Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Felétek mennyire jogos a vicc?

Prókátor kérdése:

Felétek mennyire jogos a vicc?

Figyelt kérdés

Van egy vicc.

A templomban nagyon elszaporodnak az egerek. Már semmit sem mernek elölhagyni, mert az egerek azonnal, mindent megrágnak. Összeül a plébános az egyháztanáccsal, hogy kisüssenek valamit, de egyetlen ötlet sincs, ami igazán jó lenne. Egyszercsak az egyik tanácstag a homlokára csap.

- Plébános úr! Meg van a megoldás! Bérmálja meg őket, utána már egyik sem fogja betenni a lábát sem!


Hallottam ezt a viccet már református lelkésztől is, persze presbiterekkel és konfirmálással. De a lényeg ugyan az: hol, mennyire jellemző, hogy a "felnőttéválás" után eltűnnek az emberek?

(hasznos lenne, ha felekezetet, és esetleg tájegységet is írnátok)

Köszönöm!



2017. okt. 9. 07:55
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
0%

Ha a"történelmi egyházak"tagjai ellátogatnak az általuk tudatlanságból "szektáknak"minősített újprotestáns felekezetekbe,meglepődhetnek azon,hogy minden korosztályból vannak heti rendszerességgel látogatók.


Én javaslom,minden hitéhez hű kereszténynek,hogy nyitott elmével,és szemmel tanuljanak azoktól!

A liturgiában,a prédikálás stítusában,a dicsőítések stílusában,a közösség építésben,és sok egyébben is tanulhatunk tőlül.(Ref.lelkész)

2017. okt. 10. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
55%
Én már elsőáldozás után eltűntem. Azt se önszántamból csináltam.
2019. máj. 7. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!