Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ezt nem találjátok gonosznak?

Ezt nem találjátok gonosznak?

Figyelt kérdés
Én mindig jónak, igazságosnak láttam az egyházat. Mindig azt láttam, hogy a nők ugyanúgy számítanak. Egészen addig amíg el nem jutottam a bibliában Pál leveleiig. Akkor szinte összetörtem. Engem sosem az zavart, hogy azt mondják, hogy a keresztény nők inkább maradjanak otthon karrier helyett. Erre úgy gondoltam, hogy ez normális, és még jobb is. Hanem amikor Pál leveleiben megpillantottam a fátyol, alárendelt, csendes, dicsőség szavakat, abba szinte belerokkantam. Hogy mondhatott Pál ilyet? Hogy lehetnék én valakinek a dicsősége? Én is keresztény ember vagyok. Nem a férjemnek, hanem Istennek akarok a dicsősége lenni. Igenis beszélni akarok. Nem akarok fátylat hordani, a férfiak fogják magukat vissza. Nem vagyok senkinek a tulajdona. Semmilyen mértékű szeretet nem érheti el nálam azt, hogy valakinek alárendeljem magam Istenen kívül. Nem érdekel, hogy Isten követi-e a férfi vagy nem, de én akkor is képtelen vagyok erre. Nem én döntöttem úgy, hogy nőnek születek, szóval képtelen vagyok csak azért engedelmeskedni egy férfinak, mert ezt dobta a gép! Én mindig butaságnak tartottam a feminizmust, de ez mélységesen felháborított. Keresztény nők, ti ezt hogy tudtátok feldolgozni és elfogadni? Én erre képtelen vagyok, mert nő létemre igenis nagyon büszke és önfejű vagyok. És ti, keresztény férfiak, hogy tudtok erről úgy beszélni, mintha ez valami igazságos és nagyon jó dolog lenne? Ráadásul Pál ellent mond saját magának, mivel máskor meg azt írja, hogy nincs többé sem nő, sem férfi. Ez szerintem igazán igazságtalan. Nem vagyok alsóbbrendű. A férfiaknak is van hajuk, és az Isten dicsősége, szóval azt nem kell, sőt tilos elfedni, a nőnek meg el kell fedni, mert az a saját, és a férje dicsősége?

2017. aug. 13. 13:45
1 2 3 4 5 6
 21/59 anonim ***** válasza:
30%

#20 Mert nyilván ugyanakkora megpróbáltatás a gyereknemzésnél az, ha beleélvezel egy nőbe, mint az, hogy a nő a saját csontrendszeréből szolgáltatja a kalciumot, ami a gyereke csontfejlődéséhez kell (érted, nem Ádám oldalbordájából vagyunk, hanem biológiailag igazoltan az anyáink csontjaiból. kérdezd a biosz tanárodat, ha volt egyáltalán) ráadásul úgy, hogy a történelem nagy részében a szülés életveszélyes volt.. Mármint a nőre nézve, nem a férfira..

A Biblia szerint a nő egyetlen feladata a szülés,de még ebben is második helyre raktok minket - az eredeti szülő Ádám, a női test természetes folyamatai pedig szégyellni valók.

Pontozzatok megint 0%ra légyszi ;)

2017. aug. 14. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/59 anonim ***** válasza:
53%

"kérdezd a biosz tanárodat, ha volt egyáltalán"

Nem volt, eltaláltad, csak biológia tanárom volt.

De az életről, a keletkezésről többet tanultam

József Attilától:


"ki emlékszem, hogy több vagyok a soknál,

mert az őssejtig vagyok minden ős -"

2017. aug. 14. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/59 anonim ***** válasza:

#22 8 év katolikus iskolai "pályafutással" a hátam mögött hajlandó vagyok versenybe szállni azzal a kijelentéseddel, hogy "többet tanultál az élet keletkezéséről"


De oké, folytathatjuk..

"The woman's egg several hundred times bigger than the sperm that fertilizes it, CARRIES ALL THE PRIMARY GENETIC MESSEGES tha child will ever receive. Women therefore are the original, the first sex, THE BIOLOGICAL NORM[...] Historian Amaury de Riencourt sums it up: "Far from being an incomplete form of maleness, according to a tradition streching from the biblical Genesis through Aristotle to Thomas Aquinas, FEMALES IS THE NORM, THE FUNDAMENTAL FORM OF LIFE"

-Rosalind Miles

2017. aug. 14. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/59 anonim ***** válasza:
100%

#21, a Biblia szerint a nőnek nem egyetlen feladata a szülés, de tény, hogy csak a nő tudja megtenni. Nem kell ehhez Biblia, ez biológia. Nem tudom honnab jön ez a kereszténységben a nők mennyire el vannak nyomva duma. Hát nem vagyunk. Isten előtt mindnyájan egyenlőek vagyunk, és hidd el, az egyházban sem vagyubk elnyomva. Lehetünk hitoktatók, kántorok, protestánsoknál lelkészek, presbiterek, katolikusoknál szerzetesek, egyháztanács-tagok/elnökök,ministránsok, diakonisszák, stb...


De tény mi tény, szülni azt csak mi tudunk. De ez nem vallási előírás, hanem tény.

2017. aug. 14. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/59 anonim ***** válasza:
80%

23 félreértettél! nem veled összevetve tanultam többet az életről és a keletkezésről József Attilától (bár ez is igaz) hanem a biológia tanárommal összevetve tanultam többet J.A-tól. Jó így?

------------------------------

természeti formák - Aquinói Szt Tamásnál "nőneműek" Lehet...

- továbbgondolva Szt.Tamást,

a formaképző erők meg isteni eredetűek.

A massza nem lesz struktúra formaképző erő nélkül.

Az agyagot feldobja a korongra a mester, és formázza.

A természet és a Szellem.... yin-yang , két szülő...

Áá, de mégis mindig József Attilánál találom meg az igazi szót:


Én mondom: Még nem nagy az ember.

De képzeli, hát szertelen.

Kisérje két szülője szemmel:

a szellem és a szerelem!

2017. aug. 14. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/59 anonim ***** válasza:
6%

#25 Ooh oké :)


#24 Az állításom lényege nem az volt, hogy "csak a nő tud szülni" hiszen - mint ahogy te is megállapítottad - ez elég nyilvánvaló.. A lényeg az lett volna, hogy a vallás által elfogadott állás az, hogy "a nő csak szülni tud (érted, mi a különbség?) és még ezen a téren is berakták elénk Ádámot, hiszen végső soron mindenki az ő oldalbordájából eredt" és hogy honnan eredt ez a baromság, arról kérdezd Szent Pált. A Bibliában vannak jó és rossz nők; a jók szinte kizárólag csak feleségek/anyák, akikre a jól nevelt gyermekeik, vagy sikeres férjeik hoznak dicsőséget (= nem a saját tetteik) és vannak a rosszak, akik addig áskálódnak, és manipulálnak, amíg tönkre nem tesznek egy férfit (= ők azok a nők, akik cselekszenek is).

A Bibliában a valamire való nő nem cselekvő lény, illetve az egyetlen cselekedete a kedvesség. A kedvesség persze nem rossz dolog, mielőtt így értelmeznéd, de egy emberben több rejlik ennél.



Az meg, hogy manapság az egyház próbál is elméletben nyitni a nők felé elég érdekes, miközben a Szentírás elég világosan fogalmaz ilyen téren.

2017. aug. 14. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/59 anonim ***** válasza:
100%

#26, a Biblia sehol nem mondja, hogy a nő csak szülni tud. A Biblia tele van cselekvőképes pozitív női alakkal. Pl. Eszter, Judit, Debóra, Mária (Márta testvére), Mária Magdolna


És ez csak néhány a sok közül.


Az oldalbordás sztorira meg itt ez a nagyszerű link:

[link]

2017. aug. 14. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/59 A kérdező kommentje:

Jó, itt elismerem, én nem voltam pontos.

Az én részemről:

önfejűség: nem engedelmeskedek a férjemnek, csak azért, mert a férjem. Nekem is van véleményem, és nagyon szépen meghallgatja, és aztán, ha kivetnivalót talál benne, akkor érveljen, miért jobb az ő elmélete. Nem úgy, hogy akkor is nekem van igazam. És Istennel szemben nem tudok büszke lenni. Nem úgy Pál apostollal.


büszkeség: nem fogok bocsánatot kérni, mert próbáltam neked segíteni valamiben.


Aztán jön ez: nem tudom értelmezni. Akkor segítsetek értelmezni. Mert az én bibliámban feketén fehéren le van írva, hogy a nő legyen alárendelve a férjének. Nem az, hogy mind a kettő véleménye számít. És mint azt már mondtam, én igenis elvárom, hogy engem is meghallgassanak. Egy családban, legalábbis abban, amilyet én szeretnék, semmilyen formában nem fér bele a diktatúra. Mindenki véleménye számít. Nem követek ész nélkül senkit. Valamint Pál nem azt mondta, hogy az efezusi nők nem elég erkölcsösek, vagy azt, hogy vegyenek vissza, hanem elég általánosságban ír. És az én családomban a férfi inkább képviselőként működne a külvilágban, nem vezetőként a családon belül. És tényleg nem arról van szó, hogy én nem akarnám meghallgatni a férjemet, de mindig ketten kell dönteni. DE én semmilyen körülmények között nem: igen drágám, hogy ne drágám, tökéletesen igazad van drágám....


És itt engem nem zavar itt ez a biológiatanárosdi, ahogy az se, hogy egymással beszélgettek, de viszont az igen, hogy a 18-as kijelentette, hogy vele a büdös életben nem leszek egyenlő. És megverne. Ez senkit nem zavar. Tegye nyugodtan. Sőt, jó teszi. Hiszen akárki akármilyen, annak joga van megverni a nőt, mert nő. Erről van itt szó. Amúgy ez az egy előnye van annak, ha valaki nőnek születik: félúton vagyunk ember és állat között. Egyszer kicsit ehhez vagyunk közelebb, másszor máshoz.


Egyébként kedves 18!

Én őszintén sajnálom azt, hogy téged gyerekkorodban sérelem ért, meg hogy mi, rohadt nők, megbántottunk téged mind. Főleg én. Nem tudom, mi történt, de te tökéletesen megpéldázod azt az embert, akit a társadalom nem vet ki. Ha van egy ember, aki meleg, vagy zsidó, de egy tényleg jó szándékú ember, akkor azt ki kell vetni. Téged nem. Te egy fontos dolgot képviselsz. És csak hogy tudd, igen, én az a fajta nő vagyok, aki...gyűlöli magát. Viccen kívül. A házunkban miattam, pontosítva az én kérésemre nincsenek tükrök, mérleg, sem sok családi fénykép. Én esténként, amikor mindenki alszik, akkor azon gondolkodom, hogy nekem nem kellene léteznem, hiszen én nem tudok a világnak semmit adni. Én egy semmi vagyok. Szinte minden este sírva imádkozom azért, hogy más nap már ne ébredjek fel. És ez azért van, mert tudom, hogy sokan gyűlölnek. Nem azért, ami itt ki van írva, nem is a büszkeség és önfejűség miatt, sőt inkább azok miatt van 9-10 barátom. Ők sem olyan barátok, csak az a "hogy vagy, de régen láttalak" barátok. És nem nem úgy tartom, hogy a nők felsőbbrendűek a férfiaknál. Hanem úgy, hogy más egy férfi, és más egy nő. És minden ember személyenként más. Pl. én egészen más vagyok, mint a legtöbben a templomban. És te tökéletesen az a férfi vagy, akitől félek. Nem attól, hogy megversz, hanem attól, hogy egy ember ilyen. Gonosz, aki gyűlöli a másik nemet. Pedig te is úgy lettél mint én: anya, apa és Isten. ÉS te gyűlölsz valamit a három közül. Csak tudod ott a baj, hogy mind a három kell ahhoz, hogy hogy valaki világra jöjjön. Ne hidd azt, hogy én feminista vagyok. Én egész idáig csak voltam, egyenlőségben. Aztán rájöttem, hogy az eddig tartott, és most gyűlölöm magam, mert nő vagyok. Nem tudom, hogy hogyan tudott valaki téged megbántani az öngyűlölettel, de az az a nő volt, ne máson verd el.

2017. aug. 15. 01:45
 29/59 anonim ***** válasza:
78%

A derék asszony dicsérete


10Derék asszonyt kicsoda találhat? Értéke sokkal drágább az igazgyöngynél. 11Ura szívből bízik benne, vagyona el nem fogy. 12Egész életén át javát munkálja urának, nem kárát. 13Szerez gyapjút és lent, és jókedvűen dolgozik kezével. 14Hasonló a kereskedők hajóihoz: távolból is hoz eledelt. 15Fölkel még éjjel, ételt ad háza népének, és rendelkezést szolgálóinak. 16Ha az a szándéka, mezőt vásárol, keze munkájával szőlőt telepít. 17Megkeményíti derekát, megfeszíti karjait. 18Érzi, milyen hasznos tevékenysége, éjjel sem alszik el mécsese. 19Ügyesen kezeli a guzsalyt, tenyerében tartja az orsót. 20Tenyere nyitva van a nyomorult előtt, kezét nyújtja a szegénynek. 21Nem félti háza népét a hóeséskor sem, mert egész háza népe meleg ruhába öltözött. 22Színes szőtteseket készít magának, lenvászon és bíbor az öltözete. 23Férjét jól ismerik a városkapukban, ahol az ország véneivel ül együtt. 24Finom inget készít, és eladja, övet is ad el a kalmárnak. 25Erő és méltóság árad róla, és nevetve néz a holnap elé. 26Szája bölcsességre nyílik, és nyelve szeretetre tanít. 27Ügyel háza népe dolgaira, nem kenyere a semmittevés. 28Fölkelnek előtte fiai, és boldognak mondják, ura pedig így dicséri: 29Sok nő végez derék munkát, de te felülmúlod mindegyiket! 30Csalóka a báj, mulandó a szépség, de az URat félő asszony dicséretre méltó. 31Hadd élvezze munkája gyümölcsét, dicsérjék tetteiért minden helyen!



Nem csak a szülés a mi dolgunk. De hogy reagáljak a kérdezőnek: utópia az ilyen házasság, amiről beszél az ige, mert egy rakás életképtelen genderneműből, akiknél már dicséretes az egymás falloszának az imádása, sosem lesz normális férj. Hát ezért érzed úgy, ahogy. Ha neked is lenne olyan férfi az oldaladon, amilyet Isten eredetileg tervezett, nem lennének ilyen lázongó érzéseid. De már nincsenek. A nő feladata lassan minden, a hímneműnek születettek meg elvannak maguknak.

2017. aug. 15. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/59 anonim ***** válasza:
84%

huh, kérdező, nagy gondok vannak itt!... Talán a gyökere ez: "én az a fajta nő vagyok, aki gyűlöli magát"


Gyógyír lehet,ha nem a Páli - társadalmi,szociológiai beágyazottságú szavakra mutatunk,

hanem a megtestesült LOGOSZ szavára:

1. Szeresd Uradat, Istenedet teljes szívedből, teljes lelkedből, teljes elmédből és minden erődből.

2. Szeresd felebarátodat, mint önmagadat.


Mi a főparancs? erre Krisztus hármat mond... Nem azért, mert az akkori emberek nem tudtak számolni, hanem azért, mert ez a HÁROM EGY!


Ha tehát magadat nem szereted - más embert sem szerethetsz, és Isten szavát sem tartod meg, Őt sem szereted.


Nagy misztérium titkot lehet megsejteni, ha az ember ezen elmélkedik Isten+Világ az érző lényekkel+én = 1


„Legyetek mindnyájan egyek.


Amint te, Atyám, bennem vagy és én benned, úgy legyenek ők is bennünk, hogy elhiggye a világ, hogy te küldtél engem” (Jn 17,21)

2017. aug. 15. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!