Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ilyen ha megszáll a szentlélek?

Ilyen ha megszáll a szentlélek?

Figyelt kérdés

https://www.youtube.com/watch?v=dVlvtKHw1qc


Ez valami tömeghipnózis amit a hit gyülekezete alkalmaz vagy tényleg ilyen ha megszáll a szentlélek? Esetleg tényleg megszállja őket valami, de nem a szentlélek?



2017. nov. 9. 12:06
1 2 3 4 5 6
 31/52 A kérdező kommentje:

23%-os hitgyülis,


Hol írja a Biblia hogy ezek közül csak egyre képes akit megszáll a szentszellem?


Úgy érted hogy egy olyan nyelvet beszélsz most perfektül amit korábban egyáltalán nem?

2017. nov. 16. 10:40
 32/52 A kérdező kommentje:
Nincs válasz. A 23%-os hitgyülis ezek szerint legfeljebb nyelvtanfolyamon tanult meg nyelveken szólni.
2017. nov. 17. 10:11
 33/52 anonim ***** válasza:
25%
Náluk a nyelveken szólás nem azt jelenti,hogy hirtelen perfektül beszél spanyolul mondjuk (pedig ez lenne a lényege,hogy aztán másoknak is el tudd mondani az evangéliumot),hanem egy "új" nyelvet kezdenek beszélni,amit a világon senki sem ért,de szerintük nem is fontos,mert Isten úgy is érti. Tehát gyakorlatilag az ő nyelveken szólásuk egy olyan nyelv,mint amikor én spontán ráütök a billentyűzetre -jhsdgfuk- és tessék,nyelveken szóltam.
2017. nov. 17. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/52 anonim ***** válasza:
59%

Kérdező,félreértesz.Ezek közül nem csak 1-re képes egy olyan ember ,akire rá szál a Szent Szellem,hanem a Szent Szellem ajándékai személyenként változó.Lehet egy ember többel "rendelkezik",mint a másik lehet kevesebbel.


A másik kérdésedre visszatérve,a nyelveken szólás egy olyan nyelv beszélése,melyet mi magunk sem értünk,csak Isten.

2017. nov. 17. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/52 A kérdező kommentje:

23%-os hitgyülis, Hol írja a Biblia hogy ezek közül csak egyre képes akit megszáll a szentszellem? Erre nem válaszoltál most sem.



Mi értelme annak hogy olyan nyelven beszélsz amit senki nem ért? Ez nem is nevezhető csodának hiszen nem tudja ellenőrizni senki. Úgy lenne értelme és lenne hihető ahogy a 33-as írta. Egyik pillanatról a másikra perfektül beszélsz mondjuk spanyolul. Erre képesek vagytok?

2017. nov. 20. 09:25
 36/52 anonim ***** válasza:
68%

Mint,ahogy írtam te félreértesz engem..


A Szent Szellem természetfölötti ajándékai három kategóriába oszthatók:

- az ún. KIJELENTÉS AJÁNDÉKAI (tudomány beszéde, bölcsesség beszéde, szellemek megkülönböztetése),

- az ERŐ AJÁNDÉKAI (hit, gyógyítás, csodatevés),

- a SZÓLÁS AJÁNDÉKAI (prófétálás, nyelvek nemei és nyelvek magyarázata).


Mindenek előtt én leszögezném,hogy nem állítottam azt,hogy ezek közül csak 1-el rendelkezhet egy ember.Ezek közül akár az összes ajándékkal is rendelkezhetsz vagy akár csak 1-el is.Ez a hitedtől és Isten elhívásától függ.

2017. nov. 20. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/52 A kérdező kommentje:

A Biblia nem ezt írja, hanem a következőket:


Márk 16:17 Ezek a jelek kísérik azokat, akik hisznek: Gonosz szellemeket űznek ki a nevemben. Új nyelveken szólnak.

Márk 16:18 Ha kígyókat vesznek fel kezükkel, és ha halálos mérget isznak, nem árt meg nekik. Betegekre teszik rá a kezüket, és azok meggyógyulnak.”


Négy képességet sorol fel:


1,Nyelveken szólás aminek akkor van értelme ha érthető nyelvről van szó.


2,Gonosz szellemeket űznek ki


3,Nem árt meg a halálos méreg


4,Betegekre teszik rá a kezüket, és azok meggyógyulnak


Ezek közül melyikre vagy képes? Én személy szerint senkit nem ismerek aki csak egyre is képes lenne ezek közül.

2017. nov. 21. 22:24
 38/52 anonim ***** válasza:
44%

Na jó, a nyelveken szólást azért megvédeném.nem csak a valódi nyelveken való szólásról ír a Biblia, hanem a "halandszsás" verzióról is. Ez az ima magánimádságnak alkalmas, nem arra, hogy így prédikáljunk. Én hiszem, hogy ezt a Szentlélek irányítja, ez arra jó, hogy olyan imákat mondjunk, amiket talán sosem mondanánk, de a Szentlélek segít ebben, és az Atya megérti ezt. Továbbá vannak azok, akik megkapják azt az adományt, hogy ezt értelmezni tudják. A hitgyüliben nem ez a baj, sokkal inkább az, hogy a karizmákat szinte kötelezőnek tartják, a megtérés feltételének, továbbá a videóban látottak számomra roppant furcsák, de én a nyelveken szólásban kivetnivalót nem látok, karizmatikus katolikus közösségbe járok, itt is alkalmazzák.


Továbbá nálunk vannak gyógyulások, pl. most nov 11.-én a karizmatikus találkozón is történtek ilyenek. Hogy a hitgyüliben van-e ilyen, azt nem tudom.


Alapvetően a hitgyülinek is vannak jó gyümölcsei, pl. a zenei szolgálatuk nagyon jó, és igaz, vannak furcsa dolgaik is.

2017. nov. 21. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/52 anonim ***** válasza:
29%

"nem csak a valódi nyelveken való szólásról ír a Biblia, hanem a "halandszsás" verzióról is."

hol?

2017. nov. 21. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/52 A kérdező kommentje:

"nem csak a valódi nyelveken való szólásról ír a Biblia, hanem a "halandszsás" verzióról is."


Engem is érdekelne hogy hol van leírva ez a Bibliában. A halandzsázás azért nem hihető mert bárki mondhatja és nem lehet ellenőrizni. A verseben meg nem gyógyulásról ír hanem gyógyításról kézrátétellel. A kettő nem ugyanaz.

2017. nov. 27. 09:57
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!