Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Odinban valaki hisz?

Odinban valaki hisz?

Figyelt kérdés

Nem tudok lényegre térni sajnos a kérdésben :I

Tehát. Hozzátok fordulok mert rengeteget tűnődtem azon, hogy mennyire reális Magyarként a Germánok hitéhez ragaszkodni. Nem, nem a teremtés meg a Ragnarök az ami lenyűgöz, ha nem az Istenek tanítása és az amit képviselnek. Őszintén fáj, hogy elpusztították a Magyar vallást és az amit írnak róla vagy amit fejtegetnek annak köze sincsen az eredetihez. A Kereszténységbe pedig mióta a szemem először kinyitottam azóta nem hiszek benne. Nagyon cink Magyarként Odinban, Thorban és Freyaban hinni? :I



2017. okt. 6. 21:02
1 2 3
 21/24 A kérdező kommentje:
Na ja, azok a szép keresztes hadjáratok. Öljünk Isten nevében! :D
2017. okt. 7. 16:17
 22/24 anonim ***** válasza:
82%

A kérdező tiszteletére lezárom a vitát a 66%-ossal szemben, ha tovább kívánod folytatni, privátban megteheted.


Kérdező, Neked kitartást és erőt kívánok az életben! Hugin és Munin vezessenek utadon Valhalla felé, ahol az istenekkel iszunk majd! :)

2017. okt. 7. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
53%
Nem olvastam végig az ősszes kérdést így nem tudom írta e már valaki, de igen vannak akik Odinban és az északi istenekben hisznek. A vallás neve Ásartú és itt Magyarországon is vannak követői. Én ugyan ateista vagyok, de számomra ez egy kifejezetten "szimpatikus" vallás. Az itteni önkéntes hittérítőkkel pedig ne törődj.
2017. okt. 7. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
Nyugodtan hihetsz Odinban, Freyaban, vagy bármi más istenben. Rengeteg hasonlóság van az ősi istenek között, lehetséges, hogy ugyan onnét indult ki az összes pogány hit, csak a távolság és idő miatt a nevek, történetek változtak. Ennek ellenére még maradtak hasonlóságok. A görög Zeusz ugyan az mint a skandináv Thor. Az egyiptomi isten Horus egy szeme a tudást és bölcsességet jelképezi, csak úgy ahogy Odin is azért szedte ki az egyik szemét, hogy bölcs legyen. Szóval mindegy, hogy magyarként mely istenségekben hiszel, az alapja mindegyik ősi pogány hitnek ugyan az (valszeg az egykori valódi amgyar hitnek is. (Ma már amúgy eléggé elterjedt nézet, hogy az egykori pogány istenek a természet erőinek és az emberi tulajdonságoknak voltak a megszemélyesítései)
2017. okt. 11. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!