Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ilyenkor mit tudnék tenni?

Ilyenkor mit tudnék tenni?

Figyelt kérdés

Van egy lány évfolyamtársam,nagyon jó barátnők vagyunk.

Beszélgettünk és hirtelen megcsókolt én meg nem akartam félrelökni,ezért hagytam.Nem tudom mit tegyek.Jehova tanújaként nevelnek a szüleim,

És szerintük a leszbikusság az bűn, és szerintem is az, de ott akkor nem tudtam elfolytani az érzéseimet.

16/l



2017. dec. 19. 21:17
1 2 3 4 5
 21/48 ka.ka.o ***** válasza:
27%

Jean, ha tényleg szeretnéd meglátni, mi a Biblia nézőpontja a homoszexualitásra, akkor kérlek, keresd ki ezeket:


- 3Mózes 18:22-ben,

- ‎a Júdás 7-ben, ami utalás az 1Mózes 19. és 20. fejezetében történtekre,

- ‎a Róma 1:26,27-ben

- ‎és az 1Korintusz 6:9-11



A Biblia világosan leírja, hogy Isten a nőt teremtette a férfi számára kiegészítőként, nekik engedte meg a házasságot (1Mózes 2:18-24). A nemi kapcsolat pedig csak házasságon belül megengedett. Minden más nemi kapcsolat paráznaságnak számít, így a homoszexualis nemi kapcsolat is.

2017. dec. 22. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/48 anonim ***** válasza:
39%

A gyilkos sem gyilkosként születik, a tolvaj sem tolvajként, a hazudozó sem hazudozóként, vagyis a bűnös, eltévedt ember megjavulhat, meggyógyulhat és kegyelmet kaphat.

"Nem tudjátok, hogy a gonoszok nem öröklik Isten országát? Ne ámítsátok magatokat! Sem tisztátalan, sem bálványimádó, sem házasságtörő, sem kéjenc, sem kicsapongó, sem tolvaj, sem kapzsi, sem részeges, sem átkozódó, sem rabló nem örökli Isten országát. Néhányan bizony ilyenek voltatok, de megtisztultatok, szentek lettetek, és megigazultatok Urunk, Jézus Krisztus nevében, Istenünk Lelke által." (1 Korintus 6:9-11)

2017. dec. 22. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/48 anonim ***** válasza:
64%
Szerintem, mivel a bibliát is ember írta, papok, ők úgy formálták,ahogy nekik tetszett. Nem hiszem, hogy Isten különbséget tenne köztünk a sexualitásunk miatt (homo, hetero, bármi), mert akkor csak heterokat teremtene.
2017. dec. 22. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/48 anonim ***** válasza:
77%

A paráznaságot a biblia nem csak a sexualitásra használja. pl. “De bíráikra sem hallgattak, hanem más istenekkel paráználkodtak, és azokat imádták.” (Bír 2,17)

vagy: “Így történt, hogy könnyelmű paráznaságával gyalázatossá tette az országot, hiszen kővel is, fával is paráználkodott.” (Jer 3,9)

“Ha pedig az ország népe mégis szemet huny fölötte, és nem öli meg azt az embert, aki odaadja gyermekét a Moloknak, akkor én fordulok az ellen az ember ellen és a nemzetsége ellen, és kiirtom a nép közül őt és mindazokat, akik követik a paráznaságban, paráználkodva a Molokkal.” (3Móz 20,5)

Kétlem, hogy itt arra utaltak volna, hogy mindenki mindenkivel sexelt...

A paráznaság is félre van magyarázva. Most nehogy már, ha szeretünk valakit és mondjuk anyagi okokból nem tudunk megesküdni, és 1-2x sexelünk házasság előtt, hogy Isten a szeretetből történt testiség ellen lenne...

2017. dec. 22. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/48 anonim ***** válasza:
33%

A paráznaság az CSAK a házasságtörés!

Azt meg, hogy ezt később ki hogyan forgatta ki, talán hagyjuk.

2017. dec. 22. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/48 anonim ***** válasza:
70%

Nos, de már eltértünk a kérdéstől. Ha "gyógyítható" a homosexualitás, akkor minden más is, amit a gének határoznak meg átalakítható, nem igaz? A génjeink határozzák meg a szem-, haj színünket, hogy milyen magasra növünk, hogy milyen sexualitásúak legyünk, stb.

Tehát, pl én holnaptól szeretném, ha a szemem nem kék lenne, hanem mondjuk barna, vagy zöld, simán "kigyógyítanak" belőle, anélkül, hogy a génjeimbe bele túrnának (merthogy a homosexualitás is csak úgy lenne "gyógyítható", ha megváltozatnánk a génjeiket a homo embereknek).

Annyira értelmetlen, amiket írkáltok. Ti ezeket a m*rhaságokat tényleg elhiszitek? Vagy csak ömlik ki a f*s a szátokon, indok nélkül? Komolyan megkérek egy homosexuálist is, hogy olvassa el ezt a sok badarságot és fűzzön már hozzá pár szót!

2017. dec. 22. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/48 anonim válasza:
64%

Aztamindenitneki!!!!!

Emberek mi van veletek?????????

Nézzétek meg az Elveszed az eszem című filmet, mikor sírva vallja be a lány az apjának, hogy leszbikus és higgye el, megpróbált tenni ellene, de nem ment.

Ez nem egy betegség, nem egy ragály, nem bűn. Beszűkült, visszamaradott, csőlátású, zárkózott felfogásotok van ha azt gondoljátok hogy ez bűn. Bűn lenne amiatt, mert eltér a “megszokottól”? Bűn lenne, mert nem olyan, mint ti vagytok??? Bűn lenne amiatt, mert kevesebbet ismersz belőlük, mint heterot???

Gondolkozzatok már! Mantrázzátok ezeket a baromságokat, bezzeg közben elvárjátok, hogy mindenki éljen boldogságban. De a szemetekben csak az elfogadott, aki a ti nézeteitek szerint él. Szánlak ezért titeket.

Különben is ez csak nézőpont kérdése, hogy mi bűn és mi nem. Nem gondoljátok???? Nem egy oldala van a dolgoknak!

Bántanak valakit? Rosszat tesznek ezzel valakinek? Mert szerintem a bűnnek az a mezsgyéje, ha másnak kárt okozunk ezzel, vagy ártunk valamilyen formában. De ha két ember boldog együtt, ne állítsuk már be bűnként, könyörgöm!!!!!!!!!

Ébredjetek már fel!!!

2017. dec. 22. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/48 anonim ***** válasza:
20%

A jelenlegi világban számos formában árasztják az LMBTQ propagandát az emberekre pl. árasztják filmeken. De mit bizonyít az, hogy valaki készített egy ilyen filmet? Semmit. És mit bizonyít az, hogy egyesek tanulmányokat írnak pl. a pingvinek viselkedéséről, és ebből azt szűrik le, hogy az embereknél a homoszexualitás egy normális dolog.


Mi akik hívők vagyunk, számtalanszor megtapasztaltuk Isten létezését és jöságát, és azt, hogy a dolgok valóban úgy működnek a Földön, ahogy azt Ő elmondja, pl. az Igéjében. Még akkor is, ha jön valaki, aki az ellenkezőjét írja egy tanulmányban vagy mutatja be egy filmen.

2017. dec. 22. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/48 anonim ***** válasza:
24%

Egyébként meg lehet szabadulni a homo/leszbikus beállítottságból. Isten segítségével rengetegen megszabadultak már, pl. egy oldal erről:


[link]


(És nagyon sok hasonló oldalt lehet találni a neten.) Isten segítsége nélkül azonban valóban nagyon nehéz kijönni ebből a sok szenvedéssel és szégyenérzéssel járó életmódból. Ettől a sok negatívumtól szeretnének megóvni ezt a lányt is aki a kérdést feltette. Ő most még el tudja kerülni ezt az életmódot, ha nem enged tovább a barátnőjének, és persze ha nem hisz annak a zöldségnek, hogy ha egyszer megpuszilták és hagyta, akkor ő leszbikus, hiszen "veleszületett, nincs mit tenni".


Mert nincs így. Nagyon sok ember nem azért válik olyannà, mert születéskori hajlama lenne erre (egy hazug LMBTQ ideológia ezt minden ezzel küzdő emberre kiterjeszteni), hanem azért mert serdülőkorában valaki egyszer belevitte. Vannak homoszexuális/leszbikus felnőttek illetve hasonlókorú serdülők, akik a saját hajlamuk kiélése végett belevisznek ártatlan tinédzsereket ilyen együttlétekbe, és ezzel megrontják őket, és ezzel akár egy életre elrontják a sorsukat. Később az adott megrontott fiatal legtöbbször már nem tud változtatni, mert ez egy olyan erős diszpozíció, amiből saját erővel nemigen van szabadulás, és örökké foglya marad ennek a szerencsétlen életmódnak, hacsak Isten meg nem tudja szabadítani. Ha belegondolunk eléggé hasonlóképpen működik pl. a kábítószerezéshez, egy alig megtörhető kiszolgáltatottságot, függőséget okoz - ebben is hasonló számos más bűnhöz.


Bűn (arról, hogy ezt írja a Biblia, nem is érdemes vitatkozni, világosan mutatják a már többek által beidézett igék), mert Isten törvényeit és a normális emberi életmódot szegi meg. És az is mutatja, hogy bűn, hogy szenvedéseket hoz az elkövetőjére, mint minden más bűn. És ezt nem azért írjuk, hogy elítéljünk embereket, hanem alapvetően azért mondja Isten és a Biblia, hogy ezt kerüljük el, hogy jó életünk lehessen - mint ezt már előttem írták.

2017. dec. 22. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/48 Tantételbeli ***** válasza:
34%

Keedves kérdezü!



Emberként megértelek, együtt érzek veled, de tudnod kell, hogy ha elfogadod Iksten segítségét,

-kiszabadulhatsz a jelenlegi hibádból/búnödből- még ha nem is érzed annak, erre sok isteni ígéret van a Szentírásban. A lényeg, hogy meg akarsz-e változni, szeretnél-e úgy élni, ahogyan Istennek tetszik, Ha igen, kell, hogy tiszta és szeplőtelen legyél ELŐTTE -

mert ezt ő megkívánja. Csak igy tetszhetsz istennek, megérted ezt?


"szerintük a leszbikusság az bűn, és szerintem is az, de ott akkor nem tudtam elfolytani az érzéseimet. "


Nem "szerintük", nem Jehova Tanúi szerint, hanem a MIndenható Isten szerint helytelen. Ez benne van a Szentírásban. NEM a szüleidnek akarjál tetszeni, hanem ATYÁDNAK, a Teremtődnek!


"szerintem is az"- jól van, ezek szerint TUDOD MI A HELYES.


"nem tudtam elfolytani az érzéseimet."


Őszinte vagy, leirtad. Azt hiheted, nem értünk meg. Nos, nem 100 százalékig, de igenis értjük. Semmi baj az érzéseiddel. Ugyértem, semmi baj, hogy vannak. Vannak,te érzed, más nem. Azt mondod, vannak.Nem az a gond, hogy vannak ilyen érzéseid, hanem hogy mihez kezdesz velük. Én nem tudok másra apellálni, mint a Szentírásra. Nem játszom neked az okosat mert soha nem voltam ilyen helyzetben. Biztos nehéz. Nem tudok neked más tanácsot adni, mint azt, hogy gondold át: kinek akarsz tetszeni? Barátodnak vagy a TEREMTŐDNEK?


Ha a Teremtődnek, akkor mindenféle külső tanács nélkül is tudni fogod, mit tegyél.

2017. dec. 22. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!