Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerintetek mi Isten véleménye...

Szerintetek mi Isten véleménye a római katolicizmusról?

Figyelt kérdés
Itt nem a közösség önmeghatározása a kérdés, ezt hellyel közel ismerjük, hanem az, hogy mit gondol Isten a mennyben, ha itt zajlik egy templomban egy mise, vagy egy katolikus elmond egy üdvözlégyet...

2017. szept. 13. 01:24
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 21/113 A kérdező kommentje:

Szia,

Nem gondoltam, hogy az evangélium leíróira gondoltál. Azért sem, mert az evangéliumban nem szerepelnek ilyen szavak, mint szentmise és eukarisztia. De ha idéznél ilyeneket, akkor segítene. Szerény tudomásom szerint a szentmise és az egy szín alatt való úrvacsora gyakorlata kb. a 7. század után alakult ki. János apostol akkor már az Úrnál volt.

Az első úrvacsora Jeruzsálemben volt, hagyományos zsidó peszah vacsora, kenyér, bor, bárányhús volt a menü. Jézus szolgálta fel az ételt, a kenyér nem volt nap alakú, és az apostolok nem hajlongtak előtte. Később az Apostolok Cselekedeteiben sem olvastam ilyen gyakorlatot.

De ha mutatsz idézetet, az segíthet.

2017. szept. 18. 20:47
 22/113 anonim ***** válasza:
72%

Elég sokszor és FÉLREÉRTHETETLENÜL


"Jézus vette a kenyeret, áldást mondott, és megtörte, a tanítványoknak adta, és ezt mondta: Vegyétek, egyétek, ez az én testem! Azután vette a poharat, és hálát adva nekik adta, és ezt mondta: Igyatok ebből mindnyájan, mert ez az én vérem, a szövetség vére, amely sokakért kiontatik a bűnök bocsánatára."


[link]


[link]

2017. szept. 18. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/113 anonim ***** válasza:
78%

Jól írtad, tényleg nagyon szerény a tudásod.


Az Eukarisztia szó szerepel a Szentírásban, de ne a magyar fordításban keresd, segítek, görögül van.


A szentmise egy magyar szó, eredetileg a latin missa szóból ered, ennél fogva valóban nem lehet a görög nyelven íródott Újszövetségbe.


Egy szín alatt már az első századokban is áldoztak, igaz nem volt túl megszokott. A betegeknek vitték így az Eukarisztiát. Egy korábbi kérdésnél már igen részletesen leírtam, hogy miért alakult ki és hogyan a hívek egy szín alatti áldoztatása, ahogy azt is, hogy ez nem ellentéte Krisztus szavaival. Ha érdekel, keresd ki.


Éppenséggel a pászkát kerek formára sütötték többnyire, szóval itt nem értem a problémádat. Ráadásul a katolikusok kovásztalan kenyérrel áldoznak, sok protestáns és ortodox felekezettel ellentétben, ahol kovászos kenyeret használnak.


Bárányhús lehet szerepelt a menüben, de Jézus akkor is csak a kenyérről és borról beszélt. Ha nem haragszol, nem is szeretem a bárány húst.


Az apostolok nem hajlongtak előtte, sőt Jézus előtt sem hajlongtak. Mi katolikusok úgy gondoljuk, hogy Isten előtt illő térdre borulni, mert ezzel mutatható ki a legmélyebb hódolat és imádat. Ha szerinted Krisztus nem Isten, azzal sokat nem tehetek, szerintek pedig Ő a Fiú Isten.

2017. szept. 18. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/113 anonim ***** válasza:
78%

Nem szeretném, hogy még szerényebbnek tűnjön a tudásod a sok hiteles információ miatt, de még egy érdekes dolgot leírok, amiben meglepő módon ismét pintatlan voltál.


A Katolikus Egyház számos részegyházból áll, melyek közül csak egy a római (habár kétség kívül a legnagyobb). Az egyszín alatti áldozás csak a római rítusban van, a többi részegyház általában két szín alatt áldozik. Sőt, a római rítusban is van olykor két szín alatti áldozás.


Tehát az állítani, hogy a katolikusok egy szín alatt áldoznak, szimplán nem igaz.

2017. szept. 18. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/113 A kérdező kommentje:

Amit idéztél, az az első úrvacsora volt Jeruzsálemben, egy zsidó ember otthonában, zsidó résztvevőkkel, és nem szobrok között zajlott. Tehát nem római katolikus szentmise volt. Az ott lévő 12 apostolnak voltak vagy később lettek feleségeik.

Azonfelül az úrvacsora nem Jézus Krisztus keresztáldozatának a megismétlése volt, hiszen még akkor nem is feszítették meg. A római katolikusok pedig a szentmiséjükről azt állitják - ha jól tudom -, hogy az Jézus keresztáldozatának a megismétlése, ez a misztérium, ezért ez a vallás is misztériumvallás. Latinul hokest pokes, amiből kialakult a hókusz-pókusz.

2017. szept. 18. 21:54
 26/113 anonim ***** válasza:
55%
Nem jól tudod.
2017. szept. 18. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/113 anonim ***** válasza:
87%

Felmerült bennem egy kérdés. Ha halvány lila gőzöd sincs az állításaid valóságtartalmáról, és te is tudod, hogy nincs: "ha jól tudom" (amire már válaszolták, hogy nem jól tudod), akkor mi a csudáért nem olvasol utána, elferdített tények és hazugságok leírása helyett?


"Nem szobrok között zajlott"

Az gondolom nem zavar, hogy a Jeruzsálemi templom szobrokkal és domborművekkel díszített volt. Minden katolikus templom kicsit ennek mintájára készül.


"voltak vagy később lettek feleségeik"

A Szentírás elég keveset ír erről. Egyedül a katolikus szent hagyomány ír róluk, amit te nem fogadsz el. Tehát ez egy hasraütés szerű állítás. Kit akarsz ezzel becsapni?


"szentmiséjükről azt állitják"

Igen, ezt állítod te és a hozzád hasonlók. Mi teljesen mást állítunk.

2017. szept. 18. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/113 A kérdező kommentje:
konkrétan mire gondolsz?
2017. szept. 18. 22:07
 29/113 anonim ***** válasza:

"ez a misztérium, ezért ez a vallás is misztériumvallás. Latinul hokest pokes, amiből kialakult a hókusz-pókusz."


Hoc est enim corpus meum....Ezek Jézus szavai latinra fordítva, annyit jelent, hogy "ez az én testem". Benne van a Szentírásban. Valóban van olyan teória, hogy innen jön a hókuszpókusz, de ez csak egy vicces szójáték, mert mikor háttal miséztek és mikrofon sem volt, akkor nem értették rendesen a szöveget.

2017. szept. 18. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/113 A kérdező kommentje:

"a Jeruzsálemi templom szobrokkal és domborművekkel díszített volt. Minden katolikus templom kicsit ennek mintájára készül."-irod.

A Szent Biblia ezt irja:

Ne csinálj magadnak faragott képet, és semmi hasonlót azokhoz, amelyek fenn az égben, vagy amelyek alant a földön, vagy amelyek a vizekben a föld alatt vannak.

Mózes III. könyve:26:1 Ne csináljatok magatoknak bálványokat, se faragott képet, se oszlopot ne emeljetek magatoknak, se kőszobrokat ne állítsatok fel a ti földeteken, hogy meghajoljatok előtte, mert én vagyok az Úr, a ti Istenetek.


Az oltárt sem lehetett faragott kőből összerakni:


"Ha pedig kövekből csinálsz nékem oltárt, ne építsd azt faragott kőből: mert amint faragó vasadat rávetetted, megfertőztetted azt."



"voltak vagy később lettek feleségeik"

A Szentírás elég keveset ír erről. Egyedül a katolikus szent hagyomány ír róluk, amit te nem fogadsz el. Tehát ez egy hasraütés szerű állítás. Kit akarsz ezzel becsapni?-irod.


Nézzük meg mit ir erről Isten Beszéde:

5

Nincsen-é arra jogunk, hogy keresztyén feleségünket magunkkal hordozzuk, mint a többi apostolok is és az Úrnak atyjafiai és Kéfás?

6

Avagy csak nekem és Barnabásnak nincs-é jogunk, hogy ne dolgozzunk?

7

Kicsoda katonáskodik valaha a maga zsoldján? Kicsoda plántál szőlőt, és nem eszik annak gyümölcséből? Vagy kicsoda legeltet nyájat, és nem eszik a nyájnak tejéből?

8

Vajjon emberi módon beszélem-é ezeket? vagy nem ezeket mondja-é a törvény is?

9

Mert a Mózes törvényében meg van írva: Ne kösd fel a nyomtató ökörnek száját. Avagy az ökrökre van-é az Istennek gondja?

2017. szept. 18. 22:19
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!