Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Odinban valaki hisz?

Odinban valaki hisz?

Figyelt kérdés

Nem tudok lényegre térni sajnos a kérdésben :I

Tehát. Hozzátok fordulok mert rengeteget tűnődtem azon, hogy mennyire reális Magyarként a Germánok hitéhez ragaszkodni. Nem, nem a teremtés meg a Ragnarök az ami lenyűgöz, ha nem az Istenek tanítása és az amit képviselnek. Őszintén fáj, hogy elpusztították a Magyar vallást és az amit írnak róla vagy amit fejtegetnek annak köze sincsen az eredetihez. A Kereszténységbe pedig mióta a szemem először kinyitottam azóta nem hiszek benne. Nagyon cink Magyarként Odinban, Thorban és Freyaban hinni? :I



2017. okt. 6. 21:02
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:

Ezt vallották a régi vikingek is, vagy csak te (vagy más jelenkori ember) modernizáltad ennyire az északi mitológiát?

Feltételezem, hogy utóbbi. Akkor már legfeljebb te is csak a saját odinodban hihetsz, nem a régi északiak igazi Odinjában.


Egyébként ez nem csak a pogányoknál fordul elő, hanem sok magát kereszténynek valló embernél is. Saját istent, saját jézust találnak ki maguknak, aki nem egyezik se a történelmi személlyel (lásd származásáról kitalált ostobaságok), se a Szentírásból megismert Istennel, Krisztussal (lásd "hiszek én Istendben, de csak a magam módján").

2017. okt. 7. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
66%

A régi északiak között is rengeteg kovács, hajóács, halász, vadász, szolgáló, farmer, esetleg remete volt, akik bár fogtak fegyvert, de nem feltétlenül öltek vele embert. Akik közölük akartak harcolni, de nem volt rá lehetőségük, akik megállítottak valakit, aki az életükre tört, de nem ölték meg, mind harcosoknak számítottak, mert nem futamodtak meg egyszer sem, és testben-lélekben már készen álltak a harcra. :) Mit gondolsz, náluk mindenki a fosztogatásból volt eltartva?


De ha úgy is lenne, hogy "ölnöd kell"... ezzel egyetemben Odin valóban jót akar az embereinek, és jó harcosokat akar, ha tizen-huszonévesen megölsz valakit manapság, majd a börtönben az évek alatt megtört idegronccsá válsz, azzal nem lennél az Ő hasznára, de ha már előtte felkészíted magad elmében, akkor Ő fel tud készíteni testileg. :)

2017. okt. 7. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
Kár, hogy ezzel teljesen kitértél a kérdésem elől és semmit sem tudtam meg, amit szerettem volna.
2017. okt. 7. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
66%

Sajnálom, mit is szerettél volna megtudni? Azt, hogy modernizáltam-e?

Természetesen modernizáltam olyan szinten, hogy nem vágok bele a fogaimba, nem iszom állatok vérét, és nem áldozok élőlényt az isteneknek. Ez a civilizációval és a törvényi tiltással együtt jár, de ha anarchikus állapotok uralkodnának sem tennék ezekhez hasonlókat, mert én nem egy abban az időben élő északi vagyok, hanem egy XXI. században élő fiú, és azt adom az isteneknek, amit a jelenlegi helyzetek engednek. A mai ember például képes eljuttatni az interneten keresztül az isteneket bárkihez, erre a X. századi vikingek nem voltak képesek, mégsem lettek kevesebbek Odin szemében. Mi véráldozatot nem vagyunk képesek bemutatni, adunk mást.

Ezzel nem az isteneket cseréljük le általunk preferáltakra, csak másképp, a korunknak megfelelően engeszteljük ki őket.


Ez a válasz kielégítette a mérhetetlen tudásvágyad? :)))

2017. okt. 7. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
0%

Tökéletesen. Ráadásul csak azon meglátásomban erősített meg, hogy a neopogányok saját vallásokat találnak ki maguknak, ősi istenek nevével, de saját szabályokkal, így köze sincs az eredetihez. Ennyi erővel hihetnél Odüróban is (most találtam ki, ne keresd), pont annyira lenne hiteles, mint saját odinod.


Egyébként Odin megengedte neked, hogy modernizáld az ő vallását? Emberáldozat természetesen tiltott manapság, de álltaáldozatra számtalan példa van a világban, tudtommal azt nyugodtan gyakorolhatod. De terményeket is áldozhatnál.

Bár gondolom te sem hiszel komolyan az északi mitológiában, csak nagyon sikkesnek gondolod hangoztatni :)

2017. okt. 7. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 A kérdező kommentje:
Na jó, feltettem egy pofátlanul egyszerű kérdést és egy délután alatt idesereglett a sok Superchristian, senki nem modernizálta Odin tanításait, az Eddákban sehol sincsen leírva ,hogy kötelező véráldozatot mutatni. Én olvastam a Gest-kat és az Eddákat éppen ezért annyit had mondjak el, hogy a világon mindenhol áldoztak a pogányok állatokat, sőt még a keresztények is! Az, hogy ők abbahagyták az már egy másik történet. És valaki, nem néztem meg ki, de ide böfögte, hogy hol vannak a Vikingek most. Nos egy Rollo nevű Viking alapította meg Normandia Királyságát ami most Franciaország tartománya, áttért a kereszténységre de az Északi embereit tele nyomatta a mai Franciaországot. Mellesleg ilyen, hogy Viking nem igazán van mert azok főkép Kelták és Germán nyelvű némpek alkották. (A német és angol nyelvben a napoban töbször előfordulnak istenek nevei, pl: Thor németül Donner, csütörtök németül: Donnerstag, angolul Thor, Thursday. Szent Istvánnak 100(? nem tudom pontosan) Viking katonája volt mert nem bízott meg a Magyarokban(ez a Koppány eset után volt). Én nem fogok senki vallásába beleszólni, de az, hogy a Keresztények mégis ilyeneket csinálnak az már égető. Leírtam kerek perec, hogy miért akarom "felvenni" és nem nem fogom terjeszteni sem mondogatni mindenkinek mivel ez az én nézetem.
2017. okt. 7. 15:26
 17/24 A kérdező kommentje:
Bocsánat, volt olyan, hogy Viking csak azok nem különböztek egy Europaitól! Bocsi, elírtam.
2017. okt. 7. 15:27
 18/24 anonim ***** válasza:

Neked aztán nagyon szalonképes a hangnemed, csak gratulálni tudok hozzá Supergerman barátom.


"a világon mindenhol áldoztak a pogányok állatokat, sőt még a keresztények is!"


Ha fingod sincs valamiről, legalább ne járasd le magad ennyire a hülyeségeiddel. Igen, a pogányok többsége áldozott állatokat, de a keresztények sosem. Számukra tiltott. Már két évezrede tiltott, az Eddák mikor is íródtak?


"És valaki, nem néztem meg ki, de ide böfögte, hogy hol vannak a Vikingek most. Nos egy Rollo nevű Viking alapította meg Normandia Királyságát ami most Franciaország tartománya, áttért a kereszténységre de az Északi embereit tele nyomatta a mai Franciaországot."


Hány százezer emberrel nyomatta teli Franciaországot? Mert legalább ekkora nagyságrendben lenne neki bármi értelme is. Egyébként ez enyhe rasszizmus. A francia keresztény és északi pogányok is uolyan emberek voltak, csak a vallásuk volt más.


De félre ne érts, ettől felőlem nyugodtan megalapíthatod a saját vallásodat északi mintára, amiben lehet a főistened neve is Odin. Csak ennek annyi köze lesz az eredetihez, mint bornak a bórhoz.

2017. okt. 7. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 A kérdező kommentje:

Mert a te hangnemed szalonképesebb? Egyébként nagyon kifogyhattál az érvekből ha már a rasszizmus is ide keveredett... Hogy a fenébe jön ide a rasszizmus?

Egyébként ha már vallás. Azt hiszed, hogy a mostani kereszténység az hasonlít a valódi, 2000 évvel ezelőttihez? Nem. Mózes törvényei ugyan nem írtak áldozat mutatást (ahogy az Odin tanításaiban sincs ilyen) de abban az időben bizony rengetegszer áldoztak állatokat. Valahol még most is, bár nem Europába mert ugye az állatokat törvény védi (és nekem sincs ínyemre az áldozás) de a zsidók rendszerint áldoztak Istennek birkát és ez miatt is van például bárány sült ami szintén egy áldozati ceremónia végkimenetele. ami ugye Jézust is szimbolizálja. Én hű vagyok a Skandinávok hitéhez és már leírtam miért. Elnézést ha megsértettelek, nem az volt a célom. A kérdésemre kevesen feleltek és belül pedig egy szöveges polgárháború alakult ki. Zárjuk le hát a kérdést! Köszönöm mindenkinek!

2017. okt. 7. 16:05
 20/24 anonim ***** válasza:
74%

Már nem azért, de a keresztények sem semmik.

Hányszor is feszítettek keresztre embereket? Hányszor is égettek élve el valakit, mert boszorkánynak hitték? Eretnekek kivégzése? Keresztes háborúk?

2017. okt. 7. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!