Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi van velem? Hogyan döntsek?

Misshutcherson kérdése:

Mi van velem? Hogyan döntsek?

Figyelt kérdés
12 évig reformátusként neveltek, de bizonyos okok miatt eltávolodtam az egyháztól. Belecsöppentem a neopaganizmusba és a wiccába, teljesen elszakítva magamat a kereszténységtől. A napokban azonban kiderült, hogy zsidó felmenőim vannak, akik vallását szívesen vinném tovább. Egy istenben mindenképpen hiszek. A baj viszont az, hogy a római katolikus templomok valamiféle nyugalmat sugároznak, amitől úgy érzem, senki sem bánthat... Mit tegyek? Vegyem fel a júdaizmust, a római katolicizmust vagy hagyjam az egészet?

2018. jan. 2. 17:44
1 2 3
 21/28 Középút ***** válasza:
70%

Kérdezhetek? Miért tartod szükségesnek egy nevesített csoporthoz tartozni? Ha van Istenhited akkor már van egy alapod. Bárkihez fordulsz mindenki a saját aklába próbál csalogatni. Szívem szerint én is arra buzdítanálak, hogy légy valláson kívüli Krisztus-követő, de nem teszem, mert különbözni szeretnék másoktól.

Szerintem első körben a Judaizmus és a Krisztus közt kel választanod, hisz lényeges különbség, hisz Juda fiai úgy tartják, hogy nem Jézus volt a Messiás és Ők még várnak rá. Ne siess, ismerd meg nyugodtan mindkét oldal legfőbb argumentumait (Biblia ószövetségi része mindkét fél részéről elfogadott, valahogy abból lenne célszerű elindulj) és amennyiben arra jutsz, hogy felmenőid hittársai álláspontja a helyes, akkor közeledj feléjük, ha pedig arra a következtetésre jutsz, hogy Jézus kellett legyen a Messiás, akkor a Kereszténység irányába lehetőleg úgy lépj tovább, hogy előtte ismerd meg olyan alapossággal az Evangéliumokat és a többi Újszövetségi könyvet, amilyen alaposságot az érdeklődésed lehetővé tesz.

Kívánom Neked Isten vezetését!

2018. jan. 15. 03:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 Középút ***** válasza:

De jó lenne megérteni egyszer azokat akik egy ilyen választ lepontoznak...

Kedves Kérdező számodra is visszataszító amit írtam?

2018. jan. 19. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
70%

Én félig hasznosnak ítéltem tanácsodat,mert tudom,hogy közösségre szüksége van minden istenfélő embernek.

Nem elég,csupán a felismert igazságok szerint élni,bár nincs tökéletes vallásközösség.

A közösség megélése olyan,mint az oázis.Egymásnak tartunk árnyékot,és megtartjuk,megosztjuk a Lélek esőjét. A sivatag magányos fája,nagy eséllyel elpusztul.

2018. jan. 19. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 A kérdező kommentje:

Szeretnek valahova tartozni. Szimplan ennyibol tartom fontosnak a templomba jarast.

Masfelol pedig megneztem a szoba joheto egyhazak tanitasait es a katolikusnal maradok. Kertem Isten segitseget,hogy vezessen az igazi utra, es Maria fele terelt. Jelnek vettem, itt maradok.

Valaszaitokat koszonom!

2018. jan. 19. 22:54
 25/28 Zenon ***** válasza:
Ha szeretsz valahova tartozni, keress barátokat, és ne alakoskodj! Azért ne járj templomba, mert egyedül érzed magad. Önbecsapástól boldognak lenni olyan, mint szép szavaktól jól lakni. Közben kopog a szemed az éhségtől. Ébresztő!
2018. jan. 22. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 Attila_the_hun ***** válasza:
21%
Hagyd az egészet és legyél normális, becsületes, tisztességes ember. Élj az embertársaidért, ne pedig képzelt barátért. Hidd el nekem: neked is jobb lesz és azoknak is akikért élsz.
2018. jan. 23. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 Középút ***** válasza:

# 23

Egy szóval se vitattam a közösségben lét előnyeit és a velünk azonos felfogásúakkal való közösség valóban nyújthat "oázis" élményt. Azonban célszerűnek tartom az élményeket harmadlagos helyen kezelni, azok nem Isteni forrásból is fakadhatnak. (a paráználkodás is élménydús :-)) )

2018. jan. 24. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 HaEv ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Szuper, hogy végre megtaláltad a helyed!

Keresd továbbra is Istent, ahogy eddig! :) Ha ezt egy katolikus templomban találtad meg, hát az is szuper!

Sajnálom, ami a refis közösségben történt, sajnos, vannak ilyenek. Nincs tökéletes közösség, mert mindenhova emberek járnak, de az ilyen visszaéléseknek nincs helyük, ebben teljesen igazad van! Én is jártam egy közösségbe, ahol ilyen gondok voltak, de nem láttam bele, és amikor más miatt eljöttem onnan, utána tudtam meg, hogy azon felül, amit én nem tartottam helyesnek, más dolgok is voltak a háttérben. Lazán, de tartom a kapcsolatot velük. Mást nem tehetek.

Egy kereső ember azonban ne ilyenek helyrehozásával foglalkozzon, hanem Istennel - tehát helyesen tetted, hogy másol keresgéltél.

Remélem, ott válaszolnak a kérdéseidre.

Ha úgy adódik, tőlem is kérdezhetsz akár privátban is. Hátha tudok válaszolni. Ha nem, megígérem, utánajárunk a dolognak! Nekem is van mit tanulnom. :)

Pacsi

2018. febr. 4. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!