Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Katolikus szokásokat tudnátok...

Katolikus szokásokat tudnátok írni nekem kérlek?

Figyelt kérdés

Olyanokra gondoltam hogy (pl)vasárnapi templomba járás vagy éjféli mise.

Meg egy két ünnepi szokás.


Katolikus vagyok csak már nem érzem helyén valónak hogy katolikus létemre nem tudok semmit a vallásról.De tényleg semmit.Annyit hogy az egyházfő a római pápa.

Kíváncsi vagyok a szokásokra es a tobbire.

Előre is köszönöm

12/l


2017. okt. 24. 19:19
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Hú, hosszú lenne mindent elmondani, így egyszerre. Ajánlom a katekizmust elolvasásra, vagy a Youcat-et, a Katolikus Egyház Ifjúsági Katekizmusát, ebben minden benne van, amit a hitünkről tudni érdemes. A katekizmust androidra le lehet tölteni, van egy app. Viszont lehet, hogy ez neked túl száraz, a youcat viszont fiatalosan, érthetően fogalmazza meg ezeket a dolgokat.

[link]

2017. okt. 24. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Amiket az elején felsoroltál, azok nem igazán katolikus szokások, hanem a keresztények többsége gyakorolja.


Például kimondottan katolikus dolog Krisztus szent Testének és Vérének imádata. Vannak külön ilyen alkalmak is, Szentségimádának hívják.

Ahogy írtad, a római pápa is kimondottan katolikus tisztség, magyarul az Egyetemes Egyház földi feje, Szent Péter apostol utóda.

Ilyenek még a Szentlélek által vezetett egyetemes zsinatok vagy az egy szín alatti szentáldozás.


Az a baj, hogy igazából nehéz kimondottan katolikus szokásokat, hagyományokat találni, mert ezek fellelhetőek más felekezetekben is, különösen az ortodoxiában. Hiszen minden keresztény felekezet közvetlenül vagy közvetetten a katolikus Egyházból szakadt ki.


Ha eszedbe jut valami konkrét kérdés, úgy picit könnyebb lenne. Esetleg olvass bele a katekizmusba. Vagy ha szeretnél néhány hasznos linket a katolikus hitről, akkor szívesen írok.

2017. okt. 24. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Koszonom
2017. okt. 24. 21:08
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

A Youcat-et én is ajánlom. Abból jobban megismered a Katolikus Egyházat, mert a szokásoknál vannak sokkal mélyebb dolgok is.

Ami még katolikus szokás, de nem írták: zarándoklatok, búcsúk, a rózsafüzér, a szentségimádás, stb.

2017. okt. 24. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Prókátor ***** válasza:
100%

Néhány "szokás" röviden:

Egyházi év kezdete ádvent első vasárnapja, az utolsó Krisztus király vasárnapja.

Karácsonyi időben lévő ünnepek: St. István első vértanú dec26 (igen, a karácsony második napja), aprószentek ünnepe, a Heródes féle mészárlás gyermekáldozatai, dec28; Szent család vasárnapja a karácsony utáni első vasárnap.

Karácsonytól hamvazószerdáig farsang. Hamvazószerdától húsvétig nagyböjt, benne hamvaszkodás, pénteki húsböjt, keresztút. Húsvéttól pünkösdik húsvéti időszak.

Májusi litániák, Mária litánia

Úrnapi körmenet

Október rózsafüzér hónapja

Templom (falu)búcsú a templom védőszentjének ünnepe utáni vasárnap

Úr angyala … imádság mondása

Stb Stb Mind megér egy egy misét. Most hirtelen ennyi jutott eszembe (és ennyit volt kedvem gépelni). Remélem beugrik pár dolog ezekről

2017. okt. 24. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Kosziii
2017. okt. 25. 19:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!