Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan tehetném magamat túl...

Hogyan tehetném magamat túl rajta?

Figyelt kérdés

Az ég-világon semmi bajom nincsen Jézussal, szeretem és elfogadtam Őt megváltómul, viszont számomra elég nehéz abban a tudatban/hitben székelnem, hogy Jézus lát engem mindig, mindenhol... persze ott van még a Szent Lélek/Szellem is velünk, Aki ugye arra hivatott, hogy mindig, mindenben segítsen nekünk...


Így aztán sajnos akarva/akaratlanul is, de a mentalitásom valahogy sosem bír ezzel a fantáziálással felhagyni...



2017. szept. 17. 18:11
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Most gondolj bele, hogy Te megalkotsz egy robotot, és amit tesz az kellemetlenség neki, pedig Te hoztad létre, és programoztad arra, amit épen tennie kell.


De téged valójában nem érdekel, mert hisz így alkottad meg, hogy a feladatot milyen módon mikor hogy végezzen el.

De a Robotot meg zavarja. Most akkor mit lehet Tenni?

2017. szept. 17. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Mesterséges intelligencia.
2017. szept. 17. 20:39
 3/16 A kérdező kommentje:
Amúgy bocs, de elvesztettem a fonalat xd
2017. szept. 17. 20:52
 4/16 Kapitány_úr ***** válasza:
4%

Amit szégyellsz, azt nem véletlenül szégyelled. Velem ugyanez volt, csak elhunyt rokonaimmal. Nem lett semmi bajom, csak más utat kerestem, hogy ne tegyek olyat, amit szégyellenék, de pszichémre se menjen rá. Érteni kell csak a dolgokat.

Ha írsz konkrétumokat és teszel fel kérdéseket a szégyeneddel kapcsolatban, akkor tudunk elmélkedni egy kicsit.

(Innen üzenem a többi válaszolónak, hogy elmélkedni! Nem pedig kioktatni, lázítani! Hanem a hitét tiszteletben tartva elmélkedni a megoldáson, s a hitének vonatkozásaiban vizsgálódni!)

2017. szept. 17. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Csak arra próbáltam rávilágítani, hogy ami természetes, mert így lettünk megteremtve, nem szégyen tárgya az előtt aki így hozta létre. :)
2017. szept. 17. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
0%
# 4-es "Nem lett semmi bajom, csak más utat kerestem, hogy ne tegyek olyat, amit szégyellenék" Ez azt jelenti hogy onnantól kezdve nem maszturbáltál?
2017. szept. 18. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Nyilván,nincs gyermeked,mert akkor nyilvánvaló,hogy egy csecsemőnek,vagy gyermeknek,semmi szégyenérzete nincs a szülei előtti pucérkodástól,netán bepiszkítástól.Azt,hogy a meztelenséget,és a salaktól való szabadulást szégyelljük,egy tanult viselkedési mód.


Ha tudomásul veszed,hogy Isten tested alkotója,és ismeri minden hajlatodat,hisz ő formált,köddé válik a szégyenérzeted.

2017. szept. 18. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Ha Istennek is kínos lenne vagy nevetséges, akkor nem így alkotott volna meg.
2017. szept. 18. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
De egyenrangúvá tenni a maszturbálást a székeléssel ostobaság, de hát akit ez vezet... Még senki nem halt bele a maszturbálás hiányába, ellenben próbálj meg nem székelni.
2017. szept. 18. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
50%

Kedves Kérdező. Írásodból úgy vettem ki, hogy Jézus még nem él a szívedben és még nincs személyes élő kapcsolatod Ő vele.


Le kell raknod elé a bűneidet őszintén és alázatosan, megtört szívvel. Hívd be Őt a szívedbe az életedbe, hogy mindenkor veled legyen. Akkor Ő benned lakozást vesz az Ő Szent Szelleme által a bűneid bocsánatára.

Akkor az élő Isten életed része lesz. Megnyitja a szemed és értelmet ad és világosságra visz. Egy változás fog végbe menni a szívedbe, az elmédbe, a tudatodba. Isten akkor újjászül téged, megújít. Más szemlélettel fogod látni a világot és megváltozik az értékrended is, mivel egy csepp kerül beléd az élet vizéből és onnantól az öröklét, az örökkévalóság, azaz Isten szerint fogsz gondolkodni nem pedig a reménytelen múlandóság szerint.


Ezután már nem fogsz filózni és fantáziálni mert megismered az igazságot és a valóságot és része leszel annak.

2017. szept. 18. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!