Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ezt nem találjátok gonosznak?

Ezt nem találjátok gonosznak?

Figyelt kérdés
Én mindig jónak, igazságosnak láttam az egyházat. Mindig azt láttam, hogy a nők ugyanúgy számítanak. Egészen addig amíg el nem jutottam a bibliában Pál leveleiig. Akkor szinte összetörtem. Engem sosem az zavart, hogy azt mondják, hogy a keresztény nők inkább maradjanak otthon karrier helyett. Erre úgy gondoltam, hogy ez normális, és még jobb is. Hanem amikor Pál leveleiben megpillantottam a fátyol, alárendelt, csendes, dicsőség szavakat, abba szinte belerokkantam. Hogy mondhatott Pál ilyet? Hogy lehetnék én valakinek a dicsősége? Én is keresztény ember vagyok. Nem a férjemnek, hanem Istennek akarok a dicsősége lenni. Igenis beszélni akarok. Nem akarok fátylat hordani, a férfiak fogják magukat vissza. Nem vagyok senkinek a tulajdona. Semmilyen mértékű szeretet nem érheti el nálam azt, hogy valakinek alárendeljem magam Istenen kívül. Nem érdekel, hogy Isten követi-e a férfi vagy nem, de én akkor is képtelen vagyok erre. Nem én döntöttem úgy, hogy nőnek születek, szóval képtelen vagyok csak azért engedelmeskedni egy férfinak, mert ezt dobta a gép! Én mindig butaságnak tartottam a feminizmust, de ez mélységesen felháborított. Keresztény nők, ti ezt hogy tudtátok feldolgozni és elfogadni? Én erre képtelen vagyok, mert nő létemre igenis nagyon büszke és önfejű vagyok. És ti, keresztény férfiak, hogy tudtok erről úgy beszélni, mintha ez valami igazságos és nagyon jó dolog lenne? Ráadásul Pál ellent mond saját magának, mivel máskor meg azt írja, hogy nincs többé sem nő, sem férfi. Ez szerintem igazán igazságtalan. Nem vagyok alsóbbrendű. A férfiaknak is van hajuk, és az Isten dicsősége, szóval azt nem kell, sőt tilos elfedni, a nőnek meg el kell fedni, mert az a saját, és a férje dicsősége?

2017. aug. 13. 13:45
1 2 3 4 5 6
 31/59 anonim ***** válasza:
19%

Arról, hogy milyen 'isteni' is az átlag keresztény házasság a való életben: [link]

Amúgy meg az utópia kifejezett ellentéte az, ahol a pasi elvárja, hogy a nő egyetlenegy életcélja az legyen, hogy őt szolgálja ki. Egy normális kapcsolatban lehet osztozni a feladatokon, hogy mindkét félnek lehessenek álmaik, pláne, hogy manapság a házimunka ellátása nem olyan egész embert követelő munka, mint amikor a nőknek kellett gyapjút szőni, ruhát varrni, nem volt hűtő, ahonnan csak kikaphattad a kaját, és a falu melletti patakhoz kellett vinni a ruhákat mosni. A modern élet olyan rohadt könnyű az összes elődünkével ellentétben.

A bibliai időkben volt értelme, hogy egy nőnek a család gondozása legyen az életcélja, és ne is legyenek önálló álmai (bár még így is csak egy kiemelt szolgának tekintették őket, és még véletlenül sem adtak volna nekik hatalmat azon a helyen sem, amit nekik kellett fenntartani, azaz az otthonukban) de tény, hogy nélkülözhetetlenek voltak. Ma nem kell ruhát varrni, csak elmész a boltba, és megveszed magadnak a tucatgyártott kínai farmert. Nem kell kézzel mosni úgy, hogy nincs a házadban víz, hanem felrakod a mosatlant a mosógépbe, és megfejtesz 2 keresztrejtvényt, amíg a gép elvégzi a munkádat. Nem kell minden nap arra időt szakítanod, hogy friss tehéntejet, esetleg húst, és zöldséget szerezz, hiszen bevásárolsz hétfőn, és a hűtőben eláll a kaja a hét végéig.

Még ha egy nő a férje büszke cselédje is akarna lenni manapság, tényleg felér ez ahhoz, amit a biblia korabeli nők nap mint nap véghezvittek?

Jó, nyilván ha valakinek van 5 gyereke, az tényleg tiszteletre méltó, pláne, ha a bibliai megoldás szerint apu anyura hárítja a nevelés oroszlán részét, de a modern életben - ha reálisan nézzük a dolgokat, akkor a háztartásbeliség odáig korcsosult, hogy a nő ezzel fejezi ki, hogy a férfi alá tartozik. Ezért is csinálnak a pasik olyan marha nagy problémát a ház körüli munkák megosztásából. Manapság abban lenne több tisztesség, hogy a nőnek is ugyanúgy legyenek álmai, mint a férfinak, ne pedig otthon maszatolgasson emelt fővel, hogy ő mekkora munkálatokat végez, mert a Biblia is azt mondta, hogy neki itt a helye, kiszolgáltatottan. (Megint: ez nyilván nem vonatkozik azokra a nőkre, akiknek van egy tucat gyerekük, de lássuk be, a többségnek nincs...)

2017. aug. 16. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/59 anonim ***** válasza:
59%

#31, szerinted egy keresztény nőnek nincsenek álmai??Hát dehogynem, vannak, hidd el. Nekem vannak álmaim, karrier, családalapítás tekintetében is. És igen, majd ha egyszer lesz férjem, és gyerekeim, szeretnék néhány évig főállású anya lenni, biztos nem fogom a gyerekeimet bölcsödébe dugni. Ettől én most alárendelem magam? hát nem! Ez nem alárendeltség! Egy igazi keresztény hàzasságban meg hidd el, a férj is bekapcsolódik a gyereknevelésbe, és a házimunkába. Én egyébként meg tipikusan az a lány vagyok, aki nem fogja majd felvenni a férje vezetéknevét, szóval. :D


Butaságokat beszélsz. Ismersz testközelből keresztény családokat, keresztény nőket? (Nem szektásakat)

2017. aug. 16. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/59 anonim ***** válasza:
0%
31# teljesen igazad van, én csak nem hiszek már a mai férfiban. Illetve vannak férfiak, csak kevesen. Ha utánagondolok, hogy az ismert házasságokban hány van okyan, ahol tényleg bibliai egyenlőség van, hát nagyon kevés. Olyat már többet tudok, ahol a pasi rásózza a több gyerek nevelését az asszonyra, mert ő dolgozik és ha otthon van, akkor neki a pihenés jár, nem fog becsatlakozni a családi életbe. De remélem csak én vagyok ritka rossz környezetben és nagyon tévedek.
2017. aug. 16. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/59 anonim ***** válasza:
5%

Nos kérdező, már a Bibliai Ószövetség elején találkozunk azzal a ténnyel, hogy az Úristen rendelte el hogy a nő alacsonyabb rendű legyen. Nem tudom miért kellett ehhez Pál leveleiig eljutnod.

"vágyakozol férjed után, ő pedig

uralkodni fog terajtad." Így szólt az Úr, midőn kiűzte az embert a Paradicsomból.

Ez pedig azért van, mert ez az Úristen örök bűntetése a nőkön amiatt hogy Éva rávette Ádámot ama gaztettre hogy egyen a tiltott fa gyümölcséből. Az asszonytól ered az emberiség minden bűne, ezért bűnhődnie kell. Az Úr azt is kinyilatkoztatta, hogy a szülés fájdalmának is ez az oka. Rendjén is van így. A nő alapvetően alárendelt szerepre termett, és jajj annak a társadalomnak amely ezt kétségbe vonja. A nőknek sajnos nincs józan ítélőképességük, nincsenek hasznos gondolataik, és képtelenek racionális döntések meghozatalára. Régen rossz, ha a nő valamiféle irányító szerephez jut. A nők érdemi munka végzésére is alkalmatlanok. Persze nem tehetnek erről, hiszen ez a Teremtő bölcs akaratából van így.

2017. aug. 16. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/59 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó, Isten nem alacsonyabb rensűnek teremtette a nőt.

A Bibliában Isten Évát Ádám oldalbordájából teremtette. Nem a fejéből, hogy uralkodjon rajta, és nem is a lábából, hogy eltapossa. Az oldalából teremtette, hogy egyenlő társa legyen. Egyékét meg mindketten vétkeztek, és nem csak Évat súlytotta bűntetéssel Isten, hanem Ádámot is, méghozzá azzal, hogy kemény fizikai munkával tudja megkeresni a kenyerét.

Butaságokat beszélsz, a teologiai ismereteid felületesek.

2017. aug. 16. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/59 anonim ***** válasza:
*egyébként
2017. aug. 16. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/59 anonim ***** válasza:
61%

'Éva rávette Ádámot ama gaztettre'34

- ejnye-bejnye, hogy ez az Ádám, a Kezdet Embere, Adam Quadmon, miért nem volt elég erős? hogy Évát magához emelje ki a bűnből a tiszta égbe? miért is fetrengett le ama kígyó mellé??

2017. aug. 16. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/59 anonim ***** válasza:
A 34es válaszoló sajnos elfeljtett sorba állni, mikor Isten az észt osztotta.
2017. aug. 16. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/59 anonim ***** válasza:
100%
Úgy tudtam feldolgozni kérdező,hogy az alárendeltséget sosem úgy képzeltem el,hogy rabláncon vagyok egy pincében,zsákkal a fejemen,amin van 2 luk,hogy kiláthassak és néha ér az a megtiszteltetés,hogy láthatom a Napot. Nem értem minek így túldrámázni,az alárendeltség abszolút nem ez,hanem,hogy nem akarom átvenni az ő szerepét,nem akarom kitolni abból a szerepből,amit Isten ruházott rá,nem mondom Istennek,amikor a férjemet elhívja valamire,hogy "de nekem jobb ötletem van",nem tolakszom oda a pulpitushoz lelökdösni a pásztort,hogy most én beszélek. Ennyi,szerintem nem olyan nehéz.
2017. aug. 18. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/59 anonim ***** válasza:
A hajat meg már nem kell elfedni.
2017. aug. 18. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!