Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért akarják a nagyiék...

Miért akarják a nagyiék ennyire rám erőltetni ezeket a vallási dolgokat? 17/f

Figyelt kérdés

Nagyszüleinkkel élünk, az ő házukban. Kiskoromban minden vasárnap hajnalban felkeltettek, hogy elrángassanak a reggel 8-as misére. Sosem szerettem járni, mert nem láttam/látom a lényegét az egésznek. Kb 15 éves koromtól kezdtem azt, hogy márpedig én akkor sem vagyok hajlandó korán reggel felkelni, és elmenni templomba. Szépen megmagyaráztam nekik, hogy engem ez a dolog nem érdekel, szerintem semmi értelme, és hagyjanak ezzel békén.


Aztán mostanában elkezdtünk szombat esténként/éjjelenként kocsmába vagy bulikba járni haverokkal. Akkor általában hajnaltájt járunk haza, de ők akkor is reggel pontban fél 8-kor felébresztenek hogy öltözzek, misére kell menni. Persze én nem kelek fel, mert mint mondtam nekik engem ez nem érdekel, és amúgy is kinek van kedve másfél órán át templomban ácsorogni. Ilyenkor mindig felcsesződnek és elmennek. Utána egész nap/ebéd közben is azt hallgatom, hogy a pokolra fogok jutni, meg hogy milyen csúnya dolog az hogy megtagadom a vallást, nem járok templomba.... Aztán abba is belekötnek, hogy hogyan öltözöm, milyen zenét hallgatok, milyen filmeket nézek, miért nem imádkozom :D

(szüleimet azért nem zaklatják ilyenekkel, mert ők megmondták a nagyszüleimnek, hogy nekünk volt rendes albérletünk, volt hol laknunk és csak azért költöztünk vissza mert ők mondták hogy jöjjünk vissza mivel öregek, betegek és van olyan nagy ez a családi ház hogy elférjünk benne. De anyámék kijelentették hogy ha őket zaklatni fogják ilyen vallásos cuccokkal akkor szépen költözünk vissza az albérletünkbe.)


Mégis mi a fenét csináljak, hogy leszálljanak rólam? Miért nem hagynak engem békén ezekkel a dolgaikkal?



2018. jan. 28. 15:54
1 2 3 4
 11/35 A kérdező kommentje:

Én már sokszor mondtam nekik szépen, hogy engem hagyjanak ki ebből. Akkor erre elkezdenek pattogni hogy persze mert nekem fontosabb a buli, a haverok, a pia mint a vallás meg a mise. Már volt, hogy arra is próbált célozgatni, hogy esküvő előtt nehogy lefeküdjek a barátnőmmel (gondoltam magamban ezzel a kijelentéssel már rég elkéstél, és amúgy sem akarok megházasodni. Ők mintha azt hinnék hogy azért mert egy éve együtt vagyunk már össze is fogunk házasodni... -.-)

A legjobb amikor vasárnapi ebéd közben elkezdik ezt, anyám meg apám lapít mert tudják hogy ebből balhé lesz. Ilyenkor felcsesződöm, felállok és vagy otthagyom a kajám, elmegyek valahová, vagy bemegyek a szobámba és ott folytatom az evést.

Elvileg katolikus vagyok/vagyunk.

2018. jan. 28. 21:11
 12/35 anonim ***** válasza:
23%

Igen, az lejött, hogy katolikusok vagytok, mivel misét mondtál. :) Én is az vagyok. Na szóval. Nyilván nem jó, hogy ennyire erőltetik, de az sem, hogy te ilyen ellenséges vagy. Az a baj, hogy ők nem értik, hogy evangelizálni csak szeretettel lehet. Te meg most a nagy, lázadó korszakodat éled, ami méginkább megnehrzíti a dolgokat. Nekem is volt lázadó korszakom, mégis itt vagyok 18 evesen, megtérten. Elhiszem, próbáltad szépen, de szerintem továbbra is próbáld szépen, ne mondogasd nekik, hogy baromság meg ilyenek. Légy tisztelettudó.


(Amúgy csak így zárójelben megjegyzem, tudom, baromira nem tartozik rám, de a barátnőd is így gondolja? Nehogy összetörd a szívét.)

2018. jan. 28. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
84%

"Keressél magadnak olyan kultúrát (vallásos vagy sem, mindegy), amit magadénak érzel, azt azzal foglalkozz, azt ápold, építsd."


Szerintem is ez a helyes út. Én Ateista vagyok ugyan jelenleg, de nyitott vagyok arra, hogy egy nap beszélni fog hozzám egy istenség, vagy megmagyarázhatatlan természetfeletti élményt fogok tapasztalni.


Több nép mitológiájáról és hitéről is olvastam, nekem a legszimpatikusabb a germán pogányok hite, tehát amiben Thor, Wotan, Freyja, Loki, és hasonló istenek vannak. Ezen vallás szerint minden ember egyenlő volt, egy ógermán sosem hajtott fejet, vagy alázkodott meg egy isten előtt, hanem emelt fővel vállalt felelősséget mindenért az életében, megvédte családját, barátait, és rokonságát, sőt ünnepekkor szokás volt úgy sört inni, hogy az égbe emelve a korsót, koccintasz egyet az istenekkel is. Izlandon most épül egy germán pogány templom, idén lesz kész valamikor. Nekem ez egy szimpatikus és erősen spirituális vallás, ami lényeges értékeket közvetít az embernek. Talán ezen vallás mai kulturális maradványa az is, hogy Izland, Norvégia, és Svédország olyan jó helyek, ahol mindenkinek normális, magas életkörülményekben gazdag élete van, és semmitől sem kell félnie, se világi, se vallási vezetőtől.

2018. jan. 28. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 A kérdező kommentje:

A barátnőmmel már az elején megbeszéltük, hogy addig leszünk együtt amíg mindkettőnknek jó és szeretjük egymást, nem megyünk egymás agyára.

De hát hogy ne legyek velük ellenséges? Már kb 7 éves korom óta mondom hogy nekem a mise unalmas, mindig ugyan az van, és amúgy is egyszerűen nekem ez nem tetszik és nem akarom ezt csinálni. Most miért ne mehetnék szombat éjjel bulizni? És miért kéne mondjuk azért éjfélre hazajönnöm, hogy olyan dolgot csináljak másnap reggel amit én utálok, és majdnem köteleznek rá?

2018. jan. 28. 21:30
 15/35 anonim ***** válasza:
88%

Kérdező:Én nem szeretnélek kioktatni,de azért a tisztelet tiszteletet szűk.

Legyél kezdeményező a tiszteletadásban és határozott.

Mondj példát a bibliából.pld.

"Amikor Jézus beszélt a sokasághoz,a nép elkezte hagyni őt.Az apostol mondta Jézusnak "ni mind mennek el",Jézus azt kérdezte ti is el akartok-e menni"?.Az apostol azt felelte nem.

A fenti biblia téma szerint,Jézus nem kezelte a helyzetet kényszerrel,mindenkire rá bízta,hogy őmaga döntsön.

2018. jan. 28. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
85%

Kérdező!


Miért járnak a nagyidék templomba?

2018. jan. 28. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
75%

#14


Emlékezzünk meg azokra, akik már ott vannak, akik Valhalla termeiből figyelnek. Emlékek és legendák kavarognak a ropogó tűz körül.

Itthon, a Világ Csarnokában gyűjtsünk erőt, hogy sokra vigyük, és megvédjük szeretteink. Szívünkben ne legyen bú, hanem vidámság, igyunk a Bátorságra és a Szabadságra!

2018. jan. 28. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:
83%

17 éves vagy.

Ha elég erős vagy hozzá, akkor mondd meg nekik: ha nem hagynak békén, 18 évesen mész vissza az albérletbe. Akár a szüleid nélkül.

HA tényleg eléggé felnőtt vagy ehhez.

Viszont egyebekben legyél udvarias és segítőkész velük, és legyél szorgalmas is. A szombat esti buli rendben van, de mi a helyzet a tanulással?

Mert ha ez rendben van, akkor ezt is mondhatod nekik. Ha meg nem, akkor ideje beleerősíteni, jön a pályaválasztás!

2018. jan. 29. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:
59%

Ha nem hat a beszéd se, akkor ignoráld őket.

Akárhányszor szóba hozzák a vallást, sétálj el.

Én már ezt tenném, ha ennyire nem érdekli őket az én véleményem.

16L

2018. jan. 29. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:
63%

Én fejethajtanék a téma kapcsán.Nem keresném a radikális ellenállást,mert még szükségem volna rájuk.Továbbá a lelkiismeretem megnyugvása céljából sem tenném a lázangó,sértődött kisgyermek mentalitást.

Felnőttként,okosan,meggyőzően ,határozottan de kellő békés légkört teremtve megmondanám a véleményemet vallásos és szentirási alapok szerint,hogy mindenki nem vallásos,de mégis jo emberek lehetnek.

Amúgyis a világ ötvenöt ezer vallásábol melyik az igaz,mert azért van annyi mert különböznek.

Majd megkeresem és az igaz vallást ha már azt akarják,hogy vallásos legyek.

Kérd meg addig ne zaklassanak.

2018. jan. 29. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!