Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ilyen ha megszáll a szentlélek?

Ilyen ha megszáll a szentlélek?

Figyelt kérdés

https://www.youtube.com/watch?v=dVlvtKHw1qc


Ez valami tömeghipnózis amit a hit gyülekezete alkalmaz vagy tényleg ilyen ha megszáll a szentlélek? Esetleg tényleg megszállja őket valami, de nem a szentlélek?



2017. nov. 9. 12:06
1 2 3 4 5 6
 51/52 anonim ***** válasza:

Jézus gondolt erre, ezért ezt mondta:

"Én is mondom néktek: Kérjetek és megadatik néktek; keressetek és találtok; zörgessetek és megnyittatik néktek. Mert aki kér, mind kap; és aki keres, talál; és a zörgetőnek megnyittatik. Melyik atya pedig az közületek, akitől a fia kenyeret kér, és ő talán követ ád néki? vagy ha halat, vajjon a hal helyett kígyót ád-é néki? Avagy ha tojást kér, vajjon skorpiót ád-é néki? Ha azért ti gonosz létetekre tudtok a ti fiaitoknak jó ajándékokat adni, mennyivel inkább ád a ti mennyei Atyátok Szent Lelket azoknak, akik tőle kérik." (Lk 11,9-13)


Jézus azt mondja, hogy Isten gyermekei kérhetnek az Atyától Szent Szellemet, és nem kell attól félniük, hogy más szellemet kapnak Istentől. Ha valaki nem Isten gyermeke, akkor nem jogos a kérése. De ha valaki befogadta a szívébe Jézust, az már Isten gyermeke a János 1,12-13 alapján. Ha ezután Szent Szellemet kér az Atyától, akkor kapni fog Szent Szellemet, ezt Jézus garantálja. A Szent Szellem azonban Úr (2Kor 3,17). Senki nem teheti meg, hogy Uram, nekem kell a Szent Szellem, de nem vagyok hajlandó kimondani, ha valamit ki akar velem mondatni. Ha valaki így kér Szent Szellemet, nem tölti be a feltételt. Isten a szomjazókat tölti be Szent Szellemmel.


"Az ünnep utolsó nagy napján pedig felálla Jézus és kiálta, mondván: Ha valaki szomjúhozik, jőjjön én hozzám, és igyék. Aki hisz én bennem, amint az írás mondotta, élő víznek folyamai ömlenek annak belsejéből. Ezt pedig mondja vala a Lélekről, amelyet veendők valának az ő benne hívők: mert még nem vala Szent Lélek; mivelhogy Jézus még nem dicsőítteték meg." (Jn 7,37-39)


Ezek a folyamok éppen a nyelveken szólás által fakadnak fel.

2017. dec. 12. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/52 anonim válasza:
55%

Ilyenkor betölt, s nem megszáll a Szentlélek mint valami démon. Igenis Istentől való!

Üdv egy 14 éves keresztény lány :)

2017. dec. 25. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!