Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Judaizmus, kereszténység és...

Judaizmus, kereszténység és iszlám vallás, ugyanarról az istenről beszél?

Figyelt kérdés

Ha igen, akkor a keresztények szerető istene miért gonoszkodik a

az ószövetség történeteiben? Miért állnak szemben egymással ezek a vallások, ha ugyanaz az isten diktálta nekik a vallási szöveget?



2018. jan. 20. 20:09
1 2 3 4 5 6 7
 11/67 anonim ***** válasza:

"Annál inkább, hogy a "kivonulás" előtt sem biblia, sem zsidóság nem létezett az eddigi feltárt feljegyzések szerint"

Az jó. Ha nem léteztek, hogyan tudtak kivonulni? :D

2018. jan. 21. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/67 anonim ***** válasza:

11.Hsz!


Ennek az oldalnak "egyszerű" kérdései,válaszai megtanítanak hozzászokni az ilyen "egyszerű"emberekkel való kommunikálásra,hogy ne kezdjünk bugyborékolva röhögni természetes reakcióként,megsértve őket egy életre.

2018. jan. 21. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/67 Pietrosol ***** válasza:

#10!


"Judaizmus és a kereszténység igen (általános iskola), az iszlám nem. Allahnak nem Jézus a megtestesülése."


Nem tudtam, hogy a judaizmus szerint Jézus Krisztus Isten megtestesülése. Mintha valami olyasmi rémlene, hogy istenkáromlásért halálra ítélték.


Te melyik általánosba jársz?

2018. jan. 21. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/67 A kérdező kommentje:

Valóban van különdség: a "Ne lopj!" helyett, a

"Ne rabolj!" szerepel.

2018. jan. 21. 08:45
 15/67 A kérdező kommentje:

"Allahnak nem Jézus a megtestesülése"


Judaizmus sem ismeri el Jézust messiásnak.


Plagizálás? Valóban van különbség: a " Ne lopj!" helyett "Ne rabolj" szerepel abban.


8-as


Miért nem Ádámot nevezted az ősnek!

2018. jan. 21. 08:56
 16/67 anonim ***** válasza:

"3-as


Akkor szerinted Jézus szavai voltak hamisak?"


Nyilván nem, de nem is értem hogy mire gondolsz.

2018. jan. 21. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/67 anonim ***** válasza:

A kereszténység és a zsidóság ugyanarról az Istenről beszél. A próféták ihletve, de saját látásmódjuk szerint írták a szent iratokat, úgyhogy egy haragos Istent ábrázoltak. Az Újszövetségben Jézus megmutatta, hogy milyen, erről írnak az evangéliumok. Mégis, a zsidó származású keresztényeknél továbbra is megmaradt a haragvó és bosszúálló istenkép, amit lehet látni az Újszövetség többi iratában.


Az iszlám nem ugyanarról az Istenről beszél, mint a kereszténység vagy a zsidó vallás. Az iszlám szent könyve, a Korán szerint Mária, Jézus anyja a Szentháromság része. Az iszlám a Koránról úgy tartja, hogy annak minden egyes szava Allah szava, amit teljesen hitelesen őrzött meg isteni hatalma által. Aki alapfokon ismeri a keresztény teológiát, az tudja, hogy ez nem így van. Tévedhet-e a Mindentudó? Hazudhat-e az igazság ura?

2018. jan. 21. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/67 anonim ***** válasza:

Iszlám vallás szerint egyetlen Isten létezik. Eredetileg a zsidók és keresztények is így hitték, a zsidók ma is, de a keresztények beletoldották a szentháromságot így a keresztény vallás nem nevezhető egyistenhitnek.



Sok keresztény szerint a zsidók Istene ugyanaz az Isten akiben a keresztények hisznek, de ez nem lehetséges hiszen a zsidó vallás egyistenhívő és elutasítják a hármas keresztény istenképet. Ugyanezek a keresztények az iszlám vallás istenképét elutasítják miközben az lényegében megegyezik a zsidó istenképpel. Szóval keresztények részéről elég nagy az ellentmondás etéren is.


Az ószövetségi erőszakos versek minden bizonnyal emberi hamisítás eredményei hiszen a Tóra sem maradt meg változatlanul ahogy a Biblia sem, csak a Korán.



"Az iszlám szent könyve, a Korán szerint Mária, Jézus anyja a Szentháromság része."


Ez nem igaz. A Koránban nem szerepel hogy Mária a Szentháromság része, de az igen hogy nem szabad Jézust és Máriát istenként imádni mert nem istenek.



(5:116-118) Akkor Allah azt mondta: „Jézus, Mária fia! Mondtad-e vajon te az embereknek azt, hogy: ‘Vegyetek engem és anyámat Allah mellé két istennek?’” [Jézus pedig] azt mondta: „Magasztaltassál! Hogy jönnék én ahhoz, hogy olyasmit mondjak, amihez nincsen jogom..... Csak azt mondtam nékik, amit Te parancsoltál nekem, hogy: ‘Szolgáljátok Allahot, az én Uramat és a ti Uratokat!’



(4:172) A Messiás (Jézus) soha sem tartja méltóságán alulinak azt, hogy Allah szolgája legyen, sem az [Allahhoz] közelálló angyalok. Aki méltóságán alulinak tartja az ő szolgálatát és felfuvalkodik [az az ő dolga]. [Allah] majdan mindannyiukat összegyűjti magához.

2018. jan. 21. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/67 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!(15.Hsz)


Olvasd el még egyszer,már figyelmesebben a 8.hsz.-t!


Egy folyamatról beszéltem,melyben az első emberpár után néhány generációval-Ábrám városában pl.-embert áldoztak.

2018. jan. 22. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/67 anonim ***** válasza:

17.Hsz!


Régen találkoztam ilyen tiszta látással!

Biztosan nyugalmas éjszakát szereztél nekem!

Köszönöm!


"A kereszténység és a zsidóság ugyanarról az Istenről beszél. A próféták ihletve, de saját látásmódjuk szerint írták a szent iratokat, úgyhogy egy haragos Istent ábrázoltak. Az Újszövetségben Jézus megmutatta, hogy milyen, erről írnak az evangéliumok."

2018. jan. 22. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!