Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi van velem? Hogyan döntsek?

Misshutcherson kérdése:

Mi van velem? Hogyan döntsek?

Figyelt kérdés
12 évig reformátusként neveltek, de bizonyos okok miatt eltávolodtam az egyháztól. Belecsöppentem a neopaganizmusba és a wiccába, teljesen elszakítva magamat a kereszténységtől. A napokban azonban kiderült, hogy zsidó felmenőim vannak, akik vallását szívesen vinném tovább. Egy istenben mindenképpen hiszek. A baj viszont az, hogy a római katolikus templomok valamiféle nyugalmat sugároznak, amitől úgy érzem, senki sem bánthat... Mit tegyek? Vegyem fel a júdaizmust, a római katolicizmust vagy hagyjam az egészet?

2018. jan. 2. 17:44
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
0%

MENEKÜLJ !


Felejts el itt, ( és vallásilag ) a környezetedben is MINDENKIT.


Hagyd magad dönteni, majd kialakul. Akkor legalább tudod, hogy a tiéd a döntésed, érzéswd

2018. jan. 3. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 A kérdező kommentje:
A szemelyes okom, ha mar ennyire szobakerult es fontos, az volt, hogy folyamatos hazudozas es lopas ment a gyulekezeten belul, igy komolyan megkerdojeleztem az egyhaz tisztasagat. Tehat kovetkeztetve a Bibliat mindenkeppen forgassam. Koszonom a valaszokat! Azert kerdeztem meg, mert remeltem valaki mar volt esetleg hasonlo helyzetben vagy tud megoldast.
2018. jan. 3. 15:48
 13/28 anonim ***** válasza:

"remeltem valaki mar volt esetleg hasonlo helyzetben"


Persze, hogy egy csomóan voltak már. Csak nem járnak erre éppen mostanában.

2018. jan. 3. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
Gondolkodj el az emberiség bűneinek, és személyesen a te bűneid problémáján. Maguktól megoldódnak, tudsz valahogy fizetni, vezekelni értük, vagy csak a kegyelem segíthet? Ha ezt megválaszolod, tudni fogod melyik vallás való neked.
2018. jan. 3. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
59%

Ami a zsidó felmenőket illeti, ha teljesen anyai ági ( anyai Nagymama, az Ő Anyukája és így tovább ), akkor elvileg, a zsidó vllási jog szerint zsidó vagy, akár hány vallást "kóstolgattál" közben.

A zsidó vallás tartalmába betekintést kaphatsz Mózes második könyve 20-24 fejezetébŐl, ezt úgy is nevezik, hogy a "Szövetség könyve". Kb 5 - 6 oldal. Peresze a magyaráazatokat is kell hozzá olvasni. Ez a vallás alapja. A kiválasztottság tartalmához a Mózes első könyvét is el kell olvasni kivált Ábrahámtól kezdve. Ami elõtte, az pont azért fontos, hogy megértsd, megjegyezd: mindanyian EGY emberpártól származunk, vagyis EGYENLÕK vagyunk. Persze, ahhoz is kellenek a magyarázatok, mert a héber eredeti nagyon tömör, de még a fordítás során betoldott kiegészítésekkel se könnyû. Sok olyan rész van, mint "ahogy mutattam netek" vagy hasonló, ami akkor a meglevõ ismeretanyagra utalt, nem részleez, ezeket cssak a szakértõ ( rabbi ) segítségével lehet helyesen megérteni. ( Mózes öt könyve: [link] ? magyarázatok: [link] )

A Biblia zsidó fordítása: zsido.com - mindent a zsidóságról - könyvtár - Biblia ( ott csak a Tóra van, a többihez ott a "Biblia" szóra kell kattintani. )

2018. jan. 4. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
7%

Kedves Kérdező!

Gondolod, hogy a katolikusoknál, a protestánsoknál, a metodistáknál, az evangélikusoknál, a zsidóknál nincsenek olyan közösségek ahol az ördögtől vezérelve ne lennének hazug, tolvaj, gonosz tagok? Ez még nem azt jelenti, hogy az egyházak egyet értenek ezekkel a rossz emberekkel. Gondolom neked is rosszul esik mikor valaki a szüleid vagy a barátaid alapján akar megítélni. Jézus tanítványai között is volt tolvaj, Júdás nem csak elárulta a Megváltót hanem folyamatosan lopott a tanítványok közös pénzéből. Péter hazudott mikor azt állította háromszor is, hogy nem ismeri az Urat. Hát ilyenek vagyunk mi tökéletlen emberek, folyamatosan csalódást okozunk Istennek.

Menj vissza a reformátusokhoz, keress egy másik közösséget és ne okozz több csalódást Istennek!

2018. jan. 4. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
Mitől ment ment meg Jézus? Ezt feltétlenül tudnunk kell: Jézus a Pokoltól menekít ki a Mennybe! Mindkét helyről azt mondja a Biblia, hogy örökre kerülnek oda az emberek. Az egyik hely rettenetes, a másik pompás. Harmadik hely nincs. Öt perccel a halál után senki nem fogja többé azt mondani, hogy a halállal mindennek vége. Jézus személyén dől el minden. Örök tartózkodási helyünk egyetlen személytől függ: Jézustól - és a mi vele való kapcsolatunktól!
2018. jan. 6. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
27%

Szia!


Gyerekkoromban református nevelést kaptam, de soha se kényszerítettek arra, hogy gyülekezetbe eljárjak. De a szellemiség református volt. Középiskolában belekóstoltam a neo-protestáns közösségek világába. Utána a keleti vallások felé nyitottam nagyon. Majd onnan a római katolikusokhoz tértem.

Mindezek után végül felismerve és megértve dolgokat, a Bibliát tanulmányozva felnőtt fejjel visszatértem a református közösséghez.

Szükségem volt a kitérőkre, mert így nem csak bemondásra, másodkézből, hanem személyes megtapasztalás alapján utasítom el azt, amit.

Én hiszem, hogy a Bibliában kinyilatkoztatott Isten az Úr mindenek felett és egyetlen egy út vezet hozzá - Jézus Krisztus.

Minden más csak bonyolítás, ennek elfedése, amely miatt sokan eltévelyegnek.

NEM, nem mondom azt, hogy a református egyház az egyedüli üdvözítő, én a valóban hívőket egybefogó láthatatlan egyházban hiszek, amelynek felekezet nélkül tagja mindaz, aki tudja, hogy az Úrhoz csak Krisztuson át vezet az út.

De amíg itt a földön élünk, kell egy közösség...és én ezt a református közösségben találtam meg.

Személyes megtapasztalásomat írtam le, ezt tekintsd annyinak is.

Remélem, megtalálod az egyetlen helyes utat az Úrhoz, és akkor minden más a helyére kerül. :)

2018. jan. 14. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
Hogy miben higgyél,azt neked kell eldönteni, kidolgozni, felállítani (nem erőfeszítések által, hanem megtapasztalások, meg amit hallasz, és igaznak érzel belül, miután megismerted, a magadénak érzed) Mindenkinek azt hogy milyen vallású, a saját hite kéne hogy jelentse/legyen. És nem kell feltétlenül belepréselned magad egy dobozba, és beállni egy már előre mások által kitalált hitrendszer mögé. Mert az a vallás nem feltétlenül a te hited lesz. Csak ha egyet tudsz érteni minden szempontjával. Azt vigyed tovább, amiben te magad magadtól hiszel, és nem készen kapod meg; de ha pl készen kapod meg és mondjuk 2-3 pontjával már nem azonosulsz, nem tudsz egyet érteni, akkor az már nem olyan jó, az már nem is teljesen a te hited lesz. És akkor keress tovább! Alakítsd ki a saját hitedet! Nem kell neked készen elfogadni mások vallását. Egyébként is, most hadd ne mi mondjuk már meg itten idegenek, megszavazzuk, hogy miben higgyél? Ha még nem érzed, hogy stabilan egyetértenél valamelyiknek az elveivel, eszméivel, addig ne állj be sehova! Várj, amíg kiderül, hogy melyik a te utad pontosan merrefelé indulj ; de mondom kialakíthatsz saját vallást i s, szerintem ez a legjobb, pluszba még kézenfekvő is, mert nem kell keresgélni. Hogy saját magad miben hiszel, az mindig kéznél van. De ha még nincs egy stabil saját kialakított hitrendszered, honnan tudnád, hogy melyik egyházba állj be, amelynek azonosulni tudsz a nézeteivel? Szóval szerintem kutakodj egy kicsit, tanulmányozhatsz nézeteket; vagy filozofálgassál. És akkor ezekből tudni fogod, hogy melyikkel értesz egyet, melyikkel tudsz "rezonálni"; melyik a tiéd. Meg amúgy akkor megtalálhatod azt a vallást is, amelyikben úgy érzed, "haza értél".
2018. jan. 14. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:

#19.vagyok, még ezt leírnám

A saját hitednek alapköveit neked kell lefektetned, és abból majd apránként,


sorozatosan, folyamatosan kirajzolódik a saját vallásod, saját stabil


hitrendszered, amit akár fölül is bírálhatsz, hogyha változik valamiről a


véleményed. Ez rugalmas dolog. Nem úgy van, hogy mondjuk pár ember


összeült, kitalálták, és azt mondták, hogy higgyétek el, mert ez így van. Meg pl a hópelyhekre valaki pl mondta, hogy nincs két egyforma hópehely. De honnan tudhatnánk, ha nem is láttuk mindet. Tehát valaki teljesen kizárja, valaki meg fenntartja, hogy lehetséges a létezése, létezhet olyan. Ha te eddig úgy voltál vele, hogy nincs ilyen tutira , de ha esetleg mégis találnál pont kettő egyformát, akkor meg úgyis fölülbírálnád:) Filozofálgattam ma délután, gondoltam, már ezt a hópelyheset is leírnám. :)

2018. jan. 14. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!