Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért nem lehet megérteni,...

Miért nem lehet megérteni, hogy egyes muszlim férfiak nem a vallásuk miatt erőszakolnak meg nőket?

Figyelt kérdés

A migránsválság óta sok negatív sztereotípia van arról, hogy a muszlimok megerőszakolják a nőket.


A bosnyák muszlimokról (akik az európai kultúrkörbe szocializálódtak) is feltettem egy ilyen kérdést, kiderült, hogy mégse erőszakosak a nőkkel szemben:

https://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__..


A Koránban sehol sincs leírva a nők megerőszakolása! Ráadásul India is hemzseg a szexuális erőszakoktól, pedig alapvetően egy hindu lakosságú terület (pedig a hinduizmusba benne van a Karma).


Szóval az ilyen tömeges szexuális erőszakok oka nem a vallás, hanem a kultúrális különbségek és az alapműveltség alacsonyabb szintje.



2017. nov. 27. 13:50
1 2 3 4 5 6 7
 41/67 A kérdező kommentje:

Amúgy a konzervatív értékrend azt hirdeti (ahogy mindegyik világvallás), hogy a nemeknek megvan a saját nemi szerepük (pl. a férfi a családfő, a nő szüli a gyermeket).


100 évvel ezelőtt Nyugaton is nagyobb hangsúlyt kapott ez az értékrend, de napjainkra a liberalizmus miatt ez fellazult.

2017. nov. 29. 09:05
 42/67 anonim ***** válasza:
91%

"Miért nem lehet megérteni, hogy..." de igen...IS.


A nemi erőszak megvalósulása, nem egy dolgon múlik, bár ezen dolgok megléte, egyenként is alkalmasá tehetik a személyt az erőszak elkövetésére, mert megteremtik, a személyi, ideológiai, személyiségi,társadalmi feltételeket.


Tehát,az iszlám vallású személy és a nemi erőszak közé nem tehető egyenlőség jel.

Viszont lássuk meg, hogy az iszlám vallás, önmagában megteremti, a nemi erőszak bekövetkezésének lehetőségét.


szép napot

2017. nov. 29. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/67 anonim ***** válasza:
34%
Merete a korábbi hozzászólásodból nem ez következett. Ott egyértelműen arra utaltál hogy a Koránban szerepel ilyesmi. Ha nem olvastasd javaslom ne nyilatkozz. Minden értelmes ember tudja hogy az áldozatot nem vigasztalja hogy az adott vallás tiltja a nemi erőszakot, de itt nem erre irányult a feltett kérdés.
2017. nov. 29. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/67 anonim ***** válasza:
58%

75%-os


"Minden egyes nagyobb vallás férfiközpontú, szóval minél szervesebb része a vallás egy-egy közösségnek, annál valószínűbb, hogy a nőket valamilyen szinten másodlagosnak tekintik"


Európában 3,7 millió nem erőszak történik évente amit nem muszlimok követnek el. Akkor Európa is férfiközpontú?



"a koránban is le van írva, hogy a nő fele annyit ér, mint egy férfi, nem értem, hogy mi a fenéért próbáljátok védeni,"


A Koránban nincs ilyesmi leírva. Korán szerint jogilag egyenlőek de más a társadalomban betöltött szerepük mert fizikailag és lelkileg is eltér a férfi és a nő.



"meg ugye ott van Aisha esete is, ami színtiszta pedofília"


Nem tudjuk Aisha pontosan hány éves volt házassága idején. A Koránban nem szerepel, hadiszokban pedig eltérő számok jönnek ki. Van olyan vallástudós aki szerint 19 éves lehetett akkor. Egyébként is egy 1400 évvel korábbi eseményt butaság mai szemmel nézni. Akkor az átlag élettartam 30-35 év volt igy az emberek korán házasodtak. Nem csak az arabok, mindenki. Mondok egy példát. Mátyás király bizonyára ismerős neked is. Szerinted a felesége Katalin hány éves volt mikor feleségül vette? Segítek. 13 éves volt, 14 évesen pedig gyereket szült. Akkor szerinted Mátyás király is pedofil volt?

2017. nov. 29. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/67 A kérdező kommentje:

"A Koránban nincs ilyesmi leírva. Korán szerint jogilag egyenlőek de más a társadalomban betöltött szerepük mert fizikailag és lelkileg is eltér a férfi és a nő."


Én is ugyanezt mondtam.

2017. nov. 29. 11:21
 46/67 anonim ***** válasza:
63%
Nem utaltam ilyesmire,már beszéltem a szövegkörnyezet nevű fogalomról,még rágódj rajta kicsit,mert azóta sem olvastad végig,de mesélj még nekem arról,hogy mire gondolok,biztos jobban tudod. Nem tudom,hogy lehet akkora fanatikusnak lenni,hogy egy mondatba,ami feltételes módban van és egyáltalán nem szerepel benne amit belelátsz,abból is támadást szűrj le. Most vagy tényleg ennyire nem tudsz értelmezni egy egyszerű mondatot,vagy direkt terelni akarod a témát másra,mert jólesik nektek az űzött vad szerep,de az ugye ellenségkép nélkül nem létezik. A mondatom ezt jelenti: Ha ez nincs beleírva a Koránba,sem fog egyetlen megerőszakolt nőt sem vigasztalni. De akkor jobban kifejtem,mondjuk már nem tudom,hogy egyáltalán megéri-e: hiába nincs benne,ettől az információtól nem lesz jobb senkinek. De tényleg örülök neki,hogy az eggggész mondandómból,ami nem két mondat volt,kiszűrted az egyetlen darab "ha" szócskát és rászálltál arra. Gratulálok,legalább a lényeget megláttad az írásomban. -irónia vége-
2017. nov. 29. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/67 anonim ***** válasza:
30%

Merete hiába lovagolsz ezen. Nem tűnik fel hogy teljesen másról beszélsz mint amire a kérdé irányul?


Egyébként meg ha visszanézed vannak olyan agyhalott hozzászólók akik szerint az iszlám vallás megengedi más vallású nők megerőszakolását, szóval teljesen jogos a kérdező felháborodása.

2017. nov. 29. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/67 anonim ***** válasza:
És talán én felelek a többi hozzászólóért,vagy miért engem vettél elő,ha velük van bajod? Bocs,de a nevükben nem fogok a bocsánatodért esedezni. Másrészt ki lovagol rajta? Én nem a kérdésről beszélek? Ki ragadott ki egy szót a mondatomból és offolta szét vele az egészet? Én? Én szerintem pont azt magyaráztam végig,hogy mit válaszoltam a kérdésre,te meg folyamatosan előhúztad farzsebből a "ha nincs a Koránban" szövegrészt és annyit rugóztál rajta,mint egy rossz viccen. Aztán ha többször megkérem,hogy állj le,akkor én offolok. Veled tényleg reménytelen beszélni.
2017. nov. 29. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/67 anonim ***** válasza:
63%

#40-41 Nem CSAK az iszlámmal lehet fenntartani a férfiközpontúságot. Nem írtam ilyet. Azt írtam, hogy az iszlám az egyik eszköz erre. Az indiaiak mást használnak, de a lényeg ugyanaz.

#44 "Akkor Európa is férfiközpontú? "

Abszolút... Teljes mértékben...

De mi talán a legjaván már túl vagyunk, míg a muszlim országok meg pont, hogy kezdenek visszasüllyedni.


Bárcsak elérnénk már arra a szintre, hogy megértsük hogy egyetlen olyan vallás sincs, ami megérné, hogy a védelmünkbe vegyük őket... Minél vallásosabb egy közösség (teljesen mindegy, hogy hithű zsidókról, keresztényekről, muszlimokról vagy hindukról beszélünk) annál gyakoribbak a gyerekfeleségek, a szexizmus, és a homofóbia, amit csak a vak nem lát...

2017. nov. 29. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/67 A kérdező kommentje:

"míg a muszlim országok meg pont, hogy kezdenek visszasüllyedni."


Visszaüllyedni? A szaúdi nők már autót is vezethetnek.

[link]

[link]

2017. nov. 29. 12:49
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!