Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ti hogy szólitjátok/nevezitek...

Ti hogy szólitjátok/nevezitek Istent imádkozás közben?

Figyelt kérdés
2017. aug. 30. 00:23
1 2 3
 21/25 anonim válasza:
0%
balázs
2017. aug. 30. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:

Istennek,-mint mindannyiunknak -több neve van.(Kedvesem,édes,keresztnév,vezetéknév,becenév,foglalkozás szerinti,beosztás szerinti,stb.)


Én,Istent attól függően szólítom meg különböző nevein,hogy mit akarok neki mondani.

pl.Ha valakiért közbenjáró imádságot mondok,"Szeretet Istene,Mennyei Atyám"-nak szólítom.

Ha bűnbánati imát mondok,"Kegyelmes Istenem"-nek.

Ha magasztalni akarom Őt,"Mindenható Istenemnek"stb.


Hála Istennek,ő minden nyelven meghallja,ha szólítják,függetlenül,hogy nagy Manitunak,Allahnak,Jehovának szólítják.


A gond akkor van,ha emberi gonoszságainkat vetítjük rá bármilyen néven nevezve Őt!

2017. aug. 31. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:

Leggyakrabban így szólítom:

Istent - Legszentebb Szentháromság

Jézust - Mindenek Királya

Ha saját szavaimmal imádkozom akkor is.

2017. szept. 1. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
100%

" Még mindig nem értem, hogy egyesek miért bánjátok Jehova tanúit a Jehova név miatt. "


Talán Zitusnak se kellett volna belekötni a másikba,mert ő Úr Jézusnak szólítja Istent. Nekem aztán hótmind1,hogy Jehovának hívja-e,a mi gyülekezetünkben is nevezik így néhányan,de ha én esetleg Jézusnak szólítom,akkor ne kössön már belém.

2017. szept. 23. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 szp72 ***** válasza:

@ Talán Zitusnak se kellett volna belekötni a másikba,mert ő Úr Jézusnak szólítja Istent.


Jézust a Biblia ritkán nevezi Istennek, így manapság sem gyakori. Az Isten szó alatt általában az Atyát értjük, Jézus ebben a szóhasználatban nem maga az Isten, hanem a Fia.


Zitus persze nagyot téved az ariánus felfogásával, de annyiban igaza van, hogy alapvetően az Atyát imádjuk, Jézus csak azért, mert ő a Fia. Az Atya az elsődleges, az Atyához, az Istenhez akarunk járulni Jézus Krisztus az ő Fia által. Az Atya a cél, Jézus pedig az út, nem lehet felcserélni.

2017. szept. 24. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!