Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova Tanúi szekta tagjait...

Jehova Tanúi szekta tagjait hogy a francba lehet elküldeni?

Figyelt kérdés
Állandóan jönnek, zavarják az embert, el akarják téríteni szerintem a pénztárcámat

2017. szept. 11. 22:50
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
85%

Vidiripi


"Egyébként pedig nem akarjuk a pénztárcádat..."


coccomaci!

Az lehet hogy te nem akarod az emberek pénztárcáját és így van ezzel még néhány millió tanú. De biztos vagy benne hogy a társulat sem akarja a pénztárcákat?

Észrevetted már hogy minden egyes évben tanulmányoztok egy olyan részt az Őrtorony újságban amely az adakozásról szól?

[link]


Ha figyelmesen megnézed a találatokat akkor láthatod hogy minden évből van találat és azt is hogy szinte minden évben ugyan abban a hónapban. Na ilyet egyetlen másik egyháznál sem lehet találni ahol ennyire felhívnák a tagok figyelmét arra hogy mit hogyan adományozzanak. És ez csak éves szinte egy eset.

De ha számba-veszem azt hogy évente hány kongresszus van és hogy napi szinten vagy 4 alkalommal is elhangzik az adakozásra való felhívás akkor már is más a helyzet. S akkor ehhez még hozzá jönnek a rendkívüli adakozások azokból is van éves szinten 2-3. Plusz a helyi szükségletekre való adakozás. Tehát a végén oda lyukadunk ki hogy SZINTE minden héten van felhívás adakozásra. (S ezt tapasztaltam is amikor részt vettem Jehova tanúi összejövetelein.)

Csak azt nem tudom hogy ha ilyen sokszor kell figyelmeztetni az "igazságban" lévőket akkor mi marad a szívnek és a szent szellemnek? Hol az önkéntes indíttatás?

Ez tényleg azt tükrözi hogy lehet számítani a tanúk hitére és szeretetére?

Ez most nem kötözködés hanem felhívás arra hogy vizsgáld meg a dolgot közelebbről. Mert amit mondanak és ami történik aközött nincs összhang!

2017. szept. 12. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
87%

Ne legyetek bunkók szerencsétlenekkel, és ne csapjátok rájuk az ajtót. Higyjétek el, nem önszántukból térítgetnek, hatalmas nyomás alatt vannak így is. Különben is, ha elkezdetek veszekedni, kiabálni velük, az csak simogatja az egójukat,mert benne van a Bibliában, hogy "boldogok vagytok, ha miattam gyaláznak titeket" szóval ezt ők nagyon magukra értik és azt gondolják, kedvesek jehova szemében.

Inkább legyetek kedvesek, udvariasak velük, akkor meglepődnek majd, hiszen a szervezet azt nevelte beléjük, hogy mindenki bunkó lesz velük. Ha van időtök hívjátok be, ha nincs udvariasan szólítsátok fel távozásra.

Ha behívtátok, kedvesen próbáljatok rávezetni őket a saját ellentmondásaikra. A beszélgetés irányítása legyen a te kezedben, de ezt ő ne érezze. Kérdezz rá a megtérésére, hogy miért azt a szervezetet választotta. Majd te is elmondhatod neki a saját világnézeted, ha hívő vagy, mondd el neki a saját megtérésed történetét. Ez utóbbi esetben láthatja, hogy közel állsz Istenhez,még ha a szemében nem tökéletes, bálványimádó modon. De talán megmozdul benne valami ezek hatására. Nem, azonnal megvilágosodni nem fog, de talán megmozdul benne valami.

2017. szept. 12. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
100%
Hozzánk is jártak,beszélgetés csak egyszer volt,de akkor az egész napot itt töltötték,legközelebb folytatni akarták,de nem értették meg,hogy nem azért álltunk le velük beszélgetni (konkrétan egy vita volt),mert van bármi esélyük áttéríteni. Apósoméknál lakunk,végülis úgy sikerült (harmadjára) elküldenünk őket,hogy minden alkalommal mindenki elmondta,hogy nem kíváncsi rájuk,mert miután a mi részünket a férjemmel elintéztük,akkor jöttek megint,kint találták anyósomat a kertben,bepróbálkoztak nála is,aztán apósnál is,és a négy visszautasítás után többet nem jöttek. Mondjuk szerintem felesleges menet volt a ház minden lakóját külön megkérdezni,de ha ez segített..
2017. szept. 12. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
100%

Egy görögkatolikus pap ismerősöm, aki amúgy morálteológia tanár a főiskolán, egyszer leült velük, de ő sem tudta meggyőzni őket, mert igazából nekik az a meggyőződésük, hogy az a jó, amit ők gondolnak. Meg sem fordul a fejükben egy kicsit átgondolni dolgokat.


Igaza van itt egyik válaszolónak, nem érdemes bunkónak lenni velük. Meg ha már mi keresztények vagyunk, akkor itt egy jó alkalom, hogy megmutassuk, hogy a nyomulós térítők felé is tudunk türelmesek lenni. :)) Én meg szoktam mondani, hogy köszönöm szépen, máshol vagyok elköteleződve, katolikus vagyok. Általában erre elmennek, ha tovább próbálkoznak, akkor sem szoktam vitába bonyolódni, megköszönöm és továbbmegyek.

2017. szept. 12. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
91%
A mi gyülekezetünkben a lelkipásztorunk ott lakik az imaházban. Hát nem becsöngettek hozzá is? :)
2017. szept. 12. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
16%
Szerinted Jézus nem beszélt a vallásvezetőkkel?
2017. szept. 12. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
57%

De, beszélt l. Természetesen, hisz nem egyszer megfedte őket, hogy kívülről megtartják a törvényt, de belül romlottak. Mert ő ezt pontosan tudta.


Nem mondod, hogy a tanúk is a vesék és szívek vizsgálói! 😮

2017. szept. 12. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
100%

A SÁTÁN, metál, ördög, démon, s ilyesmi szavakra nagyon allergiásak...

De szerintem már akkor is futva menekülnének, ha elkezdenél felolvasni nekik a Harry Potterből, mert nekik azt nem szabad :P.

2017. szept. 12. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
53%

Az a helyzet, hogy az igazi Jézus nem csak a pénzedet akarja, hanem mindenedet, az egész életedet akarja irányítása alá vonni. Egyszerűen azért, mert ő Isten, és ő jól csinálja, nem úgy mint te. A különbség, hogy ő cserébe örök életet ad a te mulandó életed helyett, ha azt odaadod neki.

Ez az, amit az Őrtorony szervezet nem tud megadni a tagjainak, mert ők nem egyenlők Istennel, bár úgy tűnik, arra igényt tartanak, hogy mint Isten, irányítás alá vonják a tagok teljes életét és vagyonát. És ez nagyon undorító. Mert kihasználják a tagok odaadását és áldozatkészségét, ami egyedül Istent illetné meg.

A tagok áldozatai egy ördögi megtévesztésnek, és mivel rengeteg időt, pénzt és energiát fektetnek bele a szervezet szolgálatába, nehezen látják be, hogy amit vagy akit ők imádnak az nem az igazi Isten.

Bár attól tartok, hogy akik lenézik és csúfolják őket, azok sem fognak dicséretet kapni odafentről, ahol gyűlölik a büszkeséget. Annál is inkább, mert nem az evangelizációs buzgósággal van baj, hanem a tévtanításokkal, és nem a maximális odaadással van baj, hanem hogy arra nem méltó emberekre pazarolják.


Szerintem szelíden és tisztelettudóan el kell küldeni őket. Előbb utóbb, ha mindig ugyanazt az elutasító választ kapják, csak nem jönnek vissza.

2017. szept. 12. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 Kiss Éva Judit ***** válasza:
13%

Isten hosszútűrést gyakorolva népet szerez a nevének, és népe által magasztalja fel magát az egész földön (Cs 15:14; 1Ko 3:9, 16, 17; 2Ko 6:16).


Ezt a nevet csak Jehova tanúi vették fel Vehették fel, és használják. Mivel tudjuk, látjuk és a saját bőrünkön érezzük, hogy hogyan vezet bennünket Jehova a szent szellemével, erre a kérdésedre elég ennyi bibliai idézet :-)

Minket sokan utálnak, mi több butának tartanak, ahogyan Jézust is a korában. Mi több meg is ölették a vallási vezetők, nem csoda, hogy az igaz követőit is pontosan így utálják azok, akik a világban akarnak és szeretnek élni érvényesülni.


"- A Társulat elnökeihez, íróihoz vagy a vezetőtestülethez mikor, hol, mit, hogyan szólt a szent szellem?

Ugyan is akiket Isten kinevezett azokhoz mindig szólt úgy hogy az egyértelmű volt és voltak akik tanúsítani is tudták a kinevezéseket! "


annyira voltak, hogy mára már azt is kétli az emberek többsége, hogy a Biblia Istentől ihletett. :-)


"- Mikor és hol beszél arról Jézus vagy az apostolai hogy lesz egy szervezet amely közvetít Isten és ember között?

Jehova tanúi Isten szócsövének tartják az Őrtorony szervezetet. "


Nem, mi nem tartjuk szócsőnek magunkat, hanem prófétai szavakat teljesítünk. Tehét nem prófáták vagyunk, de a Bibliában leírt történelemben végrehajtjuk azt, amivel megbízta Isten a népét:

Máté 28:19 "Menjetek hát, és tegyetek tanítvánnyá minden nemzetből való embereket, kereszteljétek meg őket az Atyának, a Fiúnak és a szent szellemnek nevében, 20 és tanítsátok meg őket arra, hogy megtartsák mindazt, amit parancsoltam nektek. És íme, én veletek vagyok minden napon a világrendszer befejezéséig."

Máté 24:14 "És a királyságnak ezt a jó hírét prédikálni fogják az egész lakott földön tanúságul minden nemzetnek, és akkor jön el a vég.


"- Az első századi keresztények és Russel közötti időszakban voltak Jézusnak követői? S ezeket az embereket melyik szervezet terelgette annak érdekében hogy megmentésük legyen? "


Provokatív kérdésedre a válasz most ennyi: ami nincs a Bibliában, azt nem tudjuk bizonyítani :-)


Amúgy a középkort nem véletlenül hívják SÖTÉT KÖZÉPKOR-

nak


A többi katyvasz, amit leírtál (Vidripi), meg értelmezhetetlen. Persze mindegy is, kár a szó neked, de hátha más aki elolvassa a gondolataidat, elolvassa a válaszokat is, és inkább azt választja, hogy elmondja, hogy köszöni, nem kéri a kiadványainkat.

2017. szept. 13. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!