Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ti hogy szólitjátok/nevezitek...

Ti hogy szólitjátok/nevezitek Istent imádkozás közben?

Figyelt kérdés
2017. aug. 30. 00:23
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
12%
#12, én nem hittem el, hogy tényleg szerepel benne a szó, én nem azt a fordítast használom ezért gyors lecsekkoltam az itthon található 1972-es kiadású Károli Bibliát, és tényleg benne volt a Jehova szó. Nem tudom, az újabb kiadásban szerepel-e, de tény, hogy ebben benne volt, nem csak az ilyen ősrégikben.
2017. aug. 30. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
84%

Ha a 15.században találták ki ezt a jehova hangsort, akkor még szép, hogy vannak fordítások, amikben benne van. De látsz e olyan Bibliát, ami a 15. század előtt keletkezett és benne van a jehova szó? Segítek: nem létezik ilyen.


A tanútól pedig azt kértem, hogy bizonyítsa állítását, miszerint Isten úgy mutatkozott volna be, hogy ez a 15. században keletkezett szó lenne a neve.

2017. aug. 30. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:

"A személyes nevén szólítom, AHOGY A BIBLIA LAPJAIN BEMUTATKOZOTT

PL: gondviselő atyám Jehova."


Ismereteim szerint Ő a Vagyok, akik Vagyok, vagy a Vagyok.

Sehol nem találom meg így a bemutatkozását:

"gondviselő atyám Jehova"


A #14 válasz írója is arra kíváncsi, hol mutatkozik be maga Isten így: "gondviselő atya Jehova"???


Erre én is kíváncsi vagyok! :)

2017. aug. 30. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
100%

#15

Gyakorlatilag sehol. Ebből a Vagyok, aki Vagyok kijelentésből ered a tetragrammaton, a JHVH amelynek kiejtése mára homályba vész. Legvalószínűbb a Jahve.

A Jehova viszont csak egy hibás olvasata a tetragrammatonnak, minthogy az Úr (adonáj) szó magánhangzóival olvasták össze. Akkoriban még több fordító is használta, valóban maga Károli is, de azért ma már ismert hogy ez csak egy fordítási baki.

2017. aug. 30. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
0%

Károli Gáspár fordítás:


2Mózes 6:3. Ábrahámnak, Izsáknak és Jákóbnak úgy jelentem meg mint mindenható Isten, de az én Jehova nevemen nem voltam előttük ismeretes.

2Mózes 15: 3. Vitéz harczos az Úr; az ő neve Jehova.

2017. aug. 30. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
0%

Károli:

1Mózes 32: 9. És monda Jákób: Óh én atyámnak Ábrahámnak Istene, és én atyámnak Izsáknak Istene, Jehova! ki azt mondád nékem: Térj vissza hazádba, a te rokonságod közé, s jól tészek veled:


Ézsaiás 26:4. Bízzatok az Úrban örökké, mert az Úrban, Jehovában, örök kőszálunk van.

1Mózes 22:14. És nevezé Ábrahám annak a helynek nevét Jehova-jire-nek. Azért mondják ma is: Az Úr hegyén a gondviselés.

2Mózes 17:15. És építe Mózes oltárt és nevezé nevét Jehova-Niszszi-nek.

Bírák 6:24. És építe ott Gedeon oltárt az Úrnak, és nevezé azt Jehova-Salomnak (azaz: az Úr a béke), mely mind e mai napig megvan az Abiézer nemzetségének városában, Ofrában.

2017. aug. 30. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
A Többi helyen ahol Isten neve lenne, ki hagyták.
2017. aug. 30. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
100%

Bucimaci, az ég áldjon meg! Nem tudod mi jár a hazug embernek? Te is nagyon jól tudod, hogy:

1. Az eredeti héber szövegben nincs benne a jehova szó, mert ott a tetragrammaton van, az pedig sem leírva, sem kiejtve nem jehova.

2. Mit töröltek ki, te...? Hisz ti írtátok le, amikor érveltetek a Biblia szavahihetősége mellett, hogy a héber Ószövetség semmit sem változott az évszázadok alatt, annyira vigyáztak rá a fordítók.


Komolyan, azt sem tudod már, hogy mikor mit mondasz, egyik szavad üti a másikat.


Semmi féle jehiva szó nincs kitörölve, mert Isten tud vigyázni a saját szavára, ellenben veled, aki össze vissza hazudik.

2017. aug. 30. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 szp72 ***** válasza:
72%

Még mindig nem értem, hogy egyesek miért bánjátok Jehova tanúit a Jehova név miatt. Ez csak egy szó, egy kiejtés, mindenki olyan hangsorral ejti az Isten különféle neveit, ahogy neki jól esik. Minden nyelvben más a kiejtés, ők a héber JHVH-t így ejtik és kész, nincs ebben semmi rossz.


Viszont tény, hogy az Újszövetség tanúsága szerint, Jézus és az apostolai a JHVH-t egyáltalán nem használták, egyetlen egyszer sem, hanem helyette következetesen mindig az ÚR szót ejtették. Nem igaz hát, hogy Jézus megszentelte volna a Jehova hangsort, ez az Újszövetség szemtelen meghamisítása. Jézus az Atya, vagyis az ószövetségi JHVH (Jehova, Jahve) személyét szentelte meg. A "szenteltessék meg a te neved", nem azt jelenti, hogy egy hangsort kell megszentelni, hanem a személyét, a lényét, a valóját. A zsidóknál a név ugyanis, sokszor "személy" jelentéssel bír, s nem a személyt jelölő hangsort. Ma már kétségtelenül a név csak egy hangsort jelent.

2017. aug. 30. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 szp72 ***** válasza:
100%

Hívd segítségül Jehova nevét! - mondja az írás.


Hiába hívsz segítségül egy hangsort, az nem tud rajtad segíteni, ez bálványimádás. Csak Jehova személye, akit Jézus után Atyánknak szólítunk.

2017. aug. 30. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!