Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova tanújával szeretnék...

Jehova tanújával szeretnék interneten keresztül Bibliát tanulmányozni, titokban. Megoldható? (bővebben lent)

Figyelt kérdés
Sziasztok ! Röviden annyi,hogy én már egyszer tanulmányoztam Jehova tanújával Bibliát.Után abba maradt a véradás téma miatt.Én mondtam,hogy hagyjuk.(Magyarország-Keleti részén lakom). Beszéltem telefonon a Budapesti irodával,de ők erről a részről küldtek egy másik embert.Akin már a legelején láttam,hogy nem akarja.Ezután többször is csalódtam benne.Azt ígérte Szerdáig felhív,nem hívott,én hívtam csütörtökön.Utána Skypos Biblia tanulmányozásról volt szó,de ő a multat fesztgette.A végén már nagyon rossz kedvem volt,és úgy köszöntünk el,hogy átgondolja Szerdáig.Ó mondom,most megint Szerda.Írtam neki sms-t hogy tárgytalan,és ez sem volt biblia tanulmányozás csak a múlt hántorgatása.Na ezért lenne jó internetes biblia tanulmányozás,és nem erről a részről.Hanem inkább a dunántúlról.

2018. jan. 22. 19:28
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Vidiripi


"Jó akkor írd le,hogy te hogyan tanulmányoznád ,egyedül ?"


- Röviden imádkozz, hogy Isten segítse megérteni a hozzád szóló üzenetét.

- Olvasd el a soron következő szakaszt többször is, egyre lassabban.

- Tegyél fel kérdéseket: miről is van itt szó, mit mond ez a rész Istenről, mit mond az emberről, vajon mit üzen általa most nekem Isten? Sőt készíthetsz jegyzeteket is amelyben leírod a gondolataidat vagy kiemeled a legfontosabb megállapításokat!


"De szerintem itt ezzel a régióval gond van,mint ahogy írtam a második pasin láttam a legelején hogy le akar rázni,hogy ne legyen biblia tanúlmányozás."


Ez talán nem véletlen! Erre az esetre gondolj úgy hogy mindez okkal történt. Még nem látod át a helyzetet de idővel letisztulhatnak a történések és megfogod érteni hogy mi miért történt!


"Mondhatjuk úgy is,hogy azért írtam ki a kérdést,hogy itt jelentkezzen/vállaljon egy tanú,hogy tanít.Interneten keresztül.Persze nem ezen az oldalon..."


A kérdésben az szerepel hogy Biblia tanulmányozást szeretnél. Akkor miért a tanúkhoz intézel ilyen kérdést/kérést? Ők a Mit tanít valójában a Biblia című könyvet fogják veled elkezdeni tanulmányozni és nem a Bibliát! Nekem is van egy kérdésem. Mit tanít a Biblia a félelemmel kapcsolatban? (a sárga könyvben erre nincs válasz)


"Egyébént ISMERTEK a Jehova tanúin kívül,MÁS vallást AKIK szabadidőben vállalják a biblia tanulmányozást ? Mert én csak őket ismerem..."


Igen vannak. Baptisták ,reformátusok ,adventisták stb. Sok van! Melyik érdekel? Írd meg és utána nézek! Vagy ha akarod én is segíthetek neked. Szabadidőmben természetesen! Mert nekem is van szabadidőm.


"Lényeg a lények,én megszeretném próbálni.Tudom,hogy miket mondanak rájuk...De egyetértek velük,hogy felesleges ez a rengetek pogány ünnep..Sok minden másban is egyetértek velük csak a vér téma volt,kényes téma."


A karácsonyfa nem keresztény jelkép és a kereszt sem az! S állítom mind ezt úgy hogy nem vagyok Jehova tanúja és soha nem is voltam. De van ismeretem a tanúkról bőséges!

Tudod mi a keresztény jelkép? A hal! A hal az valóban egy keresztény jelkép!

2018. jan. 23. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Szia! Hetekkel ezelőtt írtam privát levelet, de nem reagáltál...
2018. febr. 28. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Vidiripi


"Szia! Hetekkel ezelőtt írtam privát levelet, de nem reagáltál..."


Hála a mennyei Atyának hogy nem válaszolt!

2018. febr. 28. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!