Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ezt nem találjátok gonosznak?

Ezt nem találjátok gonosznak?

Figyelt kérdés
Én mindig jónak, igazságosnak láttam az egyházat. Mindig azt láttam, hogy a nők ugyanúgy számítanak. Egészen addig amíg el nem jutottam a bibliában Pál leveleiig. Akkor szinte összetörtem. Engem sosem az zavart, hogy azt mondják, hogy a keresztény nők inkább maradjanak otthon karrier helyett. Erre úgy gondoltam, hogy ez normális, és még jobb is. Hanem amikor Pál leveleiben megpillantottam a fátyol, alárendelt, csendes, dicsőség szavakat, abba szinte belerokkantam. Hogy mondhatott Pál ilyet? Hogy lehetnék én valakinek a dicsősége? Én is keresztény ember vagyok. Nem a férjemnek, hanem Istennek akarok a dicsősége lenni. Igenis beszélni akarok. Nem akarok fátylat hordani, a férfiak fogják magukat vissza. Nem vagyok senkinek a tulajdona. Semmilyen mértékű szeretet nem érheti el nálam azt, hogy valakinek alárendeljem magam Istenen kívül. Nem érdekel, hogy Isten követi-e a férfi vagy nem, de én akkor is képtelen vagyok erre. Nem én döntöttem úgy, hogy nőnek születek, szóval képtelen vagyok csak azért engedelmeskedni egy férfinak, mert ezt dobta a gép! Én mindig butaságnak tartottam a feminizmust, de ez mélységesen felháborított. Keresztény nők, ti ezt hogy tudtátok feldolgozni és elfogadni? Én erre képtelen vagyok, mert nő létemre igenis nagyon büszke és önfejű vagyok. És ti, keresztény férfiak, hogy tudtok erről úgy beszélni, mintha ez valami igazságos és nagyon jó dolog lenne? Ráadásul Pál ellent mond saját magának, mivel máskor meg azt írja, hogy nincs többé sem nő, sem férfi. Ez szerintem igazán igazságtalan. Nem vagyok alsóbbrendű. A férfiaknak is van hajuk, és az Isten dicsősége, szóval azt nem kell, sőt tilos elfedni, a nőnek meg el kell fedni, mert az a saját, és a férje dicsősége?

2017. aug. 13. 13:45
1 2 3 4 5 6
 11/59 anonim ***** válasza:
100%

Ajjaj! Bibliai kontextusban a büszkeséget kevélységnek, modern szóval pedig arroganciának nevezik. Persze vannak fokozatok. Az önfejűség a Bibliában konokság, keménynyakúság, mai szóval kezelhetetlenség. Függetlenül attól, hogy valaki adott mondatot, vagy szakaszt mennyire könnyen tudja megemészteni, de régen rossz helyen van, ha így áll hozzá. Jézus azt mondta, hogy a bűnösök, azaz hitetlen, világi emberek is szeretik azokat, akik őket szeretik. Ehhez hasonlóan egy istentelen ember is könnyen elfogadja a Bibliából azokat a mondatokat, amelyek megsimogatják a buksiját. De ha valaki csak azokat a szavait fogadja el a Bibliának, amelyek azonnal kellemes érzéseket keltenek benne, az mennyivel tesz többet egy istentelen embernél? Ehelyett azt is teheti valaki, hogy azokat a részeket sem tépi ki a Bibliájából, amelyeket sérelmesnek talál, mert könnyen előfordulhat, hogy nem is képes megérteni addig, hogy tulajdonképpen mit is mond, amíg arra figyel, hogy mekkora vihart idézett elő a lelkében. Van szerencsém számos keresztény nőt személyesen ismerni a gyülekezetünkből. Nem mellesleg a feleségemet is. Nincs köztük egy sem, aki állandóan a szemét lesütve közlekedne, és bocsánatot kérne a létezéséért. Akiket én ismerek mind rendelkeznek önálló akarattal, és nem a férjük véleményét szajkózzák, de a Bibliát szeretik, Pál apostolostól, 1 Korinthus 11-estől. Igen valószínűnek tartom, hogy egyáltalán nem értetted meg Isten Beszédét, de a jelenlegi hozzáállásoddal ezen a helyen bele is botlottál, és egyetlen további lépést sem fogsz tudni megtenni, amíg meg nem térsz. Ahelyett, hogy méltatlankodsz és zúgolódsz, azt is tehetnéd, hogy amit nem értesz, azt félreteszed későbbi feldolgozásra. A Biblia önmagát értelmezi. Ha valami érthetetlen, az azt jelenti, hogy még nem olvastad a Biblia egyéb részében a magyarázatát, vagy nem voltál elég figyelmes, vagy több időre van szükséged a megértéséhez. De ahogy a kvantumfizikát sem dobjuk ki az első nekirugaszkodás után, ha nem értjük meg, mondván, hogy az hülyeség, így van ez a Bibliának a számodra nehezen emészthető kijelentéseivel is. Javaslom, hogy higgadj le! Nem indokolt a háborgásod, félreértetted a Bibliát. Persze, ha a büszkeséget és önfejűséget komolyan gondolod, akkor tégy a belátásod szerint. De felháborodott állapotodban nincs ember, aki megértethetné veled a Biblia mondanivalóját, maga Isten sem teheti.



"Bölcscsé teszlek és megtanítlak téged az útra, amelyen járj; szemeimmel tanácsollak téged. Ne legyetek oktalanok, mint a ló, mint az öszvér, amelyeknek kantárral és zabolával kell szorítani az állát, mert nem közelít hozzád." (Zst 32,8-9)

2017. aug. 13. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/59 anonim ***** válasza:
27%

#5 vagyok, latom, nem tetszett az, hogy azt írtam, Jézus a legnagyobb feminista. Pedig ez így van, hiszen ő messze meghaladta a korát, voltak női tanítványai is, vagy gondoljunk csak Mária és Márta történetére. Mária ott ül Jézus lábánál, és hallgatja a tanítását, Márta meg a konyhában sürög-forog. Jézus nem azt mondja Máriának, hogy asszony, takarodj a konyhába, ahol a helyed van, hanem Mártát feddi meg, hogy nem a lényeggel törődik.


Pál apostol szavainál fontos nézni, hogy az tényleg egy másik kor volt, más szokásokkal, de Pál nem csak azt mondja, hogy a feleségek engedelmeskedjenek férjüknek, hanem, hogy a férjek is engedelmeskedjenek feleségüknek.


[link]

2017. aug. 14. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/59 anonim ***** válasza:
67%
A feminizmus nem az, aminek mondják. A matriarchális társadalom filozófiája. Feminizmus = női sovinizmus.
2017. aug. 14. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/59 anonim ***** válasza:
50%

#13, a feminizmus nem a női sovinizmus, hanem a nők egyenjogúságát hirdeti, csak manapság sokan túltolják, na ők már tényleg nősoviniszták, feminácik.


Egyébként keresztény feminizmus is van/volt. Ott volt pl. Slachta Margit. :)

2017. aug. 14. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/59 anonim ***** válasza:
61%
A feminizmus már a nevében is a nőket tolja előtérbe, ráadásul a gyakorlat is ellentmond az elméletednek. Én még nem találkoztam olyan feministával, aki nem gyanakodva tekint a férfiakra. Mi ez, ha nem előítélet? Vannak brutális férfiak, de sokan nem olyanok. A feministák között azonban sok a férfigyűlölő, akik alanyi jogon utálják a férfiakat, függetlenül az adott személytől. Ez ugyanolyan szélsőséges, mint amikor a férfiak kegyetlenkednek a nőkkel. Amúgy megsúgom, hogy aki a nőkkel kegyetlenkedik, az a nála gyengébb férfiakkal is azt teszi, ha érdekében áll. Úgyhogy az ilyen ember mindenkivel erőszakos.
2017. aug. 14. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/59 anonim ***** válasza:
56%

Nem találjuk. Nem, mi ugyanezt másképp olvassuk. Mi értelmezzük is. Ugyanis egy írás nem a betűk halmaza, hanem szerkesztett szöveg, amely annak a kornak szól, amelyben íródott. Nem szólhat kétezer évvel későbbi kor embereihez. Tehát ott arról van szó, ami akkor volt probléma, és nem arról, ami ma, és akkor nem is létezett.


A probléma kérdező nem Pállal van. Hanem az olvasóval. Szöveget olvasni kultúra kérdése. Még egyszerű, mai szöveget is, ha elolvastatsz 10 emberrel és visszakérdezed, 10 különböző választ kapsz. Arról, ami egyszer volt leírva, amit mindenki olvasott.

Ez történt most is kérdező. A levelek másról szólnak!

Talán a tangás templomba járás a legjobb hasonlat a problémára.

2017. aug. 14. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/59 anonim ***** válasza:
54%

Asperrimus!

#15-ben a „tolja előtérbe” helyére tedd a „teszi az őt megillető helyre” szöveget. Ez egyébként tényleg előbbre tolásnak számítana. Én sok olyan feministával találkoztam, akiben semmi gyanakvás nem volt, kifejezetten kedvelte a férfiakat. A férfiakat, és nem az erőszakot és lenézést. Azt nem tekinteték férfiasnak, és ebben egyet is értettünk. Amit utána írtál azzal egyetértek, éppen ez a magyarázata a feminizmus határozottságának. Erő ellenében erővel lehet eredményesen fellépni, az természettörvény, és nincs köze nemekhez.

2017. aug. 14. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/59 anonim ***** válasza:

#11, nagyon jó írás, talán ez a pontos megfogalmazás az ilyen típusú nőkre.

Az a baj, az ilyenek annyira túltolják ezt a büszkeség, nőiség témát, hogy észre sem veszik, ha bántják a férfiakat.

Nap mint nap találkozok ilyen típusú nőkkel, akik: arrogánsak, önfejűek, keménykedőek.

A baj az, hogy vannak olyan típusú férfiak, akiket valamilyen sérelem ért nőktől gyerekkorukban(mint én is) és meglehetősen agresszív tudok lenni az ilyen nőktől.

De igen, kérdező, nálam mindenképpen alsóbbrendű vagy, nevezhetsz sovinisztának, vagy aminek akarsz, de velem egyenlő a büdös életben nem leszel, és addig örülj, amíg nem találkozol egy légtérben hozzám hasonló férfival, mert hamar megtanulnád, milyen volt 500 éve nőként élni...

2017. aug. 14. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/59 anonim ***** válasza:
27%

Ohoho ha még csak ennyi lenne...

Személy szerint minden vallástól ódzkodok, ami elveszi a nőktől az élet eredeztetését (a kereszténységben Ádámból született Éva.. jó vicc...), meg ugye ahol a legnagyobb bűnbak a nő, de az ábrahámita vallások tényleg elég kétesek, ha a férfi-női kapcsolatokról van szó, hiszen egy elég soviniszta helyen és időben keletkeződött mindegyik.

A karrierista, magukat érvényesítő nők elítélése csak egy dolog a sok közül (a Biblia egyértelmű azzal kapcsolatban, hogy csak az a jó asszony, aki olyan, mint az árnyék; nem szól hangosan, nem akar sokat tudni, nincsenek nagy törekvései, csak csendben szolgál) de ami a legjobban kiverte nálam a biztosítékot, az az volt, amikor bekezdéseken keresztül taglalták, hogy milyen mocskos a menstruáló nő; olyan mocskos, hogy minden, amihez vagy akihez hozzáér az mocskossá válik és meg kell tisztítani, aztán ha elmúlik a 7 nap, áldozatot kell bemutatnia, hogy feloldozzák a tisztátalansága miatt (3Mózes 15:17). Na mondom ilyet is csak egy közel-keleti patriarcha tud kitalálni...


Kérdező, ha szeretnél hívő maradni, akkor max azt tudom javasolni, hogy teremtsd meg magadnak a saját, szerető, megbocsátó, és a legkevésbé sem hímsoviniszta istenedet, a Biblia olvasását meg próbáld korlátozni. Ezt teszi a legtöbb hívő..

2017. aug. 14. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/59 anonim ***** válasza:
80%

"ami elveszi a nőktől az élet eredeztetését"

Tudtam !Becsapott a biológia tanár! Azt mondta, kakas is kell hogy a tyúknak kiscsibéje legyen! És hogy a terméketlen földből nem sarjad nővény, ha nincs egy fenyőmag, nem nő égigérő fenyőfa!

2017. aug. 14. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!