Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ilyen ha megszáll a szentlélek?

Ilyen ha megszáll a szentlélek?

Figyelt kérdés

https://www.youtube.com/watch?v=dVlvtKHw1qc


Ez valami tömeghipnózis amit a hit gyülekezete alkalmaz vagy tényleg ilyen ha megszáll a szentlélek? Esetleg tényleg megszállja őket valami, de nem a szentlélek?



2017. nov. 9. 12:06
1 2 3 4 5 6
 41/52 Nagy Jona válasza:
57%
Ez a Szent Szellem!
2017. dec. 2. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/52 anonim ***** válasza:
53%

Anélkül, hogy különösebben elmélyülnék benne, egy-két dolgot tisztáznék.

1. A démonok szállják meg az embereket, Isten Szelleme be sem teszi a lábát annak az embernek az életébe, aki külön meg nem kéri rá. A Szent Szellem gentleman.

2. Aki nyelveken szól, egyáltalán nincs transzállapotban, csak azok gondolják így, akiknek fogalmuk sincs a dologról. 1991 óta tudok nyelveken imádkozni. Én kértem az Atyát, hogy Jézus Krisztus ígérete alapján töltsön be Szent Szellemmel. Jézus garanciát vállalt arra, hogy aki Istentől Szent Szellemet kér, nem fog kapni Tőle kígyót, azaz démont (Lk 11,13). Soha nem kerültem transzállapotba, egyszerűen nyelveken szólok, ha akarok, ha pedig nem akarok, nem teszem. Nyelveken szólás közben bármit meg tudok tenni, a tudatos beszéden kívül - mivel vagy nyelveken szólok, vagy tudatosan beszélek, de a kettő egy időben nem megy -, amit máskor is képes vagyok megtenni. Autóvezetés közben például kifejezetten szeretek nyelveken imádkozni. Pál apostol mondja, "imádkozok szellemmel és imádkozom értelemmel". Én is szoktam értelemmel imádkozni, még vezetés közben is, de ha olyan közlekedési szituációba kerülök, ami igényli a figyelmemet, csak átváltok nyelveken való imádkozásra, utána pedig folytatom értelemmel, ha akarom.

3. 1992-ben fordult elő velem életemben először, hogy elestem a Szent Szellem erejétől. Előtte sok embert láttam már elesni, de nem értettem. Azt gondoltam, valami különleges hitre van szükség hozzá, hogy amikor a pásztor rám teszi a kezét, akkor át tudjam venni Isten áldását. De nem így volt. Beálltam az imasorba. Amikor a pásztor hozzám ért, csak annyit mondott "Jézus nevében", és azt láttam, hogy el kezd tőlem távolodni és szembekerül velem a mennyezeti világítás. Egyáltalán nem ájultam el, csak betöltött Isten jelenléte, amit már azelőtt is sokszor tapasztaltam, csak nem ebben a mértékben. Azóta számos alkalommal kerültem a földre Isten ereje alatt, de soha nem ájultam el, és nem estem transzba sem. Ismerek sok keresztény embert, aki már sokszor esett el Isten erejétől, de olyat egyet sem, aki akár egy alkalommal is elájult, vagy transzállapotba került volna.

4. Még a belinkelt videóhoz hasonló is történt velem, de azon kívül, hogy ilyenkor intenzíven éltem át Isten jelenlétét, és érdekes dolgokat csináltam, nem kerültem semmiféle módosult tudatállapotba, végig figyelemmel tudtam kísérni az eseményeket, csak olyan érzés volt, mintha külső megfigyelő lennék. Ezen kívül én magam adtam Istennek engedélyt rá, hogy azt tegyen velem, amit akar. Ennek is már nagyjából tizenkilenc éve, ami így is évekkel frissebb, mint a véres rongyként körbe hurcolt videó.

2017. dec. 6. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/52 anonim ***** válasza:
62%

"nem csak a valódi nyelveken való szólásról ír a Biblia, hanem a "halandszsás" verzióról is."

hol?"


"Engem is érdekelne hogy hol van leírva ez a Bibliában. A halandzsázás azért nem hihető mert bárki mondhatja és nem lehet ellenőrizni."


Pál apostol az 1Korinthus 14-ben beszél a nyelveken szólásról.


"Mert aki nyelveken szól, nem embereknek szól, hanem az Istennek; mert senki sem érti, hanem lélekben beszél titkos dolgokat." (1Kor 14,2)


Értelmezzük együtt! A nyelveken szólás itt említett módjának nem emberek a címzettjei, hanem Isten. Ebből következik, hogy nem baj, ha nem értik az emberek. Ki is mondja Pál apostol, hogy ilyenkor titkokat mond ki az ember. Ha mindenki tudná, miről van szó, akkor nem lenne titok. Az, hogy senki sem érti, természetesen nem Istenre vonatkozik, hiszen Isten elől semmi sincs elrejtve (Zsd 4,13). Maga a nyelveken szóló sem érti azt, amit beszél, kivéve akkor, ha megadatik neki a magyarázat. Ám a nyelvek imájának nem az a célja, hogy valami információt átadjon az embernek, hanem az, hogy bizonyos szükséges dolgok, amelyekről fogalmunk sincs, ki legyenek mondva általunk. Isten Szelleme így van segítségére "a mi erőtlenségünknek, mert amit kérnünk kell, amint kellene nem tudjuk, de maga a Szellem jár közben miértünk, kimondhatatlan fohászkodásokkal". Ez az eredetiben "sztenagmoisz alalétoisz", ami szó szerint kimondhatatlan nyögéseket, sóhajokat jelent. A kimondhatatlanság nem arra vonatkozik, hogy nem lehetséges kifejezni értelmes beszéddel, hanem arra, hogy nem szabad kimondani, mivel titok. Utalnék itt Pál apostol beszámolójára, amikor elragadtatott a harmadik égig, és hallott kimondhatatlan beszédeket, amiket nem szabad az embereknek elmondania. Ugyan a görög szó nem ugyanaz, de egy rokon értelmű kifejezés, ami nem az artikulációra vonatkozó szó fosztóképzős változata, hanem a "logoszból" képzett "legó" (mond) szó -ré tövéből képzett változata. Olyan szent dologra utal, amit itt a földön nem szabad kimondani, a Mennyben azonban nem titok. Az is a rokonértelműségre utal, hogy a 2 Korinthus 12,4-ben a "kibeszélninek" fordított "laleó" ugyanaz a szó, mint amiből a Róma 8,26-ban szereplő "alalétosz" (kibeszélhetetlen) szót képezték. Vagyis olyan titokról van szó, ami ugyan kibeszélhetetlen, hogy titok is maradjon, de nagyon fontos, hogy ki legyen mondva mégis általunk. A Szent Szellem így jár közben értünk. Ha mi kimondjuk azokat a szavakat, amelyeket ad, akkor a mi ajkaink által közbenjár értünk, de ha mi nem mondjuk ki, akkor nem, mivel nem engedelmeskedünk Őneki.


Az, hogy "halandzsa", nem szerepel a Bibliában, nem is szerepelhet, hiszen egy Karinthy által kitalált műszó. Azok mondják a nyelveken szólást halandzsának, akik nem értik a Biblia tanítását erről. Könnyű egyébként megkülönböztetni. Egy halandzsázónak a teljes figyelmére szüksége van arra, hogy öt percig halandzsázzon, ami teljesen ki is meríti, de egy nyelveken szóló minden különösebb erőfeszítés nélkül képes órákon keresztül nyelveken szólni, mivel az értelmét nem is használja hozzá, hiszen ez szellemi tevékenység. Erő nem a nyelveken szóláshoz kell, hanem ahhoz, hogy az öt-tíz percen belül jelentkező unalmat legyőzze az ember. A nyelveken szóló értelme gyümölcstelen, ahogy Pál apostol mondja (1Kor14,14). Ez azt jelenti, hogy közben a gondolataink el-elkalandoznak, máson járnak, miközben továbbra is nyelveken szólunk. Ám egy idő után, ami egyéntől és időszaktól függő hosszúságú, akár órákig is eltarthat, máskor elég hozzá öt perc is, áttörik Isten jelenléte, és olyan, mintha a Menny szállt volna le. Ilyenkor vége a dögunalomnak, ami egyébként nem más, mint az intellektus, a ráció, az ó természet tiltakozása. Ha idáig eljut az ember, akkor már az értelme sem gyümölcstelen, megtelik örömmel és Jézus Krisztus iránti hálával. Ezután jön az Atya jelenléte.


Aki nem akar nyelveken szólni, egyrészt nem érti az Újszövetséget, másrészt megfosztja önmagát attól az áldástól, amit Isten készített a számára itt a Földön, az Úr Jézus Krisztusban. Természetesen Isten továbbra is szereti, de az ember negatív hozzáállása korlátozza a lehetőségeit. A Mennybe azonban be lehet kerülni nyelveken való szólás nélkül is, ha az ember meg tudja őrizni a hitét az Úr Jézus Krisztusban. A kérdés csak az számomra, hogy meg tudja-e őrizni, ha azt mondja Istennek: "Eddig, Uram, és nem tovább!"

2017. dec. 6. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/52 A kérdező kommentje:

Asperrimus érdekes amit írtál, de kifejtenéd kicsit? Azt írtad 1991 óta tudsz nyelveken imádkozni. Ez mit jelent? Emberek számára érthetetlen nyelven beszélsz? Egyik pillanatról a másikra történt ? Van esetleg erről felvétel? Nem konkrétan rólad, hanem olyan amiben az illető szerinted nyelveken szól.



"Mert aki nyelveken szól, nem embereknek szól, hanem az Istennek; mert senki sem érti, hanem lélekben beszél titkos dolgokat." (1Kor 14,2)



Ez azt is jelentheti hogy te magadban mondod az imát, így más nem hallhatja csak Isten. Ha te érthetetlen nyelven beszélsz az nem lélekben beszélés szerintem.

2017. dec. 8. 11:58
 45/52 anonim ***** válasza:
56%

Ennek ellentmondani látszik Jézus ígérete, miszerint, akik hisznek "új nyelveken szólnak" - "glósszaisz lalészúszin kainaisz". A "glószaisz" nyelveket jelent, úgyis, mint szerv, és úgyis, mint, beszéd. A "lalien" szó szerint azt jelenti, hogy hangot ad, fecseg, beszél, szól. Ráadásul az "új"-nak fordított "kainosz" az Újszövetségi Szómutató Szótár szerint az Újszövetségben soha nem egy régi dolog felújított változatát jelenti, hanem egy teljesen új, használatlan valóságot. Ugyanezt a szót használja a Biblia az új ember, új és és új föld, új posztó, új tömlő, új teremtés szavaknál is. Vagyis a Jézus által említett új nyelveken szólás pontosan azt jelenti, hogy olyan nyelven, ami ismeretlen, mivel új. Hangot kiadni sem lehet némán. Ha úgy lenne, ahogyan sokan gondolják, hogy a nyelveken szólás nem jelent mást, mint azt, hogy valaki természet feletti módon egy szempillantás alatt megkapja egy idegen nyelv ismeretét, akkor az nem lehetne új a használatlanság értelmében, mivel egy beszélt nyelvet sokan használnak. Arról nem is szólva, hogy az apostolok sem kapták meg idegen nyelvek ismeretét, hanem csupán idegen nyelven szóltak a Jeruzsálemben összegyűlt tömeghez, arról azonban szó sincs, hogy ők maguk értették volna, amit mondtak. A Jézus által új nyelvek tényleg új nyelvek.


Biztosan van hangfelvétel, de nem hinném, hogy sokra mész vele. A hit hallásból van, a hallás pedig Isten Beszéde által, Isten Rémája, Kijelentése által. Ha az orrod előtt támad fel valaki a halálból, az nem tesz téged hívővé, ha az Isten Beszéde önmagában nem tesz azzá. A nyelvek ígérete bibliai ígéret. Ha nem hiszel a Bibliának, akkor az orrod előtt megtörténő csodákat sem fogadod el, ez bibliai tanulság. Jézus példázatában azt mondta Ábrahám a gazdagnak, aki azt kérte tőle, hogy Lázárt küldje vissza a testvéreihez, hogy figyelmeztesse őket, nehogy ugyanoda kerüljenek, hogy van Mózesük, van Illésük, rájuk hallgassanak, mert ha nem, akkor az sem győzi meg őket, ha valaki a halottak közül megy vissza hozzájuk. Ugyanezt tudom mondani neked is. Ha a Biblia nem győz meg a Szent Szellem ajándékairól, köztük a nyelveken szólással, akkor nincs az a hatalom, amely erre képes lenne. Én annak idején, amikor először olvastam az Újszövetséget, biztos voltam abban, hogy a Szent Szellem ajándékai ma is elérhetőek, hit által ma is bármi lehetséges, csak azt nem gondoltam, hogy rajtam kívül van még egy ember, aki ugyanezt gondolja. De engem nem kellett meggyőzni arról, hogy ami a Bibliában benne van, az igaz akkor is, ha senki nem képes hinni benne. Aztán találkoztam karizmatikus tanításokkal, és ugyanazokat az igazságokat, amelyeket már korábban is felismertem, rendszerezve értelmezték a számomra. Ha azonban nem hittem volna korábban a Bibliának, akkor nekik sem hittem volna.


Ha hallanál egy felvételt, amin valaki nyelveken szól, nem tudnád elfogadni, ha a Biblia alapján kizárod a lehetőségét. Ehelyett azt is teheted, hogy olvasod ezzel kapcsolatosan a Bibliát, elmélkedsz rajta és időt adsz magadnak - és Istennek is természetesen. Ő valóban korlátlan, de nem velünk kapcsolatban. Mi erősen korlátozhatjuk, hogy mennyit képes bennünk megtenni.

2017. dec. 8. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/52 A kérdező kommentje:
Asperrimus, Ezzel az a problémám hogy nem érti az ember mit mond. Azt írtad a nyelveken szólásnak Isten a címzettje. Igen is baj ha nem érted mit mondasz. Lehet hogy amit mondasz istenkáromlás valami sátáni nyelven. Erre az eshetőségre gondoltál?
2017. dec. 12. 14:28
 47/52 anonim ***** válasza:
100%

A nyelveken szólást ,a Szent Szellem mondatja veled.


Ezzel csak azt akarom mondani,hogy maga a Szent Szellem is Isteni tekintéllyel rendelkezik és valószínű,hogy nem fogja magát szidni ,mikor rajtunk keresztül titkos mondatokat mond miértünk az Atyának.

2017. dec. 12. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/52 A kérdező kommentje:
És ezt honnan tudod? Egy szót nem értesz az egészből, akkor az akármi lehet.
2017. dec. 12. 15:03
 49/52 anonim ***** válasza:
92%

Isten-t sem láttam még sosem,mégis hiszem,hogy létezik :).Alapvetően olyan érvet hozol fel,amivel az egész Biblia kétségbevonható,ha nem hiszel benne.


Mindenesetre meg van írva ,hogy Szent Szellem által mondunk titkos dolgokat,mikor nyelveken szólunk és én ebben hiszek,ugyanúgy mint ,ahogyan Istenben is és ez nekem pont elég.Nem kell tudnom,hogy mint mondok bízom az Igében,tehát bízom abban ,hogy mikor én nyelveken szólok magamat építem,mivel Isten szelleme szól én belőlem.

2017. dec. 12. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/52 A kérdező kommentje:
Ez naiv hozzáállás, nem is kicsit. "lélekben beszél titkos dolgokat" többféleképpen is lehet értelmezni. Én nem beszélnék számomra ismeretlen nyelven Istenhez, mert nem értem. Lehet sátáni sugallatra történik. Akkor is vállalod?
2017. dec. 12. 16:01
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!