Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért nem lehet megérteni,...

Miért nem lehet megérteni, hogy egyes muszlim férfiak nem a vallásuk miatt erőszakolnak meg nőket?

Figyelt kérdés

A migránsválság óta sok negatív sztereotípia van arról, hogy a muszlimok megerőszakolják a nőket.


A bosnyák muszlimokról (akik az európai kultúrkörbe szocializálódtak) is feltettem egy ilyen kérdést, kiderült, hogy mégse erőszakosak a nőkkel szemben:

https://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__..


A Koránban sehol sincs leírva a nők megerőszakolása! Ráadásul India is hemzseg a szexuális erőszakoktól, pedig alapvetően egy hindu lakosságú terület (pedig a hinduizmusba benne van a Karma).


Szóval az ilyen tömeges szexuális erőszakok oka nem a vallás, hanem a kultúrális különbségek és az alapműveltség alacsonyabb szintje.



2017. nov. 27. 13:50
1 2 3 4 5 6 7
 31/67 A kérdező kommentje:
Ráadásul a közelkeleti keresztények is a közelkelti kultúrkör részei.
2017. nov. 28. 17:36
 32/67 anonim ***** válasza:

Te írtad:


Az, hogy a muszlimok sok gyereket szülnek, ez is konzervatív, családbarát közösségre utal. Amikor társadalmunkban nagyobb szerepe volt a hazának és a családnak, akkor is több gyerek született Európában, mint most.


Több gyerek születik már csak azért is, mert a férj az úr otthon is, a feleség nem mondhatja, hogy bocs, nem akarok most szexelni, a férj rendelkezésére kell állnia, ha tetszik, ha nem. Gyereknek és halnak náluk nincs szava.

2017. nov. 28. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/67 anonim ***** válasza:
0%

26-os


"A hagyományos viseletekre általában az egyes területek időjárása ad magyarázatot. Pl. a kendő a melegebb éghajlatú területeken a napszúrás ellen remekül véd"


A Biblia nem írja hogy napszúrás ellen szükséges a kendő. Meg akkor az apácák miért viselnek kendőt minden éghajlaton? Sőt, a kendő az utóbbi időszakot leszámítva a keresztény viselet része volt. Ha lemész vidékre szerintem biztosan találkozhatsz még kendős nénikkel.



"Meglepően sok keresztény van, aki betartja a 40 napos böjtöt csakis kenyérrel és vízzel. Sok keresztény pedig nem 1-2 napig, hanem az egész böjti időszakban nem eszik húst."


Nem találkoztam olyan kereszténnyel aki 40 napig böjtölt, a hús elhagyása meg nem böjt. A méregtelenítő kúra szintén nm böjt legfeljebb koplalás.

2017. nov. 28. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/67 anonim ***** válasza:
32%

Merete


"Figyi,nyers leszek,de kikívánkozik: én sem vagyok az általánosítás híve,de azt azért ne akard már bemesélni,hogy ha a Koránban nincs ilyen leírva "


Talán olvasd el előbb és utána nyilatkozz! Ha így teszel látnád hogy nincs benne ilyesmi. Te talán tényleg azt gondolod hogy előírja nem muszlim nők megerőszakolását? Bocsi de nagyon hülyének kell leni hogy valaki ezt gondolja. Minden muszlim országban élnek más vallásuak, arról nem is beszélve hogy több tízmillió turista érkezik muszlim országokba évente. Öket is megerőszakolják? :)


Miből gondolod hogy a kérdező nem sajnálja az áldozatokat? Ahogy látom a kérdést sem sikerült felfognod. Kérdező arra keres választ hogy muszlimok esetében miért általánosítanak és miért az iszlámot okolják egyes emberek tettei miatt miközben mindenféle vallású ember követ el ilyen rémtettet.

2017. nov. 28. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/67 A kérdező kommentje:
Egyetértek a 35-es válaszolóval!
2017. nov. 28. 22:05
 36/67 A kérdező kommentje:
Bocsi, a 34-es válaszolóval értek egyet.
2017. nov. 28. 22:06
 37/67 anonim ***** válasza:
74%
Szerintem te is kezd el szépen lassan értelmezni és emészteni,amit írtam,mert te megint ugyanarról papolsz itt nekem,mint a kérdező,te is a vallásodat véded,mintha én a muszlimokra akarnék terelni bármit is,holott az egész írásom arról szólt,hogy BÁRKI elköveti,egyformán gusztustalan,bizony muszlimtól is. De a bárki szót legyél szíves újból muszlimnak olvasni,hogy beállíthass iszlamofóbnak,mert már olyan rég vágytam arra,hogy valaki kiforgasson és belémkössön. A mondandóm lényege röviden: egyik megerőszakolt nőt sem fogja meghatni,hogy a megerőszakolója milyen vallású,úgyhogy kár a kérdezőnek is azon lovagolni,hogy a bosnyákok ilyenek meg olyanok,bezzeg a kopt keresztények többet erőszakolnak. Komolyan ez a lényeg egy ilyen témában? Erre akartam rávilágítani,de látom neked is csak az a lényeg,hogy bizonyítsd,hogy a vallás mennyire nem tehet róla. Kit érdekel? Kit érdekel,hogy melyik vallás hívei erőszakoltak többet? Egy is sok. Erről beszéltem,de ha nem érted a lényegét,legalább ne dicsekedj vele.
2017. nov. 28. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/67 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy a válaszomat egyáltalán továbbolvastad,vagy tipikusan csak addig óhajtottad,hogy "ha nincs leírva",mert tudod,van egy szövegkörnyezet nevű dolog,amiből kiderül,hogy ez a mondatrész nem azért hangzott el,mert azt hinném,hogy le van benne írva,veled ellentétben én elismerem,hogy nem ismerem a Koránt (te a Bibliával kapcsolatban ezt már nem látod be),hanem arról volt ott szó,hogy az sem fog egy megerőszakolt nőt megnyugtatni. Ha odaviszel neki egy Koránt és megmutatod,hogy nincs benne,a vallás nem írja elő,attól szerinted ki lesz előrébb a muszlimokon kívül? Mert,hogy az áldozatnak tökmind1,az is biztos. Szóval mégegyszer mondom,előbb értelmezz,aztán verd a melledet,mert ez így elég gáz a kommunikáció.
2017. nov. 28. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/67 anonim ***** válasza:

A nemi erőszak mértéke attól függ, hogy mennyire férfiközpontú a társadalom, márpedig ehhez nagyban hozzá tartozik a vallás is. Minden egyes nagyobb vallás férfiközpontú, szóval minél szervesebb része a vallás egy-egy közösségnek, annál valószínűbb, hogy a nőket valamilyen szinten másodlagosnak tekintik (a koránban is le van írva, hogy a nő fele annyit ér, mint egy férfi, nem értem, hogy mi a fenéért próbáljátok védeni, meg ugye ott van Aisha esete is, ami színtiszta pedofília) márpedig ha nincs tisztelet, ott gyakoribb a bántalmazás.

Persze nem csak a vallástól lehet erősen férfiközpontú egy társadalom, de ez azért nagyban hozzá járul.

2017. nov. 28. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/67 A kérdező kommentje:

39-es válaszoló!


Még az indiai társadalom is férfiközpontú, ezért is van ennyi nemi erőszak ott.


Tudom, hogy a muzulmán társadalmak is férfiközpontúak, de ez is némileg a konzervatívizmus része.

2017. nov. 29. 09:02
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!