Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért vonják kétségbe Isten...

Miért vonják kétségbe Isten létezését egyes emberek?

Figyelt kérdés

Természetesen el lehet bizonytalanodni de úgy sem fog kiderülni hogy az ateistáknak vagy a hívőknek van igazuk.

Egyszerűen csak el kell fogadni hogy Isten így döntött hogy nem mutatja meg magát a huszonegyedik században miért olyan nehéz elfogadni Istennek ezt a döntését ?

Előre is köszönöm szépen a válaszokat!


2018. jan. 18. 13:08
1 2 3 4 5
 11/43 anonim ***** válasza:
20%

Bizonyítani nem lehet Isten létezését, de azt sem, hogy nem létezik. Ez majd egyszer kiderül. Ha elgondolkodol az életed értelmén és az örök élet lehetőségén akkor nagy valószínűséggel hiszel Isten létezésében. Ha azután szeretnél Róla még többet megtudni, akkor keresed, kutatod Őt, ismereteket gyűjtesz, egyre közelebb kerülsz Hozzá és ha megismerted akkor rádöbbensz, hogy mennyire szeret téged.

Isten már kijelentett magáról annyit amennyi a hitünkhöz és az üdvösségünkhöz szükséges, amit el akart mondani azt leíratta a Bibliában. És mivel Ő mindig ugyanaz, tehát nem változnak és a kijelentései sem, ma már nincs szükség semmi pluszra a Biblián kívül. Minden benne van, a múlt, a jelen és a jövő is.

(Istent soha senki sem látta, egyedül csak Jézus Krisztus.)

2018. jan. 18. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/43 anonim ***** válasza:
11%

Az ember,azt hisz el,amit el akar hinni,legyen az bármilyen vadul irracionális is.


Sok ember frászt kap attól,hogy Isten látja milyen gonosz gondolatai,tettei,szavai vannak,s hogy ne kelljen félnie a mindenható Isten ítéletétől,letagadja létezését.

2018. jan. 18. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/43 anonim ***** válasza:
66%
Egyre jobb kitalációitok vannak arra, hogy MI miért nem hiszünk a képzeletbeli barátotokban. :D Pszichológusi álláson nem gondolkodtatok még ha már ennyire a fejekbe láttok? :D
2018. jan. 18. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/43 anonim válasza:
19%

A kérdésben a válasz...:


Az egyház segít elviselni az elviselhetetlen terheket vagy segít a vállon tartani?

2018. jan. 18. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/43 anonim ***** válasza:
51%
Az ateista nem istentagadó. Az ő szemszögéből isten nem létezik. Ezért nem is vitatkozik rajta. Bizonyítékok meg pláne nem érdeklik. Aki az isten bizonyításba még tudományt is visz, na az igazi nagy lúzer
2018. jan. 18. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/43 anonim ***** válasza:
42%
Csak idő kérdése, hogy mikor fog a tudomány választ adni minden kérdésre. Onnantól meg a vallás nem lesz több mint egy letűnt kor emléke. Így is már rengeteg minden megdőlt, és a maradék dolog is meg fog dőlni.
2018. jan. 19. 03:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/43 KZitus ***** válasza:
51%

Szia


A kérdésed azt sugalja(bocsánat ha nem így gondoltad),hogy mások nézetéről írjunk véleményt.

Én nem ezt tenném.

Volt idő, amikor erősen kétségbe vontam Isten létezését, mint ahogyan sok hozzászóló is írta.

Nem időznék az okok leírásával, mert hosszú lenne. A lényeg, hogy semmit sem tudtam Istenről, és ezért sok váddal illettem. De ahol sok a vád, ott sok a kérdés is! Ezért úgy döntöttem, utána járok. Beszereztem egy Bibliát, és sok hónapi rendszeres olvasás, elmélkedés és kutatás után meggyőződtem arról, hogy van Isten, és megdöbbentem, hogy már akkor is rengeteget tett értem, amikor még meg sem születtem!


De erről nekem, saját magamnak kellet meggyőződnöm, és nem azért hinnem, mert valaki azt mondha nekem!

Ez időbe, energiába tellett, de megérte. Sokkal, de sokkal jobb lett az életem :-)

2018. jan. 19. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/43 Mansour ***** válasza:
88%
A tudomány nem a vallásokat döntögeti, hanem a korábbi világképek egyes elemeit. A valláshoz annyiban kapcsolódik a dolog, hogy a világképnek része a vallás is, és igen, régebben még meghatározóbb része volt, de a vallás mégsem egyenlő a világképpel. A tudomány egyetlen vallás alapjait sem döntötte meg. Sőt, nem hogy nem döntötte meg, a közelében sem jár azoknak a kérdéseknek, amik a vallások alapjait képezik.
2018. jan. 19. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/43 anonim ***** válasza:

Alapjait sem döngette meg? Nos az evolúció vagy Ádám meg egy borda?


Aztán igazából ha ez az elmélet megdőlt, onnan meg ha úgy vesszük az egész megdőlt...

2018. jan. 19. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/43 anonim ***** válasza:
28%

Szia!

Miért mutatná meg magát Isten?

Miért van szükség arra?

Hiszen tudjuk hogy van.

Aki Istent keresi nem az agyában keresi, hanem a lelkében.

"Boldogok, akiknek a szívük tiszta, mert ők meglátják az Istent."


Az ateisták tagadók, maga az életformájuk, életszemléletük "tagadó" IGAZSÁG tagadó szemléletük van.

Istent gyalázzák, utálják.


“Az emberi személyiségek teljes spektrumának egynegyede a transzcendenciát választja.

Egynegyede készen áll, hogy ezt válassza, ha ezt a példát látja maga előtt.

Egynegyede ellenáll ennek a választásnak. Nem érdekli őket a folyamatosan evolváló élet.

Egynegyede pedig destruktív. Úgy születtek, hogy dühösek Istenre. Ezek hibás magok.

Mindig is voltak hibás magok. A múltban ezeknek lehetősége volt ‘természetes halált’ halni."

2018. jan. 20. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!