Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért nem lehet megérteni,...

Miért nem lehet megérteni, hogy egyes muszlim férfiak nem a vallásuk miatt erőszakolnak meg nőket?

Figyelt kérdés

A migránsválság óta sok negatív sztereotípia van arról, hogy a muszlimok megerőszakolják a nőket.


A bosnyák muszlimokról (akik az európai kultúrkörbe szocializálódtak) is feltettem egy ilyen kérdést, kiderült, hogy mégse erőszakosak a nőkkel szemben:

https://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__..


A Koránban sehol sincs leírva a nők megerőszakolása! Ráadásul India is hemzseg a szexuális erőszakoktól, pedig alapvetően egy hindu lakosságú terület (pedig a hinduizmusba benne van a Karma).


Szóval az ilyen tömeges szexuális erőszakok oka nem a vallás, hanem a kultúrális különbségek és az alapműveltség alacsonyabb szintje.



2017. nov. 27. 13:50
1 2 3 4 5 6 7
 21/67 A kérdező kommentje:
Az általam előbb leírtak bizonyítják, hogy a muszlimok konzervatívan élik meg a vallásukat, míg a Nyugat "keresztényei" elpuhultak a liberalizmus és kapitalizmus által. Szóval, van mit példát vennünk a muszlimoktól.
2017. nov. 28. 12:48
 22/67 A kérdező kommentje:

Az, hogy vannak szélsőséges ISIS "muszlimok", ez még nem azt jelenti, hogy az iszlám ilyen. Az iszlám egy konzervatív vallás, ha nem ferdítik el.


A kereszténység is konzervatív, csak a 19-20. században háttérbe szorult a nyugatiak vallásossága.

2017. nov. 28. 12:50
 23/67 anonim ***** válasza:
25%
Kérdező, a mai keresztények nem úgy élnek ahogy a Biblia előírja. Sőt, sok esetben önkényesen saját kedvük szerint megváltoztatják, vagy válogatnak annak parancsaiból. Például a Biblia szerint nőknek kötelező lenne a kendő viselése. Erre ma azt mondják a keresztények hogy csak arra a korra volt előírva. Jézus 40 napig böjtölt, ma a keresztények ezt letudják annyival hogy 1-2 napig nem esznek húst. Biblia elítéli a kamatot, de ma a keresztények a kamat szükségességét hangoztatják a Vatikánnak meg saját bankja is van.
2017. nov. 28. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/67 A kérdező kommentje:

"Biblia elítéli a kamatot, de ma a keresztények a kamat szükségességét hangoztatják a Vatikánnak meg saját bankja is van."


Ez a kapitalizmus végterméke.

2017. nov. 28. 13:35
 25/67 anonim ***** válasza:

"Ez a kapitalizmus végterméke."


Az iszlám vallás viszont elutasítja a kamatot. Nem véletlenül hiszen a 2008-as válságot is a jelenlegi pénzügyi rendszer indította aminek az alapja a kamat. A kapitalista vezetők ezt a rendszert akarják továbbra is és mindent megtesznek hogy az embereket távol tartsák az iszlámtól. Tudják hogy az iszlám vallás előírásai nem engedik a kamatot ami egyenlő az emberek kizsákmányolásával.

2017. nov. 28. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/67 anonim ***** válasza:
100%

A vallási (bármelyik vallás) előírások, parancsolatok nem csak úgy heccből lettek kitalálva, hanem mindegyiknek oka van.


"Például a Biblia szerint nőknek kötelező lenne a kendő viselése. Erre ma azt mondják a keresztények hogy csak arra a korra volt előírva."

Nem az, hogy arra a korra, hanem inkább arra a területre. A hagyományos viseletekre általában az egyes területek időjárása ad magyarázatot. Pl. a kendő a melegebb éghajlatú területeken a napszúrás ellen remekül véd (és egyébként úgy tudom, ezeken a területeken a mai napig sokan hordanak kendőt vagy fejfedőt, nem csak a nők, hanem férfiak is, és nem is feltétlenül vallási okokból), de egy átlagos európai területen nincs rá olyan nagy szükség. Na persze az utóbbi pár évben olyan volt, és ezután is olyan lesz a nyári időjárás, hogy simán visszajöhet még a divatba a kendőhordás bármiféle vallási előírástól függetlenül is.


"Jézus 40 napig böjtölt, ma a keresztények ezt letudják annyival hogy 1-2 napig nem esznek húst."

Meglepően sok keresztény van, aki betartja a 40 napos böjtöt csakis kenyérrel és vízzel. Sok keresztény pedig nem 1-2 napig, hanem az egész böjti időszakban nem eszik húst. Egyesek még böjti időszakon kívül is péntekenként hús nélkül étkeznek. És egyébként ennek a hagyománynak is biológiai oka van, pl. többek között a szervezet méregtelenítésére alkalmas. Manapság sok olyan ember is rendszeresen tart méregtelenítő kúrákat, aki egyáltalán nem vallásos.

2017. nov. 28. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/67 anonim ***** válasza:
74%
Figyi,nyers leszek,de kikívánkozik: én sem vagyok az általánosítás híve,de azt azért ne akard már bemesélni,hogy ha a Koránban nincs ilyen leírva és mert a bosnyákok nem csinálják, attól majd megnyugszik minden megerőszakolt nő lelke,hogy de jó,van,aki nem csinálja. Az meg a másik,hogy nagyon nem szép dolog,hogy egy ilyen komoly dolgot,mint a nemi erőszak,ennyire félvállról veszel és csak a vallást tudod mentegetni,olyat egyetlen írásodban sem láttam,hogy legalább minimális szinten sajnálnád,vagy elborzadnál emiatt,neked csak az a fontos,hogy a vallás tisztára legyen mosva,hogy azoknak a nőknek miken kellett átmennie nemcsak akkor,hanem később is,az már nem érdekel annyira. Komolyan azt hiszed,hogy itt az a lényeg,hogy a vallás-e az oka,vagy bármi más? Ugyanolyan beteg és aberrált dolog indítéktól függetlenül,ha engem erőszakolnának meg,pont letojnám,hogy a bosnyákok milyen jófejek és,hogy a vallás tehet-e róla,vagy nem. Mint mondtam,nem vagyok híve az általánosításnak meg az előítéletnek,de engedtessék már meg egy szörnyű traumán átesett embernek,hogy ha már huszadjára történik ugyanaz,akkor gyanakodjon. Az ember ilyen,gondolom,ha az utcán megtámadna téged egy keresztény,aztán később hallanád,hogy másik 2 ilyen eset is volt,akkor te lennél az első,aki beskatulyázná a hívőket,hogy agresszív állatok és próbálnád belemagyarázni a Bibliába,hogy ez miért így van. Ha az ember sokszor tapasztal valamit,akkor arra fog ráállni,kész és ilyenkor nem az áldozatba kell még kettőt belerúgni,hogy "te szemét,mit általánosítasz",ha már valaki meg lett erőszakolva fizikailag,ne menjünk már át rajta mégegyszer lelkileg is. Ezzel a mentalitással oda jutunk,hogy a végén már a megerőszakolt nő lesz a szemét,a megerőszakolóval meg nem foglalkozik senki. Nem mind1 neked,hogy ki tesz ilyeneket? Akár egy muszlim csinálja,akár egy keresztény,vagy bárki más,ugyanolyan undorító dolog,vagy szerinted nem?
2017. nov. 28. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/67 anonim ***** válasza:
100%

" Ráadásul: Szerintem egy kopt keresztény nagyobb eséllyel erőszakolhat meg nőt, mint egy bosnyák muszlim. "


Na erről beszélek,kapásból tereled a keresztényekre a szót,mintha azzal fel lehetne menteni egy erőszaktevő muszlimot. Te akkor hogy is állsz az általánosítással és ítélkezéssel? Felesleges így feltenned egy kérdést,ha alatta meg ellentmondasz saját magadnak is,látszik,hogy nem vagy korrekt,elvárod a muszlimok irányába,hogy ne legyenek előítéleteik az embereknek,de neked lehetnek előítéleteid a kereszténységgel szemben. Mint írtam fentebb,nagyon undorító dolog egy ilyen eseményt a vallás polírozgatására használni. Téged nem érdekelnek az általánosítások,sem a megerőszakolt áldozatok,téged csakis az érdekel,hogy a muszlimokról terelődjön el a gyanú. Fogd fel,hogy akik ezen átmentek,azoknak ez nem játék.

2017. nov. 28. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/67 A kérdező kommentje:

Merete!


Én is sajnálom azt a nőt, akit megerőszakoltak, lelki vagy esetleg testi fájdalommal járó dolog.


A másik dolog, Én szerintem a kultúrális különbségek az okai ennek a nemi erőszak-típusnak, pl. mert a migránsok (akár szír, akár pakisztáni, akár bangladesi, akár afgán) kultúrájában nem jellemző az udvarlás/csajozás, ott a szülők választanak a lányuknak férjét (az indiai kultúrára is jellemző ez).


Míg Nyugaton szabadon választanak partnert a csajok, ezért ezen embőckék azt hiszik, hogy bármit lehet csinálni velük.

2017. nov. 28. 17:31
 30/67 A kérdező kommentje:

Ne feledjük, hogy a kölni molesztálók között sok ittas volt, ami szintén nem megengedett a Koránban (mintahogy a nemi erőszak se).


Ha ezt tartjuk az iszlám részének, akkor a futball-huligánkodás is a nyugati keresztény kultúra része.

2017. nov. 28. 17:33
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!