Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ilyenkor mit tudnék tenni?

Ilyenkor mit tudnék tenni?

Figyelt kérdés

Van egy lány évfolyamtársam,nagyon jó barátnők vagyunk.

Beszélgettünk és hirtelen megcsókolt én meg nem akartam félrelökni,ezért hagytam.Nem tudom mit tegyek.Jehova tanújaként nevelnek a szüleim,

És szerintük a leszbikusság az bűn, és szerintem is az, de ott akkor nem tudtam elfolytani az érzéseimet.

16/l



2017. dec. 19. 21:17
1 2 3 4 5
 41/48 anonim ***** válasza:
16%

Az Isten alkotta világban vannak evidens dolgok,amik nélkül nem működik a világ.

Pl.A levelek függnek a gallyakon,s nem a föld alatt szívják a nedvességet.

A szőrzet kifele nő,és nem a bőr alatt.

Az ember a talpán közlekedik,s nem a haján.

A férfi hozzáillő társa,egy nő,s e nőnek,egy férfi.


Minden egyéb megoldás természetellenes,és működésképtelen.

2017. dec. 25. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/48 anonim válasza:
62%

Kedves #8..

Nem csalódtam egy fiúban sem, sőt..rohantak utánam..mégsem kell egyik sem mert a lányokat szeretem. Transznemű vagyok. Így érzem jól magam. A családom keresztény. Nem mondanám, hogy letértem az útról..Hiszek Istenben..de nem fogom azért boldogtalanul leélni az életem mert egy ember azt irta egy könyvben, hogy bűn a ferdeség..ha egy fiúval kellene leélnem egy életet, inkább a kötél után nyúlnék..gyereket szűlni nem szeretnék soha! Nagyon szeretem őket..de az örökbefogadás is nagyon szép és jó dolog.

Tehát ha szabályok szerint akarod élni az életed kedves kérdező, és meg akarod magad gátolni azzal, hogy nem a függetlenséget választod..akkor nagyon sok dologbol maradsz ki. A homoszexualitás nem választás, nem elhatározás, ezt kaptad, ezzel kell élned, erre építed a jövőd és a boldogságod.

2017. dec. 30. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/48 anonim válasza:

Szerintem egy fiatal lánynak ha beleesik ilyenbe a lelkiismeretére kellene hallgatnia. Nem valószínű hogy veleszületett megmásíthatatlan hajlammal rendelkezik, de valamiért érzékenyebben, megengedőbben reagált erre a történésre. De ez nem okozhat életre szóló "traumát". Neki a saját lelkiismeretére kell hallgatnia ami most fiatalon még nem könnyű.

12-21 14:14

Azt írta felkéne vállalnia magát. Miért? Ettől jobban érezné magát? Annyira könnyű az útja egy felvállalt meleg vagy leszbikus embernek. Szerintem ez annak könnyű aki városban mindenféle régimódi és keresztény értékrend nélkül nőtt fel akkor nincs semmi gátj ezeknek a dolgoknak. Ami baj mert attól még nem normális követendő példa.

Sokat gondolkoztam a témán minden oldalról és a Bibliával kapcsolatban azt tudom mondani, hogy a 10 parancsolatban minden le van írva. Ha valaki azt nem érti azon nem lehet segíteni.

Én sem ítélem el azt aki nem teszi a kirakatba, nem él erkölcstelen életformát és nem akarja a más szájába adni saját értékrendjét...de nem egy egészséges dolog. Szerintem ezt a legtöbb meleg is így gondolja.

Azzal nem feltétlen értek egyet, hogy mondja el a szüleinek mert sokkal nagyobb botrány kerekedhet belőle mint amekkora indokolt. És árthatnak vele a másik lánynak is, megbélyegeznék stb.

Azok akik nagyon küzdenek a melegek jogai mellett az azért van mert tetszik nekik ez az életforma és eszükben sincs megváltozni. A vágyaikat leküzdhetetlennek érzik mert nem is tesznek ellene. De attól még nem oké. Persze szeretik az ilyen emberek ósdinak és tudatlannak minősíteni azokat akik más véleménnyel vannak. Az a baj a mostani világgal, hogy nincs erkölcs, totális széthúzás van, zavarkeltés, lásd a médiát, politikát. stb.

2017. dec. 31. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/48 anonim válasza:

"ezzel kell élned, erre építed a jövőd és a boldogságod."

Ezt majd mindenki eldönti maga, hogy mivel és kivel akar élni, fiatalon sokaknak nem megy és nem akarnak kimaradni semmiből, később meg megbánják....

2017. dec. 31. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/48 anonim ***** válasza:
5%

Kedves lázadó Hívők!

Akik hisznek Istenben azok elfogadják a Bibliát, mint a Teremtő szavát, nem pedig azt hangoztatják, hogy emberek alkotása. Emberek alkották vagyis írták le, de minden esetben Isten üzeneteit, törvényeit, példázatait, tanácsait. Azok a hívők akik nem fogadják el fenntartás nélkül a Bibliát, mihez tartják magukat? Magyarország állampolgáraként a magyarországi törvényeket be kell tartanunk, ha Isten országának polgárai vagyunk, vagy szeretnénk azok lenni, akkor az Isten által alkotott törvényeket kell betartanunk vagy azon dolgoznunk, hogy be tudjuk tartani azokat. Ha szereted Istent akkor nem szeretnél Neki csalódást okozni, akkor úgy gondolkodsz és cselekszel, ahogyan Ő elvárja, mert Ő jobban tudja, hogy mi jó nekünk, hogy mi szolgálja a javunkat. Persze lehet azt mondani, hogy én így vagy úgy születtem, én ilyen vagy olyan vagyok, de változni mindig lehet, először is a hozzáállás, a gondolkodás megváltoztatásával, aztán majd Isten segít ha látja az őszinte szándékot. Aki Istenben bízott még soha sem csalódott.

2018. jan. 2. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/48 anonim ***** válasza:

Jelina, ugye neked a kedvenc színed a rózsaszín?

A nemi irányultság NEM akarat kérdése. Aki így születik, az ilyen lesz.

Aztán magyarázd el neki, hogy mire jó az, ha egész életében szenved.

2018. jan. 2. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/48 anonim ***** válasza:
35%

46

Egy világi ember csak magára számíthat, egyedül van, nincs segítsége. Egy keresztény ember mellett ott van az Úr, ahogyan megígérte. Ha keresztényként eljutsz odáig, hogy többek között a fajtalankodás is bűn, akkor Isten meg fog szabadítani és nem fogsz szenvedni miután a helyes útra léptél. Egy világi ember aki nem érzi olyan nagy bűnnek a homoszexualitást vagy a leszbikusságot, aki ebből nem tud lelkiismereti kérdést csinálni, aki csak azért szeretne megváltozni, mert a környezete elítéli, az egész életében szenvedni fog, mert egész életében meg lesz arról győződve, hogy nem bűn ahogyan élt.

Keresztényként azt írtam le, hogy Istenben bízhatunk, Isten megszabadít, Isten nem akarja, hogy szenvedjünk. Mellette nyugalmat találhatunk és békességet magunkkal és a világgal is. Ezt tapasztalatból írom.


Szeretem a rózsaszínt, de nem a kedvenc színem.

2018. jan. 2. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/48 anonim ***** válasza:
Különbség van a homoszexuális viselkedés elítélése és a homoszexuális ember elítélése között. A Biblia azt mondja a keresztényeknek, hogy tiszteljenek mindenfajta embert (1Péter 2:17). De ez nem jelenti azt, hogy mindenféle viselkedést el kell fogadniuk. Jehova Tanúi úgy döntöttek, hogy a Biblia erkölcsi tanításai szerint élnek. Nem helyeslik az olyan tetteket, melyeket a Biblia tilt. Ennek ellenére nem gúnyolják vagy bántalmazzák azokat az embereket, akik másként élnek, mint ők. Jehova Tanúi megfogadják ezt a tanácsot: „törekedjetek arra, hogy békében legyetek mindenkivel” (Héberek 12:14). Bár elutasítják a homoszexuális viselkedést, nem erőltetik rá senkire a nézetüket, nem vesznek részt gyűlölettől fűtött bűncselekményekben, és annak sem örülnek, amikor ilyenről hallanak. Igyekeznek követni az aranyszabályt, úgy bánnak másokkal, ahogyan szeretnék, hogy velük bánjanak (Máté 7:12).
2018. jan. 31. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!