Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ilyen ha megszáll a szentlélek?

Ilyen ha megszáll a szentlélek?

Figyelt kérdés

https://www.youtube.com/watch?v=dVlvtKHw1qc


Ez valami tömeghipnózis amit a hit gyülekezete alkalmaz vagy tényleg ilyen ha megszáll a szentlélek? Esetleg tényleg megszállja őket valami, de nem a szentlélek?



2017. nov. 9. 12:06
1 2 3 4 5 6
 21/52 Pietrosol ***** válasza:
48%

Szia!


Ez a hit gyülekezetének a privát szentszelleme. Sajátos módon csak a szeánszaikon működik.


Amúgy ez inkább a csoportlélektan tárgykörébe tartozik.

2017. nov. 10. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/52 A kérdező kommentje:

Úgy látom a legtöbb válaszoló egyetért abban hogy amit a videóban látunk az inkább nevezhető sátáninak, legyen az tömeghipnózis vagy démoni megszállás. Hit gyülekezetétől nem szólt hozzá senki. Én meghallgatnám őket is, nyugodtan nyilatkozhatnak.



Hol olvasható a Bibliában hogy az utolsó apostol halálával, megszűnt a nyelveken szólás?

2017. nov. 10. 08:34
 23/52 anonim ***** válasza:
21%

Sajnos a legtöbb ember általában azt mondja ez e-fajta viselkedésre,hogy nem a Szent Szellem műve.


A legtöbb ember ,aki ezt mondja annak a válaszának az alapja a tudatlanság és a személyes,szubjektív vélemény,amit az ég világon semmivel sem tud megmagyarázni .


Mindenesetre ,hogy én is válaszoljak a kérdésre,ez a Szent Szellem műve.Persze ha olvasod a Bibliát ,akkor ráfogsz jönni ,hogy ugyanúgy az Ószövetségben is gyakori jelenség volt az Isten népe között és az Újszövetségben is ,viszont arra is ráfogsz jönni,hogy a legtöbben úgy reagáltak rá,mint erre a kérdésre az emberek.


Én azt mondom ,hogy olvasd az igét,esetleg menj egy gyülekezeti alkalomra és Isten megfogja neked válaszolni,hogy ez a Szent Szellem műve-e vagy sem.

2017. nov. 12. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/52 anonim ***** válasza:
37%
Bibliaidézeteket kérek, hogy hol volt az, amikor megszállta az embereket a Szentlélek, ők ettől rázkódni kezdtek, és a földre estek!
2017. nov. 12. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/52 anonim ***** válasza:
26%

Ez itt nem a Szentlélek volt:

[link]

2017. nov. 12. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/52 A kérdező kommentje:
24%-os, Azt mondod szerinted ez a szentlélek műve? Tapasztalatból beszélsz vagy csak hitgyülis vagy aki szeretné hogy így legyen?
2017. nov. 14. 12:50
 27/52 anonim ***** válasza:
30%

Egy hitgyülis vagyok ,aki tapasztalatból beszél.

Mindenesetre a kérdésedre válaszolva ,igen ez a Szent lélek műve,de az embernek a reagálása a Szent Szellemre ugyanúgy a Bibliában is le van írva.

2017. nov. 14. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/52 A kérdező kommentje:

Tehát azt állítod téged megszállt a szentlélek.

Be tudod bizonyítani? Biblia szerint akkor az alábbiakra kepés kell hogy legyél:



Márk 16:17 Ezek a jelek kísérik azokat, akik hisznek: Gonosz szellemeket űznek ki a nevemben. Új nyelveken szólnak.

Márk 16:18 Ha kígyókat vesznek fel kezükkel, és ha halálos mérget isznak, nem árt meg nekik. Betegekre teszik rá a kezüket, és azok meggyógyulnak.”



Szóval képes vagy ezekre?

2017. nov. 15. 20:42
 29/52 anonim ***** válasza:
49%

Általában egy ember nem kapja meg a Szent Szellem összes ajándékát ,sőt..


A felsoroltjaid közül,eddig "csak" nyelveken szóltam,viszont több olyan embert is ismerek a gyülekezetből ,akik betegeket gyógyítottak és gonosz szellemeket űztek.

2017. nov. 15. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/52 anonim ***** válasza:
51%
Érdekes, sok keresztény lelkész, pap, pásztor arcán annyira lehet látni, hogy tényleg komolyan hisznek, es tényleg a Szentlélek vezeti őket. Aztán vannak olyan lelkipásztorok, akiken ez nem látszik. És van Németh Sándor, akin én komolyan valami ördögit látok, nem Isten emberét. Csak eme videó alapján.
2017. nov. 15. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!