Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerintetek mi Isten véleménye...

Szerintetek mi Isten véleménye a római katolicizmusról?

Figyelt kérdés
Itt nem a közösség önmeghatározása a kérdés, ezt hellyel közel ismerjük, hanem az, hogy mit gondol Isten a mennyben, ha itt zajlik egy templomban egy mise, vagy egy katolikus elmond egy üdvözlégyet...

2017. szept. 13. 01:24
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/113 anonim ***** válasza:
83%

Eddig azt hittem, hogy hitgyülis vagy, de ők elég jól ismerik a Jeruzsálemi Templomot és tudják, hogy bizony voltak benne szobrok és domborművek is. Ahogy a Bibliában olvashatod. Ha elveted a Szentírás bizonyos részeit, azzal sokat nem kezdhetek.


Az oltár nem faragott kőből van, a mi templomunkban biztos nem. Nálunk az előző fából volt, a jelenlegi pedig öntött, szóval sehol egy véső nyom. Bár ha éppen valahol kőből van, az sem várható el, hogy bevigyenek egy böhöm nagy sziklát, vagy addig keressenek egyet, amíg megfelelő méretű és alakú nem lesz?


Pont Szent Páltól idéztél, aki egész életében cölibátusban élt. Máskor jobb idézetet keress. Egyébként ebből az idézetből sem derül ki, hogy mindnek lett volna felesége.


Ha pedig jobban megnéznéd az idézett szöveget (nem tudom direkt próbálsz-e mai szemnek szinte már érthetetlen fordítást idézni), akkor a görög iratokban nem keresztény feleség szerepel, hanem szó szerint nővér nő(asszony). De nem várom el, hogy ezt tudd, ha a Jeruzsálemi Templomot sem ismered. Egyébként nincs ezzel gond, értelmezhető feleségnek is, csak Szent Pál esetében elég furcsa lenne, ha a nem létező feleségét szeretné magával vinni.

2017. szept. 18. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/113 A kérdező kommentje:

"ez a legnagyobb baj, hogy emberek kérik Istenszülőt hogy imádkozzon értettünk?... hogy lehetnek ilyen sötét, gonosz-szívűek, hogy nem tudják Istenszülőt csodálni??"- kérdezed.


Hadd válaszoljak egy kérdéssel. Ki mondta az alábbi 2 idézetet a Bibliából?:


idézet 1

23

Örök időktől fogva felkenettem, kezdettől, a föld kezdetétől fogva.

24

Még mikor semmi mélységek nem voltak, születtem vala; még mikor semmi források, vízzel teljesek nem voltak.

25

Minekelőtte a hegyek leülepedtek volna, a halmoknak előtte születtem.


idézet 2

26

Akkor elmegy, és maga mellé vesz más hét lelket, magánál gonoszabbakat, és bemenvén ott lakoznak; és annak az embernek utolsó állapota gonoszabb lesz az elsőnél.

27

Lőn pedig mikor ezeket mondá, fölemelvén szavát egy asszony a sokaság közül, monda néki: Boldog méh, amely téged hordozott, és az emlők, melyeket szoptál.

28

Ő pedig monda: Sőt inkább boldogok akik hallgatják az Istennek beszédét, és megtartják azt.


A 2. idézetből nem a közbekérdező asszony személye a kérdés, hanem a beszélő.

2017. szept. 18. 22:40
 33/113 A kérdező kommentje:

1

Pál, Istennek szolgája, Jézus Krisztusnak pedig apostola, az Isten választottainak hite és a kegyesség szerint való igazságnak megismerése szerint,

2

Az örök élet reménységére, melyet megígért az igazmondó Isten örök időknek előtte,

3

Megjelentette pedig a maga idejében az ő beszédét a prédikálás által, amely reám bízatott a mi megtartó Istenünknek parancsolata szerint; Titusnak, a közös hit szerint való igaz fiamnak:

4

Kegyelem, irgalmasság és békesség az Atya Istentől és az Úr Jézus Krisztustól, a mi Megtartónktól.

5

A végett hagytalak téged Krétában, hogy a hátramaradt dolgokat hozd rendbe, és rendelj városonként presbitereket, amiképpen én néked meghagytam;

6

Ha van feddhetetlen, egy feleségű férfiú, akinek hívő, nem kicsapongással vádolt avagy engedetlen gyermekei vannak.

7

Mert szükséges, hogy a püspök feddhetetlen legyen, mint Isten sáfára; nem akaratos, nem haragos, nem részeges, nem verekedő, nem rút nyerészkedő;

8

Hanem vendégszerető, jónak kedvelője, mértékletes, igaz, tiszta, maga tűrtető;

9

Aki a tudomány szerint való igaz beszédhez tartja magát, hogy inthessen az egészséges tudománnyal és meggyőzhesse az ellenkezőket.

2017. szept. 18. 23:04
 34/113 anonim ***** válasza:
90%

Rendkívül érdekes, így olvasva pláne, ennél már csak az lenne érdekesebb, ha elárulnád mit szeretnél ezzel kifejezni. Hogy Szent Pál apostol rejtegetett egy feleséget, akiről mi nem tudunk?


Kérlek ne vedd sértésnek, de picit olyan benyomást keltesz, mint ha nem lennénk egy szinten. Gondolatolvasó még nem vagyok, esetlen fél szavakból és mondatokból még nem értek, amiket írok azokra nem reagálsz tételesen, olykor idézel egy több száz éves fordításból, amit általában magad sem értel... Folytassuk egyáltalán az eszmecserét? Van értelme?


Szerintem nem sok.

2017. szept. 18. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/113 A kérdező kommentje:

Elnézést kérek, h nem mindenre válaszoltam, éjjel szoktam aludni, előtte pedig álmosság volt.


Egy kérdés a római katolikus olvasókhoz:

A katolikus templomokban van oltár, a kérdés az, hogy mit áldoznak rajta, és mikor?

2017. szept. 19. 08:59
 36/113 A kérdező kommentje:
A Pál apostoli idézetet azért raktam be, hogy megkérdezzem a római katolikus olvasókat: az idézett rész 5-8 versei szerintük mit jelentenek? Be tartja-e a rom kat egyház? Ha igen, hogyan, ha nem miért nem?
2017. szept. 19. 09:24
 37/113 A kérdező kommentje:

Pál azt tanította a cölibátusrol, h jó, de csak annak, aki meg tudja tartani, és nem kettős életet el. Akinek nincs rá ajándéka, az inkább hazasodjon meg.


Ezt a tanítást a rom kat egyház miért nem követi? Nem tartanak attól, h a papi notlenseg kenyszeritese homoszexuális és pedofil botranyokat okoz? Értem, hogy a papság nem kötelező, de Szt Pál tanítása megengedi a házasodast papoknak, püspököknek, és a többi keresztény egyház is engedélyezi a papok nosuleset.

2017. szept. 19. 09:36
 38/113 anonim ***** válasza:
66%

"Pál azt tanította a cölibátusrol, h jó, de csak annak, aki meg tudja tartani, és nem kettős életet el. Akinek nincs rá ajándéka, az inkább hazasodjon meg.


Ezt a tanítást a rom kat egyház miért nem követi?"


Követi az egyház. Ez pont azt jelenti, hogy van, aki nem alkalmas papnak. Nem kötelező az egyházban sem mindenkinek papnak lenni. Van, akit Isten a családi életre hív, ami egyébként ugyanolyan szent, mint az Istennek szentelt cölibátus. De ha valaki pap, akkor szentelje Istennek az életét és ne nősüljön meg.

2017. szept. 19. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/113 anonim ***** válasza:
88%

"A katolikus templomokban van oltár, a kérdés az, hogy mit áldoznak rajta, és mikor?"


Gondolom becsapós a kérdés, ha helyes terminológiát akarunk használni és úgy értelmezzük a kérdést, ahogy le van írva, akkor semmit sem.


Fontos Szent Pál leveléből vett idézet, mert egyértelművé teszi, hogy újraházasodott ember nem lehet püspök (ha a görög szavak pontos és megfelelő értelmét használjuk, akkor ezt jelenti, ha nem hiszed, olvasd a görög szöveget).


De vegyük mellé, hogy mit mondott Krisztus.


"Csak az fogja ezt fel, akinek megadatott. Van, aki azért képtelen a házasságra, mert úgy született. Van, akit az emberek tettek a házasságra alkalmatlanná. Végül van, aki a mennyek országáért önként mond le a házasságról."


"Aki nevemért elhagyja otthonát, testvéreit, nővéreit, apját, anyját, feleségét, gyermekeit vagy a földjét, százannyit kap, s az örök élet lesz az öröksége."


"Ezek azok, akik asszonnyal nem szennyezték be magukat, szüzek maradtak és mindenüvé követték a Bárányt, bárhová ment. Ők a megváltottak az emberek közül, az Isten és a Bárány első termése."


Ha a Szentírást 1-1 kiragadott mondat alapján próbálod értelmezni, akkor félrevezeted saját magad. Láthatod, mit mond Krisztus a cölibátusról, önkéntis vállalhatják Őérte.


Ez pedig rád is vonatkozik:

"Aki fel tudja fogni, az fogja fel!"

2017. szept. 19. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/113 A kérdező kommentje:

A kérdés továbbra is az, hogy a római katolikus templomokban az oltáron kit/mit áldoznak és mikor?


Ha nincs áldozat, akkor minek az oltár?


Biztosan van itt katolikus pap, akit kitanítottak erről, válaszoljon ő, ha esetleg a laikusok nem tudják.

2017. szept. 24. 21:11
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!