Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ezt nem találjátok gonosznak?

Ezt nem találjátok gonosznak?

Figyelt kérdés
Én mindig jónak, igazságosnak láttam az egyházat. Mindig azt láttam, hogy a nők ugyanúgy számítanak. Egészen addig amíg el nem jutottam a bibliában Pál leveleiig. Akkor szinte összetörtem. Engem sosem az zavart, hogy azt mondják, hogy a keresztény nők inkább maradjanak otthon karrier helyett. Erre úgy gondoltam, hogy ez normális, és még jobb is. Hanem amikor Pál leveleiben megpillantottam a fátyol, alárendelt, csendes, dicsőség szavakat, abba szinte belerokkantam. Hogy mondhatott Pál ilyet? Hogy lehetnék én valakinek a dicsősége? Én is keresztény ember vagyok. Nem a férjemnek, hanem Istennek akarok a dicsősége lenni. Igenis beszélni akarok. Nem akarok fátylat hordani, a férfiak fogják magukat vissza. Nem vagyok senkinek a tulajdona. Semmilyen mértékű szeretet nem érheti el nálam azt, hogy valakinek alárendeljem magam Istenen kívül. Nem érdekel, hogy Isten követi-e a férfi vagy nem, de én akkor is képtelen vagyok erre. Nem én döntöttem úgy, hogy nőnek születek, szóval képtelen vagyok csak azért engedelmeskedni egy férfinak, mert ezt dobta a gép! Én mindig butaságnak tartottam a feminizmust, de ez mélységesen felháborított. Keresztény nők, ti ezt hogy tudtátok feldolgozni és elfogadni? Én erre képtelen vagyok, mert nő létemre igenis nagyon büszke és önfejű vagyok. És ti, keresztény férfiak, hogy tudtok erről úgy beszélni, mintha ez valami igazságos és nagyon jó dolog lenne? Ráadásul Pál ellent mond saját magának, mivel máskor meg azt írja, hogy nincs többé sem nő, sem férfi. Ez szerintem igazán igazságtalan. Nem vagyok alsóbbrendű. A férfiaknak is van hajuk, és az Isten dicsősége, szóval azt nem kell, sőt tilos elfedni, a nőnek meg el kell fedni, mert az a saját, és a férje dicsősége?

2017. aug. 13. 13:45
1 2 3 4 5 6
 41/59 anonim ***** válasza:
68%
Az meg a másik,amit itt említ valaki. Azt is írja,hogy a férj akár az életét is adja a nőért. Mégsem láttam jönni egy férfit sem picsogni ide,pedig ez egy cseppet komolyabb kérés,mint amit a nőktől elvár Isten.
2017. aug. 18. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/59 anonim ***** válasza:

#41 Na igen; a férfi golyó elé ugrana, meg sárkányokkal küzdene a nőkért, de a mosatlant kérés nélkül elmosni már túlzás :)))

Kérdés, hogy melyikre van nagyobb szükség a mindennapi életben...

2017. aug. 18. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/59 anonim ***** válasza:
57%
hát kisstílű szarrágóknál a mosogatás fontosabb, mint az, hogy életét (egoizmusát) adja érte - vagyis megértő, védelmező, szerető.
2017. aug. 18. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/59 anonim ***** válasza:
73%

Nagyon érdekes a nők logikája!


EXM kategórikusan kijelentette,-a mosogatással,takarítással kapcsolatban,-hogy nincs női,és férfi munka,csak házimunka,de amikor minden nap reggel 4:30-kor utaztam BP-re dolgozni,és 21-kor érkeztem haza(vasárnap is),és megkértem,hogy vágja le géppel a füvet,felháborodott,hogy miként képzelem azt,hogy nő létére férfi munkát végeztetnék vele.


Sok nő gondolkodik így.Nincs férfi,meg női munka a háztartásban,de van kizárólagosan férfi munka a ház körül....Ki érti ezt?

2017. aug. 19. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/59 anonim ***** válasza:

#43 Nem hiszem, hogy érted a koncepciót: ha valami olyat ajánlasz, amit TUDOD, hogy soha az életben nem kell betartanod - mint azt, hogy az életed adod valakiért - azzal a való életben, (amiben élünk, nem pedig a fantázia világában) nem sokra mész. Garantálom, hogy több nő hal bele a szülésbe, mint férfi a társa védelmezésébe. Ezért lenne jobb, ha valami praktikusabb dologgal is tudnák segíteni a párjukat, mint például a nagyon is valóságos otthonuk külön kérés nélküli fenntartásában, de az már túl lealacsonyító, és nem elég hősies a költői önfeláldozás mellett....


#44 Akkor férfi logikának meg hívjuk azt, hogy 1-2 saját negatív tapasztalat alapján jogosnak érzitek kollektívan lehülyézni, és sz@rnak nézni az egész női nemet?

Akkor itt van pár szintén személyes példa: nálunk nagyapám és nagyanyám egymás mellett szedték fél életükben a dohányt a tanyájukon, míg dédnagyanyám főzött, és vigyázott a gyerekekre, nagynénéméknél meg (akik az ország nagy részéhez hasonlóan nem kertes házban élnek, így nincsenek túl gyakran férfi munkák a náluk) akármikor is megyek, mindig ragyog az egész lakás, és a hűtő meg tele van finomságokkal, míg a férfi munkák gyakran hónapokig halogatva vannak. Jelenleg épp egy csillárt kéne leszerelni, és egy (már meglévő) új csillárt a helyére tenni kb április óta, de valahogy nehéz rá időt szakítani a mosatlangyártások közepette...

Ki érti ezt???¿¿??¿¿¿?

2017. aug. 19. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/59 anonim ***** válasza:

44, miért ne érteném? miért ne lehetne betartani, hogy egy férfi és egy nő szövetséget köt, amihez Isten áldását kérik - és Isten előtt ígérik, hogy jóban rosszban együtt vannak, hűségesek és segítik egymást? Sok ilyen párt ismerek személyesen. Nem a gyakoriról - mert ide az jön akinek valamilyen problémája van, kérdezni. Nem a blikkből- nem csak azért mert nem olvasom, hanem mert ott is problémás esetek szerepelnek. Agyonverte élettársát részegen verte gyermekeit, párzott ezzel azzal a híresség. stb az "érdekes" bulvárban.


Nincs annak hírértéke, hogy X.Y és párja hűségesek egymáshoz, szorgalmasan teszik a dolgukat, taníttatják és példaadó magatartásukkal morális tisztaságra nevelik a gyermekeiket, szeretik egymást és a hétköznapi dolgokat együtt megbeszélik és megoldják, és így a házimunka mindezt nem ássa alá.

Bármily hihetetlen ez egy heroikus alapállást igényel férfitől és nőtől egyaránt. Tehát sok ilyet ismerek, névtelen hősei az világunknak. Tessék így választani életre szóló társat, és nem alantas és praktikus szempontok szerint párzani. A lét tragikus, hősiesség kell hozzá, bátorságosnak kell lenni.

~~~~~~

"Garantálom, hogy több nő hal bele a szülésbe, mint férfi a társa védelmezésébe,44"


Ez így van, de nem ok, hogy a fenti szövetséget ne kösse meg két ember és ne próbálja meg a tőle telhető legjobbat kihozni egymás felé a gyerekeik felé - és a társadalom felé- noha ez nem könnyű, sőt sok nehézséggel is jár.

Mert nem "garantálom", hanem szomorú statisztika: a középkorú férfiak feltűnően esendőbbek, sebezhetőbbek és halandóbbak, ha ez a közösség nem jön létre. Vagyis, ha nincs mellettük egy kedves, okos, hűséges, szelíd és szerető nő.


A nyugdíjas klubok 99,5%-a nő. A férfiak előbb bedőlnek a sírba - pihenni.

ezt ajánlom elolvasásra:

[link]


A fentiekhez - főleg, hogy miért nem hallunk és tudunk a "jó házasságokról", miért "unalmasak" azok a hétköznapi kavargásokba belemerültek számára-, ajánlom Tolsztoj Anna Karenináját elolvasásra - Tolsztoj nagy író, nagy lélekismerő - sok minden előre is látott.

"A boldog családok mind hasonlók egymáshoz, minden boldogtalan család a maga módján az"

[link]

2017. aug. 20. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/59 A kérdező kommentje:

Hát igen, megint akkor rosszul fogalmaztam. Nekem nem azzal van bajom, hogy dolgozunk. Hanem az engedelmességgel, hallgatással...


De amúgy ha itt tartunk, apám mindig megvédte anyámat a szomszédjainktól -akik mellesleg a legjobb barátaink-, a rokonoktól, meg a betörőktől -akik meg nem voltak-, este 6 és reggel 6 között. De éjjel ugye aludt. Szóval úgy napi 3 órán át hősiesen védelmezte.

2017. aug. 24. 13:10
 48/59 Mansour ***** válasza:

Bár sok jó érv elhangzott már, szeretném még ezt az írást ajánlani "Pál védelmében":

[link]


valamint ezt:

[link]

2017. aug. 24. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/59 anonim ***** válasza:

"De amúgy ha itt tartunk, apám mindig megvédte anyámat a szomszédjainktól -akik mellesleg a legjobb barátaink-, a rokonoktól, meg a betörőktől -akik meg nem voltak-, este 6 és reggel 6 között. De éjjel ugye aludt. Szóval úgy napi 3 órán át hősiesen védelmezte 47"


Amúgy ti ősemberek vagytok? Akkor meg apukád hogy a viharba merészel aludni, mikor bármikor rátörhetnek a hölgyekre az ablakon keresztül Deinotheriumok, vagy a kardfogú tigrisek?

Hát bizony Australopithecusok is kivesztek emiatt.

Nem értem.

Persze, hogy ne légy engedelmes és csendes, elő a kardot a szőnyeg alól és ordítva rohanj ki ebből a megalázó létből.

2017. aug. 24. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/59 A kérdező kommentje:
Na, te se értessz
2017. aug. 24. 21:59
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!