Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan tehetném magamat túl...

Hogyan tehetném magamat túl rajta?

Figyelt kérdés

Az ég-világon semmi bajom nincsen Jézussal, szeretem és elfogadtam Őt megváltómul, viszont számomra elég nehéz abban a tudatban/hitben székelnem, hogy Jézus lát engem mindig, mindenhol... persze ott van még a Szent Lélek/Szellem is velünk, Aki ugye arra hivatott, hogy mindig, mindenben segítsen nekünk...


Így aztán sajnos akarva/akaratlanul is, de a mentalitásom valahogy sosem bír ezzel a fantáziálással felhagyni...



2017. szept. 17. 18:11
1 2
 11/16 Kapitány_úr ***** válasza:

OFF


@6-os:

Erre most írhatnám, azt, hogy "te mondád", ugyanis, bár szégyennek sok minden minősülhet (hazudozás, csalás, ostoba viselkedés, stb.), és nem kötöttem ki, mire gondolod, te szabadon mégis erre asszociáltál, amely implicite magába foglalja, hogy te tudat alatt a maszturbálást szégyellni valónak tartod. Valahol amúgy az is, valahol meg nem. Nehéz téma. De nem fogok válaszolni a kérdésedre, mert nem ez a lényeg.

OFF-vége


Hogyan tehetnéd túl magad ezen? - Megértéssel. Megérted, hogy ezek a jelenségek, amiket mi efféle fogalmakkal fejezünk ki, hogy "figyel", "lát", "hall", stb. valójában mit jelentenek, Istenhez méltón elgondolva, illetve meghajolnod a - hitünk szerint - teremtett valóság előtt. Érted meg, mit jelent mindez. Ha megérted, sok minden a helyére kerül majd életed során.

2017. szept. 18. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

A megértéshez mindenképp Isten kell, mert nélküle csak ön kreált elméleteket gyárt az ember, aminek se eleje se veleje, se hátulja, se vége se hossza.


A megértéshez és a világossághoz, az igazsághoz, mindenképp Isten kell. Ha Isten nem él a szívünkben Jézus Krisztus és az Ő Szent Szelleme által, akkor nincs világosságunk és nem is vagyunk-élünk-létezünk a világosságban! Az önbecsapásnak, önhitetésnek pedig semmi értelme. Üres próbálkozások.

2017. szept. 19. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Hát még őrangyalod is van az is mindent lát.:) Szeresd felebarátodat mint önmagad.
2017. szept. 19. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a kommenteket, egyedül szaja nevű felhasználó válasza borzolta fel nálam a kedélyeket, mivel is ő úgy vélekedik, hogy nem ismerném Jézust. Konkrétan eddig volt idegrendszerem eljutni az írásában, tovább már nem. Ezúton is köszönöm szépen az e-fajta magyar mentalitást amit sikerült itt is elsajátítania minimum egy embernek.


Csak annyit üzennék számára, hogy engem Isten lehet jobban ismer, mint ő engem.

2017. szept. 20. 13:47
 15/16 A kérdező kommentje:
Mintha valami kis vallásos buta gyerek lennék, már elnézést.
2017. szept. 20. 13:49
 16/16 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező. Isten valóban jobban ismer mindenkit magánál az embernél.


Nem akartalak megbántani vagy megsérteni vagy a lelkivilágodba gázolni. De, ha így gondolod, akkor rátapintottam a lényegre és az igazságra.


Az, hogy valaki "hiper-szuper" gyülekezetbe jár ahol azt kiabálják, hogy "tölts be Szent Szellem", aztán jön a "karizmatikus" jelenségek sorozata remegéssel, nyelvekenszólással és hanyatteséssel az élen, az korán sem jelenti azt, hogy valakinek élő személyes kapcsolata van az Úrral. Ha valakinek nincsen élő személyes kapcsolata az Úrral a bűneik bocsánatára, és nem él személyesen Jézus a szívébe, az az illető nem más csak vallásos. Próbál önerőből megfelelni és eleget tenni a vallási közösség elvárásainak és sajátos tanításainak.

2017. szept. 28. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!