Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Judaizmus, kereszténység és...

Judaizmus, kereszténység és iszlám vallás, ugyanarról az istenről beszél?

Figyelt kérdés

Ha igen, akkor a keresztények szerető istene miért gonoszkodik a

az ószövetség történeteiben? Miért állnak szemben egymással ezek a vallások, ha ugyanaz az isten diktálta nekik a vallási szöveget?



2018. jan. 20. 20:09
1 2 3 4 5 6 7
 31/67 anonim ***** válasza:

nem. a kereszténység arról beszélne hogy Jézus elhagyta az isteni mivoltját, emberré lett Isten létére, hogy megfizese az árat a bűnökért , meghallt és az ö vére az egyetlen ut az atyához. feltámadt és visszajön hamarosan hogy elvigye a benne hivőket az anikrisztusi kórszak elől.


A másik 2 vallás nem vallja Jézust testben megjelent Istennek.

2018. febr. 16. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/67 A kérdező kommentje:

30-as


Értem érvelésed és az őseink gonoszkodásával, nem problémázom, ma sem vagyunk jobbak. Itt az Isten gonoszkodásával van baj, kérlek olvass bele a Törvénybe, látni fogod a gyilkolást élvező istent, csecsemők kiirtását követeli, gyűlölködő és minden idegent utáló isten és ez van szemben a jámbor Jézussal aki ugyanennek az istennek a megtestesülése.

2018. febr. 16. 16:14
 33/67 anonim ***** válasza:

De ezért mondtam, hogy ha keresztény vagy, ezt is el kell fogadnod. A kereszténység szerint Isten a Törvény megőrzésére választotta a zsidókat, amíg eljön a Messiás. Igaz? Nyilvánvaló módon mindent megtett annak érdekében, hogy a zsidóság fennmaradhasson.

Ugyanakkor meg is büntette őket, ha nem úgy éltek, ahogyan kellett nekik.

Az elsőszülött gyilkolásról pedig - felnőttek is meghalhattak, amennyiben elsőszülöttek, és nem volt utódjuk, de ez kukacoskodás. A másik oldal, hogy ez a tíz csapás közül és megannyi követelés után a végső megoldás volt. A legvégsőbb. És még az azutáni is. Mózes sem volt érte hálás. És előre bejelentették, megvolt a lehetőség. Ez az Isten erőteljes, az akaratát tűzön vizen át véghezviszi, de ugyanakkor esélyt is hagyott, hogy a prófétáira hallgassanak. A másik oldal, hogy igen, sokkal nagyobb kaliberű csodák történtek az Ószövetségben, mint az Újszövetségben, pl a Vörös tenger kettéválasztása, örök klasszikus.


HA nem vagy vallásos akkor meg tökmindegy, hogy mi van írva ezekbe a könyvekbe, de gondolom az vagy. Ui: nem gondolom, hogy Isten élvezte a gyilkolást. Ezt nem tudom, honnan szedted.

2018. febr. 16. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/67 A kérdező kommentje:
Szó szerint benne van, hogy élvezettel kiírtja a zsidókat is, ha nem engedelmeskednek minden törvényének, ugyanolyan élvezettel, mint a Kánaán földjén élő családokat. Törvényeiben szerepel a kamat, húst, lisztet olivaolajjal, 3dl bort kér áldozatonként. Törvényeiben szerepel rengeteg olyan, jelenleg jelentéktelennek számító bűn, ami halálra kövezést kíván. Saját kiválasztott népét fenyegeti álandóan mindenféle halállal, sőt saját gyermekeiknek húsából evéssel. Olvasd el, ne csak az általánosan ismert, tanított tényekre hivatkozz.
2018. febr. 16. 19:02
 35/67 anonim ***** válasza:

"A népirtás fogalmát pedig több ezer évvel ezelőtti eseményekre totálisan felesleges alkalmazni - más trendek alapján történtek akkor a területfoglalások."


Gondolod hogy akkor Isten engedte a népírtást? Sőt, az Ószövetség szerint meg is parancsolta ami teljességgel kizárt.


Nézd ezeket a verseket:



Mózes 20:16–17: „De az itt lakó népek városaiban, amelyeket Istened, az ÚR ad neked örökségül, ne hagyj életben egy lelket sem! Irtsd ki őket mindenestül… ahogyan megparancsolta neked Istened, az Úr


Sámuel 15:18 szerint pedig „azután ezzel a megbízással küldött utadra az Úr: Menj, és irtsd ki a vétkes amálékiakat, harcolj ellefhasnük, míg csak nem végzel velük!”


Ezékiel 9:2 Vénet, ifjat, szűzet, gyermeket és asszonyokat öljetek meg mind egy lábig, de azokhoz a férfiakhoz, a kiken a jegy van, ne közelítsetek, és az én templomomon kezdjétek el. Elkezdék azért a vén férfiakon, a kik a ház előtt valának


Számok könyve 31:17-18. Tüstént öljétek meg az összes fiúgyermeket, s ugyanígy öljétek meg az összes olyan asszonyt is, aki már volt együtt férfival. De a fiatal lányokat, akik még nem voltak együtt férfival, hagyjátok magatoknak életben."



Konkrétan népírtásról van szó. Nők és gyerekek lemészárlásáról. Ez emberi hamisítás, nem Isten parancsa.

2018. febr. 16. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/67 anonim ***** válasza:

Es itt hol van az "elvezettel", kerdezo? En ezt allitottam (olvass vissza), hogy a Toraban nincs semmi ami arra utalna, hogy az Örökkévaló élvezettel utasit nepirtasokra. Nincs ilyen irva a Toraban hogy elvezettel gyilkolta a gyerekeket. Ez innentol kezdve nem erveles es vallasismeret a reszedrol hanem megerősítési torzitas es elore kialakitott kepzet (Angol cikkeket olvastam rola, (no nem az amcsi Blikkben, erdekel a pszichologia), leforditottam hatha nem megy angolul. Confirmation bias, preconcieved notions, hazi feladat utananezni). Amennyiben ez kialakul valakiben, lehetetlen vele vitazni.

Az a kommentelo pedig aki idezgetett...nos.. az utolso mondataval megerkeztunk oda ahova nem akartam. Az az ember 90% hogy muszlim. Ha kereszteny, akkor gyakorlatilag szembekopte Jezust akinek semmi baja nem volt a Toraval, es nem emlit semmit arrol hogy torzitottak volna benne, ez egy altalanos muszlim elmelet ami elvileg a Koranban is le van irva, nos azt nem olvastam meg, de az erre vonatkozo idezetet mar lattam. Nos, vadaskodni nem akarok, lehet megbizhatatlan volt a forras (ha nem akk gratulalok h sikerult egy kultura atvetel soran kialakitani egy vallast ami szembement az eredetivel, ez meg a Romaiaknak sem sikerult.) De itt ujra leirnam a velemenyem, volt egy vallas szep tortenetekkel, erre jott Mohammed aki hallomasbol mar ismerte a sztorikat mivel a zsidok arrafele is szetszorodtak a keresztenyseg pedig terjedt, jooooooo alaposan osszekutyulta, bejelentette hogy o a Messias, kirohogtek a zsidok, mer nem illettek ra a profeciak, erre behisztizett maga kore szerzett par arabot akik elismertek (nyilvan okos volt es karizmatikus ezt nem ketlem) es elkezdett. . . Nepirtani vallasos alapon. Nem is tudom mi tortent Mekkanal... szal innentol psszt. Aztan ha az a bizonyos idezet stimmel amit en hallottam akkor gratulalok hogy a sajat muveltsegi hianyossagaival tisztaba jőve (vagy amikor a kovetoi rajottek h mashogy voltak a dolgok mint ahogy ő mondta) megmagyarazták azzal hogy (halljuk, nagyon vicces) az EREDETIT meghamisitottak. *taps*

2018. febr. 16. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/67 Ozcar ***** válasza:
Elviekben ugyanarról igen. Viszont egyik vallásban sem ismerik igazán.
2018. febr. 16. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/67 A kérdező kommentje:

Kedves 36-os itt van:


5 Mózes 28


63 Az Örökkévaló örömét lelte abban, hogy jól bánjon veletek, és megsokasítsa népünket — ugyanúgy örömét fogja lelni abban, amikor elpusztít és megsemmisít titeket. Bizony, kigyomlál benneteket arról a földről, amelyre most bemenni készültök, hogy birtokba vegyétek.


64 Szétszór az Örökkévaló titeket a nemzetek között a föld egyik szélétől a másikig, és idegen isteneket kell ott szolgálnotok, fa- és kőbálványokat, akiket sem ti, sem őseitek nem ismertek.



Az ezelőtti igék pedig horrorisztikusak.

2018. febr. 16. 22:20
 39/67 anonim ***** válasza:

Kérdező!(29.Hsz!)


Mivel nem vagyok Isten,az én istenképem is tökéletlen,de van alapos elképzelésem,melyik,miért téves istenkép.

2018. febr. 17. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/67 anonim ***** válasza:

"Az a kommentelo pedig aki idezgetett...nos.. az utolso mondataval megerkeztunk oda ahova nem akartam. Az az ember 90% hogy muszlim."



100 %-ig biztos lehetsz benne. Te pedig zsidó vagy. Ezek az általam idézett horrorba illő versek nem származhatnak Istentől. És még sok ilyet tudnék neked hozni az Ószövetségből. Tudom te abban hiszel hogy a Tóra Isten szava, ami változatlanul eljutott napjainkig, de erre semmi bizonyíték nincs. A fenti versek zsidók hamisításai, nem Isten parancsa. Vagy szerinted Isten azt parancsolná hogy gyilkolj le mindenkit? Nőket gyerekeket? Ja, a szüzeket meg lehet tartani szexrabszolgának. Milyen nagylelkű. A végén meg muszlimokat rágalmazod népirtással miközben a Tórában ott vannak ezek a szörnyű verek.


Az iszlám vallás szerint a gyilkosság nagy bűn. A Korán úgy fogalmaz hogy aki megöl egy ártatlan embert az olyan mintha az egész emberiséget ölte volna meg.

2018. febr. 17. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!