Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova Tanúi szekta tagjait...

Jehova Tanúi szekta tagjait hogy a francba lehet elküldeni?

Figyelt kérdés
Állandóan jönnek, zavarják az embert, el akarják téríteni szerintem a pénztárcámat

2017. szept. 11. 22:50
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
100%
Igaz, hogy az Apcsel szerint az első keresztények Jézus nevéért haltak meg és akkor még sehol sem volt ez a jehova szó, de mindegy.
2017. szept. 13. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:

Vidiripi


"Ezt a nevet csak Jehova tanúi vették fel Vehették fel, és használják. Mivel tudjuk, látjuk és a saját bőrünkön érezzük, hogy hogyan vezet bennünket Jehova a szent szellemével, erre a kérdésedre elég ennyi bibliai idézet :-)"


Ezzel kapcsolatban majd később fogok felvetni néhány dolgot! Elöljáróban annyit hogy figyelembe kellene venni a szövegkörnyezetet is.


"Minket sokan utálnak, mi több butának tartanak, ahogyan Jézust is a korában."


Kérlek írd meg azokat a részeket ahol Jézust butának tartják!

Amúgy meg nyugodj meg nem csak a tanúkat tartják butának azért mert hisznek, hanem más egyházak tagjait is. Szóval nem vagytok egyedül és erre én magam is tanú vagyok!


"Mi több meg is ölették a vallási vezetők, nem csoda, hogy az igaz követőit is pontosan így utálják azok, akik a világban akarnak és szeretnek élni érvényesülni."


Igaz követői? Kik azok? Az Igazhitű Jehova tanúi azok? Eddig nem tudtam hogy Jehova tanúi már a szívek és vesék vizsgálói is lettek! Honnét tudod te hogy ki igaz és ki nem? Ki is fogja ezt megítélni? Jelenések 19:11 És láttam a megnyílt eget, és íme, egy fehér ló, és aki azon ült, annak neve Hű és Igaz, aki igazságosan ítél és harcol, 12 és a szeme olyan, mint a tűzláng, és a fején sok korona volt, és a neve volt rá felírva, amelyet senki sem tud, csak ő maga, 13 és vérbe mártott ruhába volt öltöztetve, és így hívták őt: Isten Igéje.


"annyira voltak, hogy mára már azt is kétli az emberek többsége, hogy a Biblia Istentől ihletett. :-)"


A kérdés nem az volt hogy hogy az emberek többsége mit gondol a Bibliáról!


"Nem, mi nem tartjuk szócsőnek magunkat, hanem prófétai szavakat teljesítünk."


Az Őrtorony szervezet tartja magát Isten szócsövének. Konkrétan az akitől a szellemi táplálék származik a szervezeten belül. Prófétai szavak teljesítetek? Melyik prófétáét és mit is mondott az a próféta?


"Tehét nem prófáták vagyunk, de a Bibliában leírt történelemben végrehajtjuk azt, amivel megbízta Isten a népét:"


Ez kétségtelen! Mert ahányszor tévedett már az Őrtorony szervezet a fennállása óta az egyszerűen elképesztő!


"Provokatív kérdésedre a válasz most ennyi: ami nincs a Bibliában, azt nem tudjuk bizonyítani :-)"


Már értem hogy akkor miért nincs válaszod a keresztelkedési kérdésre!

"Megértetted-e, hogy önátadásod és megkeresztelkedésed Jehova tanújaként isten szellemtől irányított szervezetének tagjaként azonosít téged?"

"...ami nincs a Bibliában, azt nem tudjuk bizonyítani..."

Jelenések 22:18-19


"Amúgy a középkort nem véletlenül hívják SÖTÉT KÖZÉPKOR-

nak"


Igen, tisztában vagyok vele! S azzal is hogy vannak még azon kívül is időszakok.


"A többi katyvasz, amit leírtál (Vidripi), meg értelmezhetetlen."


Segítek az értelmezésben!

- Tökéletlen szellemi táplálék.

Állandóan javítgatni kell a rabszolga által "felszolgált" szellemi táplálékot. Az hogy téved az ember az rendben van. Na de hogy Isten megigazít valamit és arról megint kiderül hogy téves.

- A Biblia szerint származhat igaz és hamis kijelentés, ugyanabból a forrásból?

Van egy tanítás amiről azt tanítják hogy igaz és a Biblia által alá van támasztva. Aztán kiderül még sem igaz és változtatni kell rajta s ha nem igaz akkor hamis.


"Persze mindegy is, kár a szó neked, de hátha más aki elolvassa a gondolataidat, elolvassa a válaszokat is, és inkább azt választja, hogy elmondja, hogy köszöni, nem kéri a kiadványainkat."


Azt állítod hogy kár a szó nekem de még is írtál. Szóval köszönöm a fáradtságodat. Olvassa is el azt amit írtam és ha valamit nem ért akkor kérdezzen.

Az egyik Őrtorony kiadványból idéznék!

2013 július 15.

"A Bibliakutatók Krisztus váltságáldozatának valódi jelentését tanították,..."

- Kérdésem az lenne hogy mi a hamis jelentése Krisztus váltságáldozatának? Én nem tudtam róla hogy van neki hamis jelentése is!


"Ezek a hűséges keresztények hamarosan arról váltak ismertté, hogy házról házra prédikálnak. Az igaz keresztények ma is erről ismertek."

S ezt olvashatjuk a Bibliában!

(JÁNOS 13:34, 35)

2017. szept. 14. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!