Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Judaizmus, kereszténység és...

Judaizmus, kereszténység és iszlám vallás, ugyanarról az istenről beszél?

Figyelt kérdés

Ha igen, akkor a keresztények szerető istene miért gonoszkodik a

az ószövetség történeteiben? Miért állnak szemben egymással ezek a vallások, ha ugyanaz az isten diktálta nekik a vallási szöveget?



2018. jan. 20. 20:09
1 2 3 4 5 6 7
 41/67 anonim ***** válasza:

Akkor most alaposan meg fogsz fejelni valamit: nem vagyok zsido, es meg vallasos sem.

Az alapelvem pedig az, hogy HA esetleg a harom szemita vallas kozul 1-nek igaza LEHET, akkor az a judaizmus. Az mar masik dolog, hogy azesetben en megszivtam es sanszosan ez tovabbra is igy marad.


Nem, engem leginkabb a vallastortenet erdekel, de semmikepp sem vagyok zsido.

Viszont azt mar megtanultam h ekkora marhasagokat csak az mondhat aki megkapta a muszlim képzést. A keresztenyeknek legalabb rendelkezesukre allt tudasanyag arra hogy rendesen lemasoljak az eredeti torteneteket, ti meg leirtatok emlekezetbol es lett belole ez. Hogy a zsidok Torat hamisitottak. Ez nevetseges mivel az en szempomtombol nem igazan volt azon mit hamisitani. Nyilvan ehhez hajlam is kell. Ha zsido csaladba szuletsz sanszos hogy kaftános lennél es a masik oldalrol bizonygatnad a fű színét. Bocsanat, utobbi egyertelmu, elobbi pedig kerdeses.

2018. febr. 18. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/67 A kérdező kommentje:
Ez a gyerekes veszekedés nem ide tartozik. Inkább valami közös nevezőt kéne keresni, hogy közelebb kerüljünk az igazsághoz, ami valami módon és okból kifolyólag el lett ferdítve. Hisz mindenki azt álítja a másik hamisított. Az ábrahámi vallások kapcsolata kétségtelen, tanításaikban főleg azokban amik a "jó emberré válásban" segítenek, azonosak. Vajon ugyanarról az istenről beszélnek, csak másként ismerik, vagy egészen másban hisznek?
2018. febr. 18. 08:58
 43/67 anonim ***** válasza:

Tudod a zsidok reszerol alapvetoen az hogy ki mit hisz az tokmindegy mivel nen terito vallas.

A muszlimok jonnek a Torahamisitassal ez pedig tok egyertelmu provokacio. Nyilvan lesznek konfliktusok. Meg ugy is felcsesz hogy nem vagyok vallasos nemhogy ha zsido lennek.

A fentebb irt gondolat miatt. Kulturaatvetel es szembement az eredetivel, durva.

2018. febr. 18. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/67 anonim ***** válasza:
Azért annyira nem tökmindegy a zsidóknak, hogy ki mit hisz. Elvégre a Tóra tele van olyan utasításokkal, hogy a másban hívőket ki kell irtani.
2018. febr. 18. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/67 anonim ***** válasza:

"Az alapelvem pedig az, hogy HA esetleg a harom szemita vallas kozul 1-nek igaza LEHET, akkor az a judaizmus."



Aha, egy olyan Isten teljesen logikus neked aki nők és gyerekek kiirtására szólít fel és engedi szexrabszolgák tartását. És igenis meghamisították a Tórát. Erre több bizonyíték is van.

2018. febr. 18. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/67 anonim ***** válasza:
Akkor Istennek bejon a hamisitas mert jelenleg ott pufoli a muszlimokat ahol tudja, a zsidokat csak az emberek pufolik de ugy latom tok jol elvannak.
2018. febr. 18. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/67 anonim ***** válasza:

"(...) ott pufoli a muszlimokat ahol tudja, a zsidokat csak az emberek pufoli"


Miért a muszlimokat ki püföli?

2018. febr. 18. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/67 A kérdező kommentje:
Definiáljuk először, kinek mit jelent az Isten, mint fogalom.
2018. febr. 18. 21:36
 49/67 anonim ***** válasza:
Hat figyelembe veve a kozel-kelet allapotat ahol iszlam van ott minden el van rontva az alapoktol. Afrika utan a kozel-kelet a vilag masodik szamu lepratelepe es a sors ironiaja hogy afrikaban is hatalmas az iszlam terhoditasa.
2018. febr. 18. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/67 anonim ***** válasza:

#49


"ahol iszlam van ott minden el van rontva az alapoktol"


Ez most provokáció?


Afrikában sokkal több keresztény van, mint muszlim.

A világ legnagyobb lepratelepe, ahol a világ szegényeinek kb 40%-a él, az pedig India, ami pedig szintén nem éppen egy muszlim többségű ország.

Nem beszélve arról sem, hogy a Közel-Kelet közel sem vallásilag egyhangúan muszlim, mint ahogyan azt az egybites széljobberek és hitgyülisek beállítják, keresztények tízmillói laknak a Közel-Keleten.


Szerintem meg az a sors iróniája, hogy szinte kizárólag csak azokban a közel-keleti országokban van káosz, ahol az USA (zsidó parancsra) beavatkozott.

2018. febr. 19. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!