbe.

Hogy véded a hited, az természetes, hisz a hit elleni " támadás" - ha van hit- az emberi lélek alapjait rengeti meg.


Ha csak a Koránra akarsz hivatkozni, nagyon mellényúlsz a lényegnek.


folyt.

2017. aug. 7. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/65 anonim ***** válasza:

Tehát, ha csak a koránra akarsz hivatkozni, natyon mellényúlsz a lényegnek.


A bibliáról csak annyit, hogy "ugyan az a sárga papagáj, csak ez zöld".


3.


Nincs itt semmi semmi kiragadva.


Olvassátok el légyszi a "Gyerekvállalás,nevelés-babák" kategóriában a " Láthatják az egészen pici babák a szellemeket " című kérdést. Sajnos, oda nem illően keveredtem vallási okításba valakivel. Ezért most is elnézést kérek, de ne keljen már ide újra írnom, másolgatnom.

Olvashattok pár dolgot az iszlámról.


Ezen a "nagytudásúak" dumán most simán megsértődhetnék

2017. aug. 7. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/65 anonim ***** válasza:

65% -os,


"Nem bántották őket, csak a város bevételekor majd 100 ezer keresztényt legyilkoltak. Ez tényleg nem bántás, hanem egy teljesen bevett mohamedán szokás."



638-ban került a muszlimokhoz Jeruzsálem. Akkor nem hogy 100 ezer de még 10 ezer lakosa sem volt. A keresztények nem bántották, a zsidókat pedig visszaengedték. Az ilyen állitásokkal csak magadat teszed nevetségesé és a saját vallásodnak ártasz.



"viszont ez a béka a 10. századra javában átcsapott elnyomássá. Templomokat égettek, mint írtam megjelölték a keresztényeket, rengeteget szenvedtek, üldözték őket."


Ez sem igaz. A keresztények viszont mikor elfoglalták Jeruzsálemet, a teljes muszlim és zsidó lakosságot legyilkolták.



"Azért van számos apostoli levél, amiben említést tesznek az esetről, ahogy János evangelista is apostol volt. Tehát az Újszövetség számos könyvét szemtanuk írták."


Az egyes evangéliumok eltérően mesélik el Jézus megfeszitését és feltámadását. Kicsit sem hiteles szóval nem lehettek szemtanuk.



"Csak a nácikról írtam, nem hoztam fel semmi mást. A náci vezetők maguk mondták, hogy ők nem keresztények, sőt a kereszténységet meg akarták semmisíteni, mert ellenük volt."


A náci ideológia keresztény prszágból indult és terjedt el, a náci vezetők pedig sokszor vallásos keresztény családokból származtak.



"Pont amennyire keresztények. Bár harcos jellemükben és istenképükben is közelebb álltak a mohamedánokhoz, mint keresztényekhez. Természetesen nem tartom annak őket, ellentétben veled, tudok objetíven látni. "


Muszlimokhoz hasonlítanak, persze :) A legnagyobb népirtásokért keresztény országok felelősek. Az utolsó európai népirtást is keresztények követték el muszlimok ellen. 1995 Sebrenica.



"Miért is? A korábban idézett parancs nem tesz különbséget, te még is teszel. Úgy látom, hogy az értelmezést folyamatosan változtatod, mindig úgy, hogy pont a te nézetedet támassza alá."


Ha nem tesz különbséget akkor miért imádkozol szobrokhoz és képekhez? Ezzel magadnak mondasz ellent.



"Miért lenne? Egy azon isteni hatalom birtokosai."


Jézus megkülönbözteti magát Istentől. Nem mondja hogy ő Isten csak más személyben. Ha meg több külön személy akkor több külön isten ami egyenlő a politeizmussal.



"Értem. Te születtél? Gondolom igen. Szüleid emberek voltak? Gondolom igen. Ha jól sejtem te is ember vagy és nem egy állat vagy növény."


Én teremtmény vagyok, ahogy te is, ezért születünk. Isten mindig is létezett, nem született. Ha Jézus született, nem lehet Isten.



"Hadsereggel megtámadni városokat és kiírtani az ott lakókat mi a szemedben?"


Muszlimokat és Mohamed prófétát támadták meg és üldözték. Önvédelemből harcoltak, ez tény. És nem irtottak ki senkit. Mohamed próféta megbocsátott a mekkaiaknak.

2017. aug. 7. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/65 anonim ***** válasza:

tgt


"Ha jól tudom, hit elhagyásáért, káromkodás ért, házasságtörésért jelenleg is halálbüntetés jár egyes iszlám országokban. Ők is félreértelmezik a Koránt?"


Ne keverd össze egyes országok jogrendszerért az iszlámmal mert nem ugyanaz. Ha egy országban házasságtörésért halál jár az nem azt jelenti hogy ez az iszlám szerint is így van. Egyébként mégha ezek elő is fordulnak, legfeljebb néhány országban.

2017. aug. 7. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/65 anonim ***** válasza:

vaszil44



"Lehet írogatni, meg -és belemagyarázni dolgokat az iszlám tanba, a bíbliába, a tórába, de ezeket csak, és kizárólag azok tudják követni, akik elvakult hittel rendelkeznek."


"Nekem, már nem tudnak bele -és megmagyarázni semmit, ebbe a teljesen etikátlan ábrahámita katyvaszba."


"Nekem, és a hozzám hasonlóaknak, csak egy álnok, kegyetlen, buta mocsok marad."



Idejössz, úgy hogy semmi közöd a feltett kérdéshez, mert nem neked szól és mocskolod a keresztény, zsidó és iszlám vallásokat. Nem tudom milyen vallást követsz, de eléggé primitív lehet. Nem megbántani akarlak, az eddigi hozászolásaidból ez következik. Nem vagy zsidó, keresztény, sem muszlim, és ateista sem. A távol-keleti vallások követőire nem jellemző a mocskolódás. Talán valami modern kori agymosást követsz? Szcientológia esetleg?

2017. aug. 7. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/65 anonim ***** válasza:

bocs elnyomtam.


Tehát megsértődhetnék, de nem teszem. Még.


Én nem szoktam dicsekedni, viszont mindenképpen tájékozott embernek tartommagam.


Jelen esetben, nálad tájékozottabnak. (ez a nagytudásúért volt. Kicsinyes de jól esett.)


4.


Én meg szeretném, így befejezésül felhívni a figyelmed arra,

hogy ti mit tekintetek hitelesnek, az senkit sem érdekel,és nem is mérvadó.


Az általam megfogalmazottak, leírtak a Szahih al-Bukhariból valók, amit Mohamed ibn Iszmáil al-Bukhari, iszlám tudós gyüjtött össze, és szunnita iszlám hat hiteles hadiszgyüjteményének eggyike.

A Szahih egyébként hitelest jelent.


Azok a Hadiszok hitelesek,amelyeket az iszlám hittudósok annak tartanak. ÉS EZ AZ. Nem pedig azok amiket önjelölt iszlamisták annak tartanak. Ennyi.


Ezért is mondom, hogy nem ismered a vallásodat. Csak azért mert neked nem hiteles egy történet, azért az még a hittudósok szerint az. És ebben neked, semmi szavad nincs.


Csak próbálhatod hasztalanul védeni,ellenem a vallásod, de ha velem kezdesz ez ügyben, előre tartott kardba rohansz. Fogtam már meg hitvédőket,kaptam már ferdítésen hittudósokat,teológusokat.

2017. aug. 7. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/65 anonim ***** válasza:

vaszil44


"Olvassátok el légyszi a "Gyerekvállalás,nevelés-babák" kategóriában a " Láthatják az egészen pici babák a szellemeket " című kérdést. Sajnos, oda nem illően keveredtem vallási okításba valakivel"



Elolvastam, és csak megerősített abban hogy egy primitív muszlimgyűlölő vagy. Baba kategóriában leállsz mocskolni egy vallást. Amiket összehordtál egy az egyben valamelyik szennylapról szedted, talán dzsihádfigyelő vagy hasonló.



"Ezen a "nagytudásúak" dumán most simán megsértődhetnék"


Hazugságokat terjesztesz, így nincs miért megsértődnöd. Az meg vicc kategória hogy te akarod megmondani ki mennyit tud az iszlámról, miközben látszik hogy te semmit nem tudsz. Szélsőséges iszlámellenes oldalak hazugságait én nem tekintem tudásnak.

2017. aug. 7. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/65 anonim ***** válasza:

Megint elnyomtam. Telfonon tudok csak írni. Bocs.


Tehát, ha nekem akarod elmondani, hogy milyen az iszlám valójában, sok sikert hozzá.


Még egyszer elmondom,...én nem vagyok iszlám ellenes,de nem is szeretem. Jogom van hozzá.


Nem valami ellen vagyok, hanem valamiért...itt az igazságért,és a tudásért.


szép napot

2017. aug. 7. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/65 anonim ***** válasza:

vaszil44


Neked aztán fogalmad sincs milyen az iszlám valójában. Hiába jössz azzal hogy nem vagy iszlám ellenes meg hogy az igazság érdekel :) Közöd nincs az igazsághoz. Nem tekinthető hitelesnek a hadisz ha ellentétes a Koránnal. Az hogy valaki szerint hiteles senkit nem érdekel. Az ilyen hadiszoknál nem lehet tudni ki írta és mikor csak annyit hogy sok idő múlva valaki összegyűjtötte.

CSak egy péda hogy mit is csinálsz. A női körülmetélésnek semmi köze az iszlámhoz. Valami afrikai népiszokás. Nem szerepel a Koránban és a muszlimok nagyrésze határozottan elutasítja és nem is alkalmazza. Te ezt úgy állítod be mintha az iszlám előírása lenne.

2017. aug. 7. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/65 anonim ***** válasza:

45,47#


Nem tehetek róla, hogy neked ez nem tetszik. A butaságot pedig, sehol nem hagyom szó nélkül,akármilyen kategóriában is vagyok. Te valószínűleg, elolvasni sem bírtad az írásokat,nemhogy megérteni.


Aki itt mocskolódik, az te vagy. Személyeskedsz.


Mondom, nem tehetek róla,hogy képtelen vagy értelmezni dolgokat. Haragudjál magadra ne rám.


Beszélgetek egy másik olyan emberrel, akit még nem vitt el ennyire az érzelme mint téged.


Nagylevegő,és nyugodj meg. Ez nem segít a vallásodon.


mindenesetre


szép napot

2017. aug. 7. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!